Dzień Strażaka w KP PSP Mińsk Mazowiecki

1 czerwca 2019 r. o godz. 14:00 w miejscowości Rudzienko pow. miński, polową mszą świętą w intencji strażaków rozpoczęto obchody „Powiatowego Święta Strażaka i Jubileuszu 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku”.

Po Mszy, na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku nastąpiło wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, odznaczeń strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz statuetek „Floriana”.

W dowód wdzięczności za 90 letnią działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzienku odznaczona została Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza oraz Medalem Honorowym PRO MASOVIA.

Na uroczystości została wręczona odznaka „Krzyż Floriana za zasługi dla Ochotniczych Straży Pożarnych”. Jest to odznaka nadawana przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego na wniosek Kapituły odznaki. Odznaka nadawana jest za długoletnią aktywną działalność strażaków ochotników na rzecz ochotniczych straży pożarnych oraz osobom prywatnym, przedstawicielom instytucji i organizacji społecznych, które w znaczący sposób wspierają i zasłużyły się dla działalności ochotniczych straży pożarnych na terenie powiatu mińskiego.

W uroczystości udział wzięli m.in.:

  • Pani Teresa Wargocka – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pan Czesław Mroczek – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pan Piotr Ładno – Przedstawiciel Biura Poselskiego Pana Daniela Milewskiego Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pani Janina Ewa Orzełowska – wicemarszałek Województwa Mazowieckiego,
  • st. bryg. Mirosław Jasztal – zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej,
  • dh Antoni Jan Tarczyński – prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, starosta miński,
  • st. bryg. Paweł Parobczak – komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim,
  • dh ks. Zenon Wójcik – kapelan mińskich strażaków,
  • Przedstawiciele służb mundurowych.

 

Ponadto w uroczystości udział wzięli radni powiatu mińskiego, przedstawiciele władz samorządowych, oraz lokalna społeczność. Uroczystość prowadził st. kpt. Kamil Płochocki – Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim.

 

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Mińsku Mazowieckim

Wróć