Aktualności 2017

Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2017" (wyniki)

22 kwietnia 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, zostały przeprowadzone Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2017".

Więcej...

Uroczyste otwarcie sali edukacyjnej "Ognik" w Siedlcach

20 kwietnia 2017 roku w KM PSP Siedlce nastąpiło uroczyste otwarcie sali edukacyjnej dla dzieci i młodzieży szkolenj "Ognik".

Więcej...

Narada dotycząca zagadnień informatyki i łączności dla jednostek PSP woj. mazowieckiego

11 kwietnia 2017r., w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie pod przewodnictwem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Jarosława Kurka oraz Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Mirosława Jasztala, przeprowadzono naradę służbową dotyczącą zagadnień informatyki i łączności.

Więcej...

Konferencja "Prewencja społeczna w PSP"

12 kwietnia 2017 roku w siedzibie ośrodka szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyła się konferencja „Prewencja społeczna PSP na terenie woj. mazowieckiego oraz ochrony przeciwpożarowej w szkołach i innych obiektach o charakterze edukacyjnym z udziałem funkcjonariuszy PSP koordynujących sprawy związane z szeroko rozumianą edukacją z zakresu bezpieczeństwa skierowaną min. dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz osobami zajmującymi się sprawami oświaty w urzędach miast oraz starostwach z terenu woj. mazowieckiego.

Więcej...

Szkolenie dyżurnych stanowisk kierowania PSP woj. mazowieckiego

W dniach 30 marca 2017 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie oraz 4 kwietnia 2017 r. w Ośrodku Szkolenia w Pionkach odbyła się odprawa dla dyżurnych operacyjnych komend miejskich i powiatowych PSP województwa mazowieckiego.

Więcej...

Wielkanocne spotkanie służb woj. mazowieckiego

6 kwietnia 2017 roku w gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego odbyło się wielkanocne spotkanie służb mundurowych woj. mazowieckiego.

Więcej...

Podziękowanie za akcję "spoKREWnieni służbą"

Minister Mariusz Błaszczak zwrócił się listownie do funkcjonariuszy służb podległych MSWiA i pracowników Urzędów Wojewódzkich, aby podziękować im za udział w akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Zwoleniu

31 marca 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zwoleniu odbyły się XIX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Płońsku

29 marca 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2017.

Więcej...

Odprawa kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego

31 marca 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce odprawa kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej woj. mazowieckiego której przewodniczył mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek.

Więcej...

Ćwiczenia "MOSTOSTAL 2017"

28 marca 2017 roku odbyły się ćwiczenia manewrowe na terenie Zakładu Produkcyjnego Mostostal sp. z o.o. w Siedlcach przy ul. Terespolskiej. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie działania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznej Siedlce-6  oraz Powiatowego Plutonu Ratowniczego "Katastrofa".

Więcej...

Akcja "spoKREWnieni służbą w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie

29 marca w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce akcja oddawania krwi w ramach ogólnopolskiej akcji  „spoKREWnieni służbą” organizowana przez Klub Jednostka HDK przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie i Komendę Miejską PSP m. st. Warszawy. Zbiórkę patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Mariusz Błaszczak.

Więcej...

Porozumienie z Fundacją Dorastaj z Nami

28 marca 2017 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z nami podpisała porozumienie o współpracy z Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej Panem st. bryg. Jarosławem Kurkiem.

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Szydłowcu

28 marca 2017 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Szydłowcu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

24 marca 2017 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Twój miś ratownik” – w ramach akcji prewencyjnej ”Twój mis może zostać ratownikiem”. Konkurs plastyczny przeprowadzono podczas pikniku „Bezpieczne Ferie” w dniu 4 lutego 2017 na terenie Centrum Handlowego Janki.

Więcej...

"spoKREWnieni służbą" w Ciechanowie

23 marca 2017 r. na terenie KP PSP Ciechanów przeprowadzona została akcja poboru krwi „spoKREWnieni służbą”, która ma na celu oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej...

"spoKREWnieni służbą" w Kozienicach

23 marca 2017roku na placu przy Komendzie Powiatowej PSP w Kozienicach odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Łącznie zarejestrowano 25 osób w tym funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni służb mundurowych. Zebrano ponad 10 litrów krwi.

Więcej...

"spoKREWnieni służbą" w Sochaczewie

Po raz pierwszy przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie w dniu 22 marca 2017 r. stacjonował Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oddział Płock. To wydarzenie związane było z akcją zbiórki krwi z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej...

Inauguracja kampanii "STOP pożarom traw" w woj. mazowieckim

Wypalanie suchych traw niesie za sobą bardzo duże szkody i niebezpieczeństwo dla ludzi oraz przyrody. W Szydłowcu miała miejsce konferencja inaugurująca kampanię społeczną „STOP pożarom traw" na terenie województwa mazowieckiego.

