Dzień Strażaka w KP PSP Przysucha

18 maja 2019 r. w Przysusze obchodzono „Dzień Strażaka”, który rozpoczął się Mszą św. w Kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Przysusze. Następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przed komendą powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze, gdzie odbyły się główne uroczystości rozpoczęte meldunkiem dowódcy uroczystości. Meldunek przyjął Komendant Główny PSP generał brygadier Leszek Suski, który dokonał również przeglądu pododdziałów KP PSP i jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu przysuskiego.

Następnie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi Państwowej oraz odegranie hymnu narodowego. Powitania zebranych dokonał komendant powiatowy PSP w Przysusze mł.bryg. Marcin Sokół.

Kolejnym punktem programu uroczystości było wręczenie odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie, po czym obyło się przekazanie nowych samochodów i sprzętu pożarniczego JRG i OSP w Przysusze.

Jednostka Ratowiczo-Gaśnicza PSP w Przysusze otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy Renault, samochód rozpoznawczo-ratowniczy Toyota Hilux oraz łódź aluminiową płaskodenną z silnikiem zaburtowym. Ochotnicza Straż Pożarna w Przysusze otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault. Poświęcenia nowego sprzętu dokonał kapelan ks. kanonik Stanisław Traczyński.

Podczas uroczystości  miało miejsce poświęcenie odrestaurowany siłami strażaków JRG PSP w Przysusze zabytkowego samochodu pożarniczego marki „Star 25”. Na zakończenie uroczystości komendant powiatowy PSP w Przysusze w ramach podziękowań za dotychczasową współpracę na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej w powiecie przysuskim wręczył zaproszonym gościom pamiątkowe statuetki.

W uroczystości udział wzięli m.in.:

- Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Stanisław Karczewski

- Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Pan Marek Suski

- Wiceminister Obrony Narodowej Pan Wojciech Skurkiewicz

- Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Kosztowniak

- Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Zbigniew Kuźmiuk

- Komendant Główny PSP generał brygadier Leszek Suski

- Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Bogdan Łasica

- Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Druh Zbigniew Gołąbek

- Starosta Przysuski Pan Marian Niemirski

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Robert Barski – Komenda Powiatowa PSP w  Przysusze.

Wróć