Bezpieczne ferie w Ciechanowie

24 stycznia 2019 roku Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie zorganizowała ćwiczenia pod kryptonimem „LODOWE 2019” na terenie zbiornika wodnego Krubin.  Przedsięwzięcie odbyło się w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019”.

W ćwiczeniach udział wzięli m.in.: strażacy z JRG Ciechanów, druhowie z jednostek OSP Gąsocin i OSP Glinojeck, funkcjonariusze Policji i  Straży Miejskiej, żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz harcerze. Bacznymi obserwatorami ćwiczeń byli uczniowie ciechanowskich szkół.

W trakcie ćwiczeń omówiono praktyczne postępowanie przy udzielaniu pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wychłodzenia i odmrożenia części ciała, poruszono tematykę związaną z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz zachowania w przypadku załamania się lodu. W ramach ćwiczeń zaprezentowano techniki ratowania osób, znajdujących się w niebezpieczeństwie np. osób, pod którymi załamał się lód i nie mogą wydostać bez pomocy innych.

Przeprowadzone ćwiczenia uświadomiły dzieciom i młodzieży, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z korzystaniem w okresie zimowym z zamarzniętych zbiorników wodnych.

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Król - Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie 

Wróć