Aktualności 2016

Dzień Strażaka w Żyrardowie

20 maja 2016 roku w Żyrardowie odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Strażaka 2016”, które rozpoczęły się w Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia, gdzie o godz. 16.00 została odprawiona msza święta w intencji strażaków oraz ich rodzin. Apel z okazji Dnia Strażaka rozpoczął się o godz. 17:00 na placu Jana Pawła II przed Ratuszem Miejskim.

Więcej...

Bezpieczna Mławianka

"Bezpieczne Mławianki" w ramach trwającego programu wzięły udział w zajęciach, przygotowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie obserwowały działania strażaków podczas symulowanego zdarzenia drogowego.

Więcej...

Dzień Strażaka w Żurominie

24 maja 2016 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka 2016. 

Więcej...

Dzień Strażaka w Legionowie

W sobotę 21 maja pod halą Arena w Legionowie odbyły się obchody „Dnia Strażaka 2016”

Więcej...

Dzień Strażaka w Mińsku Mazowieckim

21 maja 2016 r. o godz. 1400 w miejscowości Dobre, mszą świętą w intencji strażaków odprawioną w Kościele Parafialnym Świętego Mikołaja, rozpoczęto obchody „Powiatowego Święta Strażaka i Jubileuszu 100 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrem”.

Więcej...

Ćwiczenia "KOLEJ 2016"

21 maja 2016 r. na terenie przyległym do peronu kolejowego w m. Celestynów, pow. otwocki odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe zastępów krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem „KOLEJ 2016”

Więcej...

Zmiana siedziby Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie zmieniła adres siedziby na ulicę Domaniewską 40 w Warszawie.

Więcej...

Dzień Strażaka w Płocku

19 maja 2016 roku na Starym Rynku przed Płockim Ratuszem odbyły się obchody „Dnia Strażaka”. W uroczystości oprócz strażaków i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej PSP w Płocku udział wzięli strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz strażacy zakładowych straży pożarnych PKN ORLEN S.A. i PERN PRZYJAŹŃ S.A.

Więcej...

Dzień Strażaka w Wołominie

20 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie odbyła się uroczystość z okazji obchodów „Dnia Strażaka”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Ostrołęce

W piątek 20 maja ostrołęccy funkcjonariusze obchodzili Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

Więcej...

Dzień Strażaka w Makowie Mazowieckim

21 maja 2016 roku w Makowie Mazowieckim odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka oraz 135-leciem powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim.

Więcej...

Konkurs plastyczny w Żurominie

19 maja 2016 roku zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „O Puchar Szefa Obrony Cywilnej Powiatu” organizowanym przez referat zarządzania kryzysowego starostwa powiatowego w Żurominie przy współudziale komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie i komendy powiatowej Policji w Żurominie.

Więcej...

Dzień Strażaka w Radomiu

20 maja 2016 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu odbyły się apel z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w powiecie warszawskim zachodnim

20 maja 2016 roku w Starych Babicach, na uroczystej zbiórce z okazji Dnia Strażaka spotkali się Strażacy i Pracownicy Cywilni Komendy Powiatowej PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim.

Więcej...

Szkolenie Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej - aktualizacja

Ośrodek Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie informuje, że w terminie 31.05 - 3.06  2016 r. organizuje szkolenie Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej – szkolenie aktualizujące.

Więcej...

Komunikat personalny

Decyzją komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z 19 maja 2016 r., na wniosek p.o. mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, na stanowisko pełniącego obowiązki zastępcę mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został st. bryg. mgr inż. Mirosław Jasztal.

Więcej...

Odprawa Mazowieckiej Brygady Odwodowej

19 maja 2013 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40a odbyła się odprawa kadry dowódczej centralnego oraz wojewódzkiego odwodu operacyjnego woj. mazowieckiego.

Więcej...

Dzień Strażaka w Białobrzegach

18 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Białobrzegach odbyły się obchody dnia strażaka. W uroczystości uczestniczył min. p.o. Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Jarosław Kurek.

