"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" w powiecie otwockim

W niedzielne południe 6 sierpnia 2017 roku n terenie zespołu parkowego w Otwocku Wielkim, dawniej siedzibie letniej rodu Bielińskich, miała miejsce akcji otwockich służb realizowana w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Tym razem edukację dla dzieci połączono z ćwiczeniami z zakresu ratownictwa wodnego.

Realizując zadania szeroko pojętej prewencji społecznej służby i instytucje naszego powiatu, odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą i na wodzie, zaprezentowały szereg atrakcji dla zebranej publiczności, a szczególnie dzieci. W części stacjonarnej przeprowadzono pogadankę i przygotowano materiały szkoleniowe propagujące bezpieczne zachowania w czasie wypoczynku nad wodą. Przedstawiciele Policji i WOPR przy wydatniej pomocy strażaków zorganizowali specjalny tor przeszkód. Były rysunki, konkursy i oczywiście nagrody.

W trakcie akcji przeprowadzono na jeziorze Rokola dynamiczny pokaz wspólnych działań ratowników WOPR i PSP w zakresie podejmowania tonących osób oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W działaniach brały udział: zastępy JRG PSP z Otwocka, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Nadbrzeża, patrole Policji z Otwocka i Karczewa oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły osobiście poznać smak pływania łodzią ratowniczą.

 

Opracowanie: KP PSP Otwock

Wróć