 

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Żyrardowie

18 marca 2017 roku. o godz. 11:00 w siedzibie OSP Puszcza Mariańska/zs. w Bartnikach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej...

"STOP pożarom traw"

Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. O skuteczności profilaktyki świadczą statystki – w 2015 r. doszło do ponad 82 tys. pożarów traw, natomiast w ubiegłym roku było ich już o ponad połowę mniej, bo 36 tys. – powiedział Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Siedlcach

15 marca 2017 roku w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", które wyłoniły reprezentantów powiatu siedleckiego na eliminacjach wojewódzkich (Pionki k. Radomia 29.04.2017 r.).

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Żurominie

10 marca 2017 roku. o godz. 11:00 w siedzibie KP PSP Żuromin odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych, szkól gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Łosicach

10 marca 2017 roku. w siedzibie KP PSP Łosice odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych, szkól gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Mławie

10 marca 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorami przedsięwzięcia były Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RR w Mławie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Więcej...

Szkolenie z obsługi pilarek w Ciechanowie

W dniach 22 lutego oraz 3, 8, 10 marca 2017 r. odbywały się szkolenia z obsługi pilarek spalinowych i technik cięcia drzew dla strażaków z KP PSP Ciechanów. Zajęcia odbywały się w lasach nadzorowanych przez Nadleśnictwo Ciechanów w leśnictwie Gołoty.

Więcej...

Mińsk Mazowiecki "spoKREWnieni służbą"

11 marca 2017 roku na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim odbyła się ogólnopolska akcja oddawania krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym pod hasłem ,,spoKREWnieni służbą”.

Więcej...

Ślubowanie strażaków w KP PSP Ciechanów

10 marca 2017 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie odbyła się  uroczystość ślubowania strażaków rozpoczynających służbę w Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Mińsku Mazowieckim

10 marca 2017 roku w budynku Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe jubileuszowego XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Głównym organizatorem konkursu był Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Mińsku Mazowieckim przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

Więcej...

Międzynarodowy Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu gorące życzenia wszystkiego dobrego składamy w pierwszej kolejności  funkcjonariuszkom oraz pracownicom cywilnym jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Robocza wizyta w KP PSP Gostynin

2 marca 2017 roku, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie miała miejsce robocza wizyta mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg Jarosław Kurek. Jej celem było osobiste zapoznanie komendanta mazowieckich strażaków z warunkami pełnienia służby, stanem wyposażenia technicznego i infrastruktury KP PSP w Gostyninie, sprawdzenie stanu realizacji bieżących zadań służbowych oraz przedstawienie kierunków działań Państwowej Straży Pożarnej w 2017 roku.

Więcej...

Wyniki konkursu plastycznego

Podczas pikniku „Bezpieczne Ferie” w dniu 4 lutego 2017 na terenie Centrum Handlowego Janki strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przeprowadzili konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Twój miś ratownik” – w ramach akcji prewencyjnej ”Twój mis może zostać ratownikiem”.

Więcej...

Bieg "Tropem Wilczym"

26 lutego 2017 roku o godzinach od 12:00 do 13:30 w Lipsku odbył się bieg ,,TROPEM WILCZYM’’ ku pamięci żołnierzy wyklętych.

Więcej...

Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka

Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka na uroczystości z okazji inauguracji 90-lecia jednostki OSP Gózd

Więcej...

Bezpieczne ferie w Lipsku

W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2017” strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odwiedzili szkołę podstawową im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku.

Więcej...

Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego z okazji „Dnia Myśli Braterskiej”, czyli święta wszystkich harcerzy, w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli Harcerskiej Drużyny Pożarniczej z 4 Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki z mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP st. bryg. Jarosławek Kurkiem.

Więcej...

Ćwiczenia "ZIMA 2017"

10 lutego 2017 roku na terenie Jeziora Kozienickiego zostały zorganizowane ćwiczenia „ZIMA 2017”, których głównym celem było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczych na zamarzniętych akwenach.

Więcej...

XIII Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków w Tenisie Stołowym

W dniu 7 lutego 2017 r. na obiekcie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nadarzynie ul. Żółwińska 41. został przeprowadzony finał „XIII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Tenisie Stołowym”.

Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. W finale wojewódzkim udział wzięło 29 zawodników: z Komendy Wojewódzkiej oraz Komend Miejskich i Powiatowych woj. mazowieckiego wyłonionych w eliminacjach strefowych, których gospodarzami były Komendy Powiatowe PSP w Grodzisku Mazowieckim, Ostrowi Mazowieckiej, Sierpcu, Szydłowcu. Łącznie w eliminacjach wzięło udział 120 strażaków.

