Aktualności 2015

Ćwiczenia w Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowie

15 kwietnia Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie przeprowadziła ćwiczenia doskonalące na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kruczej w Ciechanowie.

Więcej...

Szkolenie pocztów sztandarowych PSP woj. mazowieckiego

15 kwietnia 2015 roku w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbyło się szkolenie z zakresu musztry dla składów pocztów sztandarowych komend powiatowych i miejskich PSP oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Szkolenie objęło składy pocztów sztandarowych jednostek organizacyjnych PSP z terenu woj. mazowieckiego. Zajęcia obejmowały wykład teoretyczny oraz ćwiczenia praktyczne podczas których doskonalono musztrę min. z zakresu defilady pododdziałów pożarniczych, zachowania składów pocztów sztandarowych trakcie strażackich uroczystości oraz przekazania sztandaru jednostce organizacyjnej PSP.

Więcej...

Rzuć palenie - nie wypalaj traw

Już trzy osoby zginęły, a 64 zostały ranne w wyniku pożarów traw, łąk i nieużytków. Od początku 2015 roku Państwowa Straż Pożarna odnotowała ponad 36 tys. takich pożarów. „Rzuć palenie!” to akcja, która ma zachęcać do porzucenia niebezpiecznej tradycji wypalania traw.

Więcej...

"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" w Ciechanowie

10 kwietnia strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie wspólnie z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali kolejną edycję akcji pod hasłem ”Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

Więcej...

Targi Pracy i Edukacji w Żurominie

9 kwietnia 2014 roku w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbyły się III Targi Pracy i Edukacji.

Więcej...

Wielkanocne spotkanie w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie

W czwartek 2 kwietnia miało miejsce wielkanocne spotkanie dla pracowników cywilnych i funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w pierwszym kwartale 2015 roku

14 246 razy interweniowali mazowieccy strażacy w pierwszym kwartale 2015 roku. Najwięcej zdarzeń dotyczyło pożarów, których zanotowano 7 549.

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze w powiecie żuromińskim

23 marca 2015 roku Komenda Powiatowa PSP w Żurominie zorganizowała i przeprowadziła Ratownicze Ćwiczenia Pożarnicze na terenie Urzędu Gminy w Lubowidzu.

Więcej...

Szkolenie z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego

26-27 marca odbyło się doskonalenie zawodowe pododdziałów specjalistycznych ratownictwa chemiczno - ekologicznego województwa mazowieckiego.

Więcej...

Wielkanocne spotkanie służb mundurowych woj. mazowieckiego

W gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego miało miejsce spotkaniu służb mundurowych woj. mazowieckiego. Przy wielkanocnym stole spotkali się funkcjonariusze Służby Więziennej, Straży Granicznej, policjanci, celnicy, żołnierze, strażacy, strażnicy miejscy, Straż Ochrony Kolei oraz zaproszeni goście.

Więcej...

Turniej eliminacyjny mistrzostw strażaków w piłce siatkowej

W dniach 16-17 marca 2015 r. w hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu w Kozienicach przeprowadzono Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej.

Więcej...

VII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW NA JASNĄ GÓRĘ

26 kwietnia 2015 roku odbędzie się VII ogólnopolska pielgrzymka strażaków na Jasną Górę

Więcej...

Szkolenie druhów Ochoniczych Straży Pożarnych

22 marca 2015 r. zakończyło się trwające od 7 lutego 2015 r. „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Wesoła, OSP Wiśniew, OSP Jędrzejów Nowy, OSP Łaziska, OSP Brzóze, OSP Gołębiówka, OSP Latowicz, OSP Skupie, OSP Mińsk Mazowiecki, OSP Zamienie i OSP Borki.

Więcej...

Nie wypalaj traw!

W piątek 20 marca w pobliżu mostu świętokrzyskiego w Warszawie na terenie pogorzeliska po pożarze trawy Wojewoda Mazowiecki oraz Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP przypominali o zagrożeniach związanych z wiosennymi pożarami oraz apelowali aby trawy w woj. mazowieckim nie płonęły.

 

Więcej...

Powiatowy turniej wiedzy pożarniczej - Ciechanów

20 marca 2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przy ul. Płockiej 32, przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Więcej...

Konferencja prasowa "NIE! dla wypalania traw na Mazowszu"

Zagrożenie dla ludzi i przyrody, utrata dopłat bezpośrednich przez rolników oraz angażowanie straży pożarnej, której pomoc może być potrzebna w innych sytuacjach – to główne niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw. Do zaangażowania się władz lokalnych – starostów, wójtów i burmistrzów w edukację zachęcali Dariusz Piątek, Wicewojewoda Mazowiecki oraz Krzysztof Frączkowski Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej podczas konferencji prasowej w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Radomiu.

