Odprawa oficerów prasowych PSP

 

Zasady współpracy jednostek KSRG ze środkami masowego przekazu, kampania społeczna „NIE dla czadu” oraz prowadzenie działalności informacyjnej przez jednostki organizacyjne PSP były zagadnieniami poruszanymi podczas  narady szkoleniowej oficerów prasowych komendantów powiatowych i miejskich PSP z terenu woj. mazowieckiego, która miała miejsce w Warszawie 23 października 2013 roku. 

Odprawę otworzył nadbryg. Gustaw Mikołajczyk Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, który podkreślił jak istotną rolę odgrywa dobra współpraca z mass mediami oraz podzielił się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu komunikacji w sytuacjach kryzysowych. Podczas spotkania mieliśmy okazję do dyskusji i wymiany spostrzeżeń na temat współpracy straży pożarnej z  przedstawicielami mediów regionalnych, w tym rozgłośni radiowej Polskie Radio „Radio Dla Ciebie” oraz stacji telewizyjnej „TVP Warszawa”.

Spotkanie rzeczników prasowych było świetną okazją do wymiany doświadczeń na tematy związane z zasadami prowadzenia spójnej polityki informacyjnej przez jednostki organizacyjne PSP oraz dyskusji na tematy związane z procesem komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kryzysowych.

Tekst i Foto: st. kpt. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie

Wróć