 

Więcej...

Podsumowanie akcji "Po pierwsze dziecko"

Od września 2016 roku do lutego 2017 roku Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie wspólnie z fundacją Salvatti.pl prowadziła akcję edukacyjną pod nazwą ”Po pierwsze dziecko”.

Więcej...

Szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego

10 lutego 2017 roku w Grodzisku Mazowieckim odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego, którego celem było przygotowanie lokalnych służb mundurowych, ratowników wodnych oraz młodzieży szkolnej do udzielania pomocy w przypadku załamania się lodu i tonięcia osoby w zimnej wodzie.

Więcej...

Ćwiczenia "ZEGRZE 2017"

11 lutego na akwenie Jeziora Zegrzyńskiego, na terenie bazy Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Południowym odbyły się ćwiczenia zgrywające podmiotów ratowniczych powiatu legionowskiego w zakresie ratownictwa wodno – lodowego pod kryptonimem „ZEGRZE 2017”.

Więcej...

Akcja "Twój miś może zostać ratownikiem" w Siedlcach

W dniach 16.12.2016 - 10.02.2017 r.  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach włączyła się w akcję "I Twój miś może zostać ratownikiem".

Więcej...

Turniej finałowy mistrzostw strażaków w piłce siatkowej

9 lutego 2017 roku w hali widowiskowo sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach przeprowadzono XV rozgrywki finałowe Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej.

Więcej...

Podwyżki w Państwowej Straży Pożarnej

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Rozporządzenie to wprowadza, od 1 stycznia 2017 r., jednolity wzrost stawki dodatku za posiadany stopień o 200 zł miesięcznie dla każdego strażaka Państwowej Straży Pożarnej. Podwyżka uposażeń strażaków wynika z ustawy z dnia 15 grudnia 2016 roku „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020" (Dz. U. poz. 2140), której jednym z założeń jest wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy oraz zwiększenie konkurencyjności wynagrodzeń pracowników cywilnych formacji.

Więcej...

Wystąpienie wiceministra Jarosława Zielińskiego

Wystąpienie wiceministra Jarosława Zielińskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowane do strażaków i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Narada roczna kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego

9 lutego 2017 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce narada roczna kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa mazowieckiego.

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw strażaków w piłce siatkowej

2 lutego 2017 r. w Żurominie przeprowadzone zostały eliminacje strefowe do turnieju finałowego „XV Mistrzostw woj. Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej”.

Więcej...

Bezpieczne lodowiska 2017

Niskie temperatury powietrza sprawiły, ze akweny są skute lodem jednak wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne. Mimo, że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby.

Więcej...

Pożegnanie ze służbą KP PSP Przysucha

31 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze mł. bryg. Marcinowi Sokołowi przez odchodzącego na emeryturę st. bryg. Władysława Piątkowskiego.

Więcej...

Pożegnanie ze służbą KP PSP Wołomin

31 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie w obecności zaproszonych gości oraz załogi, odbyła się uroczystość zdania obowiązków Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Jacka Pietranika, który po ponad 30 latach służby przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

 

Więcej...

Akcja "Twój miś może zostać ratownikiem" w Ciechanowie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie czynnie włączyła się w akcję „Twój miś może zostać ratownikiem”. Akcja propagowana była na m. in. na stronie internetowej komendy oraz jeden z portali społecznościowych, ponadto wielu strażaków przekazywało informację o akcji wśród rodzin i znajomych.

Więcej...

Bezpiecze ferie z mazowieckimi strażakami

Z okazji zbliżających się ferii zimowych, mazowieccy strażacy wspólnie z Centrum Janki zapraszają wszystkie dzieci do udziału w wydarzeniu „Bezpieczne ferie”, które odbędzie się w sobotę 4 lutego w godz. 11.00-21.00.

Więcej...

Czujka czadu ratuje zycie!

Czujka czadu zaalarmowała lokatorów jednego z mieszkań w trzypiętrowej kamienicy przy ul. Grochowskiej w Warszawie, którzy wyłączyli piecyk gazowy i wezwali na miejsce straż pożarną.

Więcej...

Spotkania "Czad i Ogień.Obudź czujność" w powiecie zwoleńskim

Ponad 1000 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu zwoleńskiego zostało zapoznanych z zagrożeniami jakie stwarza dla zdrowia i życia ludzi tlenek węgla. Akcję informacyjną w ramach kampanii społecznej „Czad i Ogień! Obudź Czujność.”, przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu.

Więcej...

Podsumowanie roku piaseczyńskich strażaków

25 stycznia 2017 r. w Komendzie PSP w Piasecznie miało miejsce posiedzenie Komisji zdrowia, opieki społecznej, bezpieczeństwa i porządku publicznego powiatu piaseczyńskiego. W trakcie spotkania Komendant Powiatowy PSP w Piasecznie st. bryg. Leszek Szcześniak wraz z zastępcą st. bryg. Mirosławem Bośkiem przedstawili sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej PSP w Piasecznie.