Więcej...

Dzień Strażaka w Grójcu

Dzień 17 maja 2016 był świętem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. O godz 14.00 odbył się bowiem uroczysty apel z okazji obchodów "Dnia Strażaka".

Więcej...

Dzień Strażaka w Przysusze

12 maja 2016 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Strażaka”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Gostyninie

Tradycyjnie od szeregu lat, na terenie powiatu gostynińskiego obchody Dnia Strażaka organizowane są wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Tegoroczne obchody odbyły się 13 maja przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Więcej...

Dzień Strażaka w Siedlcach

14 maja 2016 roku na terenie Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach (gm. Kotuń) odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2016 powiatu siedleckiego, połączone z 10-tą rocznicą współpracy strażaków powiatu siedleckiego ze strażakami z Niemiec z miejscowości Oberhavel.

Więcej...

Dzień Strażaka w Sochaczewie

14 maja 2016 roku w Sochaczewie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. O godz. 11:00 w kościele św. Wawrzyńca odprawiono Mszę św. w intencji strażaków, podczas której kazanie wygłosił ks. Zbigniew Żądło – Kapelan powiatowy strażaków.

Więcej...

Dzień Strażaka w Szydłowcu

14 maja 2016 roku odbył się uroczysty apel z okazji obchodów „Dnia Strażaka” na terenie powiatu szydłowieckiego. Uroczystość rozpoczęła koncelebrowana Msza Święta w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawili: ks. Dziekan Adam Radzimirski – Kapelan Powiatowy Strażaków oraz ks. Artur Fura – Kapelan Gminny Strażaków, gminy Chlewiska.

Więcej...

Dzień Strażaka w Sokołowie Podlaskim

13 maja 2016 r., odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka połączona z oddaniem do użytku Sali edukacyjnej „Ognik”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Ostrowii Mazowieckiej

13 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się uroczystości związane z obchodami "Dnia Strażaka". Wydarzenie to związane jest z przypadającym na 4 maja dniem św. Floriana - patrona strażaków. 

Więcej...

Zawody strefowe w sporcie pożarniczym w Ciechanowie

12 maja 2016 roku Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie była gospodarzem Eliminacji Strefowych do „XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Łosicach

4 maja 2016 r., na terenie powiatu łosickiego odbyły się uroczystości z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w Wyszkowie

8 maja 2016 roku w powiecie wyszkowskim odbył się uroczysty apel z okazji „Dnia Strażaka 2016”. Obchody połączone były z 90-leciem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku.

Więcej...

Przekazanie sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach

10 maja 2016 roku odbyła się uroczystość przekazania do użytkowania średniego  samochodu ratowniczo - gaśniczego z funkcją ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Samochód dzięki staraniom władz jednostki został pozyskany z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. 

Więcej...

Dzień Strażaka w Piasecznie

8 maja 2016 roku w powiecie piaseczyńskim obchodzono uroczyście dzień strażaka. Obchody połączone były z 25-leciem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernidłach i nadaniem jednostce sztandaru.

Więcej...

Dzień Strażaka w Płońsku

6 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w Kozienicach

W piątek 6 maja 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w Ciechanowie

6 maja 2016 roku w Opinogórze Górnej odbyły się powiatowe obchody „Dnia Strażaka 2016”, połączone z jubileuszem 111-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Opinogórze. Organizatorami uroczystości byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opinogórze Górnej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

Więcej...

Dzień Strażaka w Lipsku

6 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Strażaka 2016”.

Więcej...

Przegląd Pożarniczy 4/2016

Dostępny jest kwietniowy numer czasopisma "Przegląd Pożarniczy", gorąco zachęcamy do lektury.

Więcej...

Wypadek na Drodze Krajowej nr 7

3 maja o godz. 07:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Płońsku wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 7  w miejscowości Dłużniewo gm. Baboszewo.

Więcej...

