Dzień Strażaka w KP PSP Kozienice

7 czerwca w Kozienicach miały miejsce uroczyste obchody powiatowego Dnia Strażaka. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Świętego Krzyża.

Następnie z kościoła pod Komendę Powiatową PSP przeszła defilada na czele z Orkiestrą Dętą OSP w Kozienicach. Po odegraniu hymnu państwowego przez orkiestrę OSP oraz podniesieniu flagi na maszt Komendant Powiatowy PSP w Kozienicach mł. bryg. Kamil Bieńkowski przywitał gości oraz wygłosił przemówienie okolicznościowe, po czym odbyło się nadanie medali oraz wyższych stopni służbowych.

Podczas uroczystości miało również miejsce podziękowanie dla Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu Pana bryg. Pawła Potuchy – wieloletniego i zasłużonego funkcjonariusza KP PSP w Kozienicach.

Wręczono również dyplomy uznania za udział w największej ilości działań ratowniczo-gaśniczych w powiecie kozienickim dla strażaka z PSP, OSP z KSRG oraz OSP spoza KSRG w 2018 roku. Wyróżnienia te trafiły w ręce  st.sekc. Karola Grudnia z KP PSP w Kozienicach, druha Mariusza Lisiewskiego z OSP Głowaczów oraz druha Daniela Rybarczyka z OSP Rozniszew.

Dyplomy uznania otrzymali też mł.ogn. Dariusz Pachucy i st.ogn. Mirosław Węsek z KP PSP w Kozienicach, druh Piotr Gizicki z OSP Lipa oraz druh Tomasza Dąbrowski z OSP Brzóza za bezinteresowną pomoc oraz godną naśladowania postawę dla strażaków powiatu kozienickiego, którzy wykazali się odwagą i profesjonalizmem reagując na sytuacje zagrożenia życia, zdrowia i mienia.

Następnie przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia odczytano również listy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.  

W obchodach na placu przed komendą wzięli udział m. in.: Marek Suski – Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Wojciech Skurkiewicz - Wiceminister Obrony Narodowej, Dariusz Bąk i Anna Kwiecień – posłowie na sejm RP, nadbryg. Bogdan Łasica – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, Andrzej Jung – starosta powiatu kozienickiego i Józef Grzegorz Małaśnicki – wicestarosta, Piotr Kozłowski – burmistrz gminy Kozienice i Dorota Stępień – zastępca burmistrza, a także wójtowie: Głowaczowa – Hubert Czubaj, Gniewoszowa – Marcin Gac, Magnuszewa – Marek Drapała, Sieciechowa –Arkadiusz Guba i zastępca wójta Grabowa nad Pilicą Anna Plesiewicz -Trzeciak.Obecni byli również: Małgorzata Bebelska, wiceprzewodnicząca rady powiatu oraz Artur Matera, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Kozienicach, a także insp.Tomasz Cybulski, Komendant Policji w Kozienicach.

 

 

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Kozienicach.

Wróć