Eliminacje powiatowe turnieju wiedzy pożarniczej w Żurominie

10 marca 2017 roku. o godz. 11:00 w siedzibie KP PSP Żuromin odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych, szkól gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

W turnieju uczestniczyło łącznie 32 uczniów z wszystkich gmin powiatu żuromińskiego. Turniej służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przy współudziale Starostwa Powiatowe w Żurominie oraz Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie.

Po zakończeniu części pisemnej uczestników turnieju zapoznano z specyfiką pracy strażaka w ramach zwiedzania strażnicy Komendy PSP w Żurominie.

Wyniki konkursu:
I grupa - szkoły podstawowe:

  1. Paulina Andrzejewska - SP Zielonej;
  2. Kacper Kowalski - SSP nr 1 w Żurominie;
  3. Alicja Więckowska - SSP nr 1 w Żurominie;

II grupa - szkoły gimnazjalne:

  1. Kacper Kruk – Gimnazjum nr 2 w Żurominie;
  2. Jakub Retajczyk – Gimnazjum nr 2 w Żurominie;
  3. Patrycja Kołodziejska – Gimnazjum w Lutocinie;

III grupa - szkoły ponadgimnazjalne:

  1. Radosław Kamiński - ZSP w Zielonej;
  2. Damian Goliat – ZSP w Żurominie
  3. Czymerska Magdalena – LO w Bieżuniu;

Do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowali się uczniowie, którzy zwyciężyli w poszczególnych grupach.

 

Opracowanie i zdjęcia: K. Szymański KP PSP Żuromin

Wróć