Dzień Strażaka w Zwoleniu

Msza Święta w intencji strażaków odprawiona w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, rozpoczęła obchody Dnia Strażaka 2016 w Zwoleniu. Uroczystość odbyła się w dniu 1 maja 2016 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Pielgrzymka strażaków do relikwii św.Floriana

Z okazji święta Dnia Strażaka na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 w Warszawie przy ul. Marcinkowskiego 2 spotkali się uczestnicy XI Pielgrzymki Strażaków do Relikwii Św. Floriana, która wyruszyła ulicami warszawskiej Pragi (z ulicy Marcinkowskiego, ulicami Jagiellońską i Kłopotowskiego, a następnie ulicą Sierakowskiego) do Bazyliki Katedralnej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Więcej...

4 maja "Dzień Strażaka"

4 maja w dniu św. Floriana składamy najlepsze życzenia wszystkim strażakom.

Więcej...

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypominamy zasady oraz dobre praktyki postępowania wobec polskich symboli państwowych.

Więcej...

Komunikat personalny

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, na stanowisko pełniącego obowiązki mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został st. bryg. mgr inż. Jarosław Kurek.

Więcej...

Mazowiecki finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

23 kwietnia w Siedlinie gm. Płońsk odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXXIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach udział wzięło ponad 100 osób finalistów eliminacji powiatowych z terenu województwa mazowieckiego.

Więcej...

Ćwiczenia "POWÓDŹ 2016"

26 kwietnia w miejscowości Ryczywół przeprowadzono ćwiczenia manewrowe z zakresu działań przeciwpowodziowych pod kryptonimem  „POWÓDŹ 2016”. W ćwiczeniach brały udział: Kompania Specjalna „Woda”, Pluton Logistyczny „Baza” oraz wydzielone siły  i środki z powiatów kozienickiego i radomskiego. 

Więcej...

Dni otwartej szkoły w Szydłowcu

22 kwietnia 2016 r. szydłowieccy strażacy przeprowadzili pokazy ratownictwa technicznego połączone z prezentacją udzielania pomocy medycznej dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Więcej...

Pożar zakładu w Młodzieszynie

W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku o godzinie 9:30 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie zakładu zajmującego się produkcją kleju i rozpuszczalników w Młodzieszynie.

Więcej...

Ćwiczenia "CZAPLA 2016"

22 kwietnia 2016 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach zorganizowała praktyczne ćwiczenia manewrowe służb ratowniczych powiatu siedleckiego i węgrowskiego oraz sił i środków kompanii gaśniczej „Siedlce” WOO. 

Więcej...

Otwarcie sali edukacyjnej "Iskierka" w Legionowie

 19 kwietnia 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie miała miejsce uroczystość otwarcia sali edukacyjnej „Iskierka”. Salę otworzył Komendant Powiatowy PSP w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak wraz z Zosią jedną z pierwszych użytkowniczek sali. Wstęgę przecinali min. starosta legionowski Robert Wróbel, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Wśród zaproszonych gości był min. pełniący obowiązku Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Janusz Szylar.

Więcej...

Szkolenie pocztów sztandarowych PSP woj. mazowieckiego

20 oraz 21 kwietnia 2016 roku w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 17 w Warszawie odbyło się szkolenie z zakresu musztry dla składów pocztów sztandarowych i dowódców uroczystości dla komend powiatowych i miejskich PSP oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Więcej...

Pożar budynku inwentarskiego w Żurominie

14 kwietnia 2016 roku o godzinie 5:46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żurominie, przyjął zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Sarnowo, gm. Kuczbork.

Więcej...

VIII Subregionalne Targi Edukacji i Pracy w Ciechanowie

12 kwietnia 2016 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Ciechanowie uczestniczyła w VIII Subregionalnych Targach Edukacji i Pracy  w Ciechanowie. 

Więcej...

Targi Pracy i Edukacji w Żurominie

8 kwietnia 2016 roku w hali sportowej przy  Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbyły się Targi Pracy i Edukacji.