Więcej...

Pożegnanie ze służbą

20 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, odbył się uroczysty apel w związku z zakończeniem służby w Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosława Ufnala Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Więcej...

Potrzebna pomoc dla strażaka

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się w piątek ze st. strażakiem Mariuszem Drabem – funkcjonariuszem, którego dom i niemal cały dorobek życia spłonął w pożarze.

Więcej...

Szkolenie dla służby dyżurnej KW PSP w Warszawie

19 stycznia 2017 roku odbyło się wspólne spotkanie szkoleniowe obsad służb dyżurnych Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie oraz Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

Więcej...

Wizyta niemieckiej delegacji w KW PSP w Warszawie

W dniach 19-20 stycznia 2017 r. odbywa się wizyta w Polsce Pana Albrechta Broemme – Prezydenta Federalnego Urzędu Służby Ratownictwa Technicznego Republiki Federalnej Niemiec (THW) oraz jego pełnomocnika na kraje związkowe Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt – Pana Manfreda Metzgera.

Więcej...

Włączenie OSP Cisie do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego

17 stycznia 2017 rna placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 120, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisiu do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz przekazania i poświęcenia samochodów ratowniczych.

Więcej...

Bądź bepieczny zimą

Od początku roku w 656 pożarach życie straciło 12 osób (w tym 8 od czwartku 12 stycznia) a 28 zostało rannych. Dodatkowo od 1 stycznia strażacy interweniowali 66 razy w związku z tlenkiem węgla, 39 osób zostało podtrutych a 3 straciły życie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w najbliższych dniach wystąpienie silnego mrozu. W ciągu dnia temperatura wyniesie -5°C, natomiast w nocy temperatura spadnie nawet do - 14°C. 

W związku z prognozowanym ochłodzeniem straż pożarna przypomina o dokonaniu okresowych przeglądów instalacji gazowej oraz przewodów wentylacyjnych i kominowych. Dla własnego bezpieczeństwa w mieszkaniu warto zainstalować domową czujkę dymu, która ostrzeże nas głośnym sygnałem dźwiękowym o powstaniu ognia. Natomiast, użytkownicy pieców gazowych lub opalanych węglem mogą zabezpieczyć życie swoje rodziny montując czujkę czadu (tlenku węgla).

Więcej...

Spotkanie "Czad i ogień.Obudź czujność" w Żurominie

11 stycznia 2017 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie zorganizowała spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Czad i ogień – Obudź czujność”. Na spotkaniu w ramach kampanii omówiono zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi spowodowane zatruciem tlenkiem węgla, sposoby zapobiegania, wykrywania i postępowania w przypadku wykrycia czadu oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Więcej...

Szkolenie "Czad i ogień.Obudź czujność" w Warszawie

12 stycznia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce szkolenie dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w ramach kampanii informacyjnej MSWiA „Czad i ogień – Obudź czujność”, mającej na celu podniesienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstawania pożarów i zatruć tlenkiem węgla.

Więcej...

Akcja honorowego oddawania krwi

10 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce pierwsza akcja honorowego oddawania krwi, inaugurująca działalność Klubu „Jednostka HDK”. Podczas czterogodzinnej akcji chęć podzielenia się cząstką siebie zgłosiło blisko 50 osób, z czego 42 osoby oddały krew. Uzyskując tym samym 18,9 litra krwi!.

Więcej...

Otwarcie sali edukacyjnej "Iskierka 3"

10 stycznia2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie odbyło się otwarcie kolejnej sali szkoleniowej Iskierka 3 – „Spalonego mieszkania”.

Więcej...

Czad i Ogień w Kozienicach

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Czad i ogień – Obudź czujność” 5 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie się zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Więcej...

Konkurs MSWiA „Czad i Ogień. Obudź czujność” rozstrzygnięty!

4 stycznia 2017 r. rozstrzygnięto konkurs Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla młodzieży z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych na spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zagrożenia tlenkiem węgla w ramach kampanii „Czad i Ogień. Obudź czujność”. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem. Do Departamentu Komunikacji Społecznej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji wpłynęło bowiem 241 prac. Komisja Konkursowa, w której członkiem był również przedstawiciel Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej przyznała następujące nagrody:

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w 2016 roku

65258 razy interweniowali mazowieccy strażacy w 2016 roku, w tym przy 18057 pożarach, 39298 miejscowych zagrożeniach oraz 7903 fałszywych alarmach. To zaledwie o 248 mniej interwencji niż w 2015 roku.

Więcej...