Bezpieczne ferie w Garwolinie

23 stycznia 2019 roku w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019” na akwenie na „Zarzeczu” w powiecie garwolińskim odbył się pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Garwolin.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie omówili zagrożenia związane z okresem zimowym, a następnie wraz z druhami z jednostek OSP w Rębkowie i w Garwolinie zaprezentowali techniki ratowania osób tonących, pod którymi załamał się lód.

Przedsięwzięcie miało na celu przestrzec dzieci i młodzież szkolną przed niebezpieczeństwem zabaw na zamarzniętych akwenach, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Ratownicy przedstawili symulację zdarzenia, podczas którego człowiek wpada do wody i zaprezentowali jak należy zachować się w takich sytuacjach oraz jak udzielić pomocy, dbając równocześnie o swoje bezpieczeństwo.

Tonącego podejmowano z wody przy użyciu sań lodowych, koła ratunkowego, drabiny nasadkowej czy rzutki ratowniczej. Szczególną uwagę zwracano na właściwe zabezpieczenie ratowników, którzy byli ubrani w kombinezony służące do pracy w wodzie i wyposażeni w sprzęt asekuracyjny.

 

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Garwolin

Wróć