Więcej...

IX Ogólnopolski Halowy Turniej Drabiny Hakowej w Sokołowie Podlaskim

6 kwietnia 2016 roku w obiekcie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono „IX Ogólnopolski Halowy Turniej Drabiny Hakowej”. Tym samym została otwarta tegoroczna edycja rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej skierowana do najsprawniejszych w Polsce strażaków, w widowiskowej konkurencji sportu pożarniczego pn. „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni”.

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Szydłowcu

6 kwietnia 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa powiatowego w Szydłowcu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do eliminacji przystąpiło 27 uczestników – zwycięzcy eliminacji gminnych w trzech kategoriach wiekowych (szkoły: podstawowe, gimnazjalne
i ponadgimnazjalne). 

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Zwoleniu

Turniej zorganizowany  przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP oraz Komendę Powiatową PSP w Zwoleniu,  odbył się  w dniu 6 kwietnia 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego. Honorowy patronat  nad eliminacjami objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Zwoleński. 

Więcej...

Komunikat personalny

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Leszek Suski, z dniem 6 kwietnia 2016 r. na stanowisko pełniącego obowiązki zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP powołał bryg. mgr Jarosława Kurka.

Więcej...

STOP pożarom traw w Szydłowcu

4 kwietnia 2016 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szydłowcu odbyła się konferencja inauguracyjna Powiatowego Programu Przeciwdziałania Wypalaniu Traw „STOP, NIE WYPALAJ TRAW”.

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Płońsku

1 kwietnia 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2016.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w I kwartale 2016 roku

10 168  razy interweniowali mazowieccy strażacy w I kwartale 2016 roku, w tym przy 4 213 pożarach, 4 625 miejscowych zagrożeniach oraz 1 330 fałszywych alarmach.

Więcej...

Pożegnanie ze służbą Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

W czwartek, 31 marca 2016 r. na placu przed nową siedzibą Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej miała miejsce  uroczysta zbiórka w związku z pożegnaniem ze służbą Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Podsumowanie interwencji strażaków podczas świątecznego weekendu

489  razy interweniowali mazowieccy strażacy podczas świątecznego weekendu 26-28 marca, w tym przy 307 pożarach, 148 miejscowych zagrożeniach oraz 34 fałszywych alarmach.

Więcej...

Wielkanocne spotkanie służb mundurowych

Już tradycyjnie w gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego odbyło się Wielkanocne Spotkanie Służb Mundurowych Mazowsza. Przy świątecznym stole spotkali się dziś funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Straży Granicznej, Izby Celnej, Służby Więziennej, Delegatury Stołecznej ABW, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej oraz zaproszeni goście.

Więcej...

STOP Pożarom Traw!

22 marca 2016 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię pod hasłem „STOP pożarom traw!”, który poprowadził st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy KG PSP. 

Więcej...

Mistrzostwa Świata "FireFighter Challenge 2016"

Reprezentacja Warszawy oraz województwa mazowieckiego „FCC Warsaw Team” zdobyła brązowy medal  w Mistrzostwach Świata 911 FireFighter Challenge 2016 w Abu Dhabi. 

Więcej...

Kolizja drogowa samochodu ciężarowego w Żurominie

16 marca 2016 roku o godzinie 15:16 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żurominie, przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej samochodu ciężarowego przewożącego trzodę chlewną, która miała miejsce na ulicy Mickiewicza w miejscowości Kuczbork.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Grójcu

15 marca 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn:,, Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Legionowie

W piątek 11 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo z inicjatywy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legionowie oraz Komendy Powiatowej PSP w Legionowie, odbył  się powiatowy finał eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich udział  52 uczestników wyłonionych w toku wcześniejszych eliminacji na szczeblu szkół i gmin.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Sochaczewie

11 marca 2016 roku na terenie klasztoru O.O. Franciszkanów w Niepokalanowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół z terenu powiatu sochaczewskiego. Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Więcej...