Więcej...

Powiatowy turniej wiedzy pożarniczej - Mława

12 marca 2015 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” 2015.

Więcej...

Pożar traw powiat miński

W dniu 10 marca 2015 r. w okolicach miejscowości Długa Szlachecka (gm. Halinów) miał miejsce pożar traw i nieużytków rolnych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnych objęta była powierzchnia 3 ha.

Więcej...

IV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim

17 marca 2015 r. na stacji narciarskiej „RUSIŃ-SKI” w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Narciarstwie Alpejskim połączone z „Familiadą Strażacką”. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Komendę Główną PSP, Komendę Wojewódzką PSP w Krakowie, Komendę Powiatową PSP w Zakopanem oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bukowinie Tatrzańskiej

Więcej...

NIE dla wypalania traw na Mazowszu

Wzorem lat ubiegłych, w związku z organizowaną pod patronatem Wojewody Mazowieckiego kampanią społeczną „NIE! Dla wypalania traw na Mazowszu”, siły Państwowej Straży Pożarnej czynnie uczestniczą w przedmiotowym przedsięwzięciu. W ramach realizacji przedmiotowego zadania zaplanowano m.in.:

Więcej...

Ćwiczenia "Lodowe 2015"

W dniu 27 lutego 2015 r. na terenie Jeziora Białego (pow. gostyniński) przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu koordynacji działań specjalistycznych grup i sekcji ratownictwa wodno-nurkowego (SGRWN
i SSRWN).

Więcej...

Pożar Mostu Łazienkowskiego

W sobotę, 14 lutego 2015 r. o godzinie 17:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze pod mostem Łazienkowskim.

Więcej...

Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112

W dniu 11 lutego 2015 roku w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu, miały miejsce obchody numeru alarmowego 112,
 pod hasłem przewodnim: Ten numer ratuje życie. Nie blokuj go bez potrzeby.

Więcej...

Konferencja prasowa nt. numeru 112

W dniu 10 lutego br. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce konferencja prasowa na temat numeru alarmowego 112.

Więcej...

Szkolenie oficerów prasowych PSP woj. mazowieckiego

4 lutego w siedzibie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej rozpoczęło się szkolenie dla oficerów prasowych PSP z terenu woj. mazowieckiego zakresie współpracy ze środkami masowego przekazu w sytuacjach kryzysowych.

Więcej...

Uroczyste przekazanie obowiązków Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

W poniedziałek 2 lutego 2015 roku o godzinie 14:00 w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 4 w Warszawie odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Pożar mieszkania w Grodzisku Mazowieckim

W nocy 29 styczna tuż przed godziną 01.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ul. Bałtyckiej 10.

Więcej...

Duże zniszczenia w budynku mieszkalnym

Prawdopodobnie wybuch gazu spowodował duże zniszczenia w budynku mieszkalnym przy ul. Noakowskiego w Warszawie

Więcej...

Nowy komendant mazowieckich strażaków

21 stycznia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce przedstawienie nowego komendanta mazowieckich strażaków st. bryg. Józefa Galicy.

Więcej...

Spotkanie robocze w sprawie zakupu samochodów ratownictwa chemicznego

Od godzin popołudniowych w sobotę 10 stycznia 2015 roku przez województwo mazowieckie przetoczyła się fala porywistych wiatrów, które wyrządziły wiele strat łamiąc drzewa, uszkadzając dachy domów oraz zrywające linie energetyczne.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w związku z silnym wiatrem

Od godzin popołudniowych w sobotę 10 stycznia 2015 roku przez województwo mazowieckie przetoczyła się fala porywistych wiatrów, które wyrządziły wiele strat łamiąc drzewa, uszkadzając dachy domów oraz zrywające linie energetyczne.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w 2014 roku

W 2014 roku mazowieccy strażacy interweniowali 52 211 to o 573 interwencje więcej niż w 2013 roku. Średni czas dojazdu do zdarzenia wyniósł 9 minut.

Więcej...

Ruszył regionalny system ostrzegania (RSO)

Ostrzeżenia o nawałnicach, powodzi czy innych zdarzeniach mogących zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu od 1 stycznia 2015 roku możemy zobaczyć w telefonach komórkowych (smartfonach) i na ekranie telewizorów. Umożliwia to Regionalny System Ostrzegania (RSO).

Więcej...