Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim

W dniach od 29 maja do 2 czerwca 2019 r. na obiektach Biathlonowego Klubu Sportowego „Wojsko Polskie Kościelisko” odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim pamięci Kurierów Tatrzańskich. Mistrzostwa rozegrano w następujących konkurencjach:

• klasyk – dystans 7,5 km, 5 okrążeń x 1,5 km, w tym 4 strzelania;
  • sprint pościgowy – dystans 3 km, 3 okrążenia x1 km, w tym 2 strzelania;
  • sztafeta – dystans 12 km, 4x 3 okrążenia x 1 km, w tym 4x 2 strzelania.

Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników była nasiąknięta wodą trasa (na dwie godziny przed startem przestał padać deszcz).

Na linii startu stanęło 141 zawodników. Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie reprezentowali strażacy:

• st. sekc Paweł Basak.

Ze względów zdrowotnych jeden zawodnik został wycofany z zawodów i ostatecznie KW PSP
w Warszawie reprezentowało 6 zawodników.

W kategorii Straż Pożarna pierwsze miejsce zajął  mł. ogn. Paweł Rosiak (indywidualnie 45 miejsce za bieg klasyczny i sprint)), a sztafeta mazowieckich strażaków zajęła piąte miejsce.

Naszym reprezentantom gratulujemy wytrwałości i hartu ducha wobec tak licznej konkurencji.

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Kreczman – KW PSP w Warszawie.