Przekazanie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie

14 marca 2016 r. w Żyrardowie odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Mławie

11 marca 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej  w Mławie odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

Więcej...

Narada roczna kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego

Ponad 65 tysięcy interwencji, w tym 28 tysięcy pożarów oraz 31 tysięcy miejscowych zagrożeń, a także realizacja działalności kontrolno-rozpoznawczej, polityki kadrowej, zakupów sprzętu ratowniczego, rozbudowa i modernizacja strażnic, współpraca z jednostkami ochotniczych straży pożarnych oraz wiele innych zadań związanych z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej w 2015 roku zostało omówionych podczas narady rocznej kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego. 

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żurominie

7 marca 2016 roku na sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Żurominie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żurominie i Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie. 

Więcej...

Międzynarodowy Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu gorące życzenia wszystkiego dobrego składamy w pierwszej kolejności  funkcjonariuszkom oraz pracownicom cywilnym jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żyrardowie

5 marca 2016 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Puszcza Mariańska z/s w Bartnikach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Więcej...

Uroczyste otwarcie sali edukacyjnej "OGNIK" w Ostrołęce

W czwartek 25 lutego 2016 roku, w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce odbyła narada roczna podsumowująca działalność ostrołęckich strażaków w roku 2015 połączona z otwarciem sali edukacyjnej OGNIK, która powstałą w ramach rządowego programu "Bezpieczna +".

Więcej...

XIV Mistrzostwa Strażaków w Piłce Siatkowej

17 lutego 2016 roku na terenie hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy w powiecie grójeckim odbył się turniej finałowy XIV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej.

Więcej...

7 Półmaraton Komandosa

13 lutego 2016 roku miał miejsce „7 Półmaraton Komandosa”, w którym udział wzięło  ponad 260 zawodników. Zawody na dystansie  21,097 km rozegrano w lesie na warszawskim Bemowie

Więcej...

Wypadek na drodze krajowej nr 10 w powiecie płońskim

15 lutego 2016 roku o godz. 1923 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymało zgłoszenie o zderzeniu autokaru, samochodu ciężarowego marki Scania oraz samochodu osobowego w miejscowości Brody na drodze krajowej nr 10. 

Więcej...

Uhonorowanie operatorów numeru alarmowego 112

15 lutego 2016 roku szef MSWiA spotkał się w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu z operatorami numeru 112 z całej Polski. Spotkanie było okazją do uhonorowania 34 wyróżniających się pracowników Centrów. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu jest to największe tego typu miejsce w kraju. Zatrudnia największą liczbę operatorów i obsługuje największy teren – województwo mazowieckie (bez terenu Warszawy)

Więcej...

Złożenie hołdu ofiarom wybuchu w budynku Rotundy

15 lutego 2016 roku o godzinie 12.30 w Warszawie odbyło się uroczyste złożenie wieńców przed budynkiem Rotundy. Dokładnie 37 lat temu w budynku banku PKO  mieszczącego się u zbiegu ulic Marszałkowskiej i al. Jerozolimskich doszło do jednego z najtragiczniejszych wypadków w powojennej Warszawie. W wyniku wybuchu gazu w budynku zginęło 49 osób, a 135 zostało rannych. Sam budynek został zniszczony w 70 procentach.

Więcej...

Wypadki drogowe na terenie powiatu szydłowieckiego

15 lutego 2016 r. na drodze krajowej Nr 7 w miejscowości Barak około godziny 7:05 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Transpoter z samochodem ciężarowym DAF.

Więcej...

Żuromin "Bezpieczne Ferie 2016"

8 lutego 2016 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Żurominie, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2016” spotkali się z uczestnikami zimowiska zorganizowanego przy  Zespole Szkół nr 1 w Żurominie.

Więcej...

Dzień numeru alarmowego 112

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W 2015 r. odnotowano na numer 112 łącznie ponad 21 mln wszystkich zgłoszeń, czyli średnio ok. 1 mln 800 tys. miesięcznie w skali całego kraju. MSWiA i służby ratunkowe apelują i przypominają, że numer 112 służy do ratowania zdrowia i życia. Operatorzy numeru 112 sygnalizują, że wciąż jest wiele połączeń bezpodstawnych. Pamiętajmy, gdy zagrożone jest życie człowieka, liczy się każda sekunda! Nie marnujmy jej na żarty i fałszywe zgłoszenia.

Więcej...

Pożar budynku w Ciechanowie

9 lutego 2016 roku o godzinie 13:49 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania PSP w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Fabrycznej w Ciechanowie.

Więcej...

Szydłowiec - eliminacje strefowe Mistrzostw w Tenisie Stołowym Strażaków

29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II przy  ul. Wschodniej 57 w Szydłowcu rozegrane zostały Eliminacje Strefowe Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Tenisie Stołowym Strażaków – strefa III Szydłowiec. 

Więcej...

Żuromin - "Jak ratować ludzkie życie?"

5 lutego 2016 roku Komendę Powiatową PSP w Żurominie  odwiedzili uczniowie Gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej. Przygotowywali oni projekt „Jak ratować ludzkie życie”.

Więcej...

Szydłowiec ćwiczenia "Bezpieczne Ferie 2016"

28 stycznia 2016 roku na zalewie miejskim przy ul. Folwarcznej w Szydłowcu odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa na zamarzniętych akwenach.

Więcej...

Ćwiczenia "LODOWE 2016"

25 oraz 26 stycznia 2016 roku odbyło się doskonalenie zawodowe pododdziałów specjalistycznych ratownictwa wodno – nurkowego województwa mazowieckiego wchodzących w skład Mazowieckiej Brygady Odwodowej.

Więcej...

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego w Żurominie

4 stycznia 2016 roku doszło do groźnego w skutkach zdarzenia na terenie powiatu ciechanowskiego w miejscowości Szulmierz (gmina Regimin). O godzinie 10.00 do powiatowego stanowiska kierowania PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o wybuchu pieca wewnątrz budynku.

Więcej...

Niskie temperatury - przypominamy o zasadach bezpieczeństwa

W najbliższych dniach meteorolodzy prognozują coraz niższe temperatury powietrza od -4°C nawet do -14°C w nocy. Niestety takie warunki pogodowe sprzyjają powstawaniu pożarów w obiektach mieszkalnych. Podczas mrozów dogrzewamy nasze mieszkania przy pomocy urządzeń elektrycznych, piecyków węglowych lub opalanych gazem.

Dodatkowym zagrożeniem jest tlenek węgla popularnie zwany „czadem”, który może powstawać w wyniku wad urządzeń grzewczych, niesprawnej wentylacji lub nieszczelnych przewodach dymowych i spalinowych.

Więcej...

Wybuch pieca w powiecie ciechanowskim

4 stycznia 2016 roku doszło do groźnego w skutkach zdarzenia na terenie powiatu ciechanowskiego w miejscowości Szulmierz (gmina Regimin). O godzinie 10.00 do powiatowego stanowiska kierowania PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o wybuchu pieca wewnątrz budynku.

Więcej...

Zimowe zagrożenia - pożary i tlenek węgla

Podczas noworocznego weekendu 1-3 stycznia 2016 roku na terenie woj. mazowieckiego powstało 246 pożarów, w których pięć osób zostało poszkodowanych a jedna straciła życie. Ponadto mazowieccy strażacy interweniowali 5 razy w związku z tlenkiem węgla, pięć osób zostało poszkodowanych. Niestety, w domu jednorodzinnym na trenie powiatu szydłowieckiego, prawdopodobnie na skutek zatrucia tlenkiem węgla (czadem), dwie osoby straciły życie.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w 2015 roku

65 503 razy interweniowali mazowieccy strażacy w 2015 roku, w tym przy 28 191 pożarach, 31 674 miejscowych zagrożeniach oraz 5 638 fałszywych alarmach. 

Więcej...