XXI Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa

6 października 2017 roku miał miejsce XXI Bieg przełajowy o Nóż Komandosa im. gen dyw. Włodzimierza Potasińskiego i zarazem Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crosie. W zawodach udział wzięło ponad 700 zawodników, którzy pokonywali trasę w lesie pod Lublińcem w umundurowaniu.

Uczestników klasyfikowano w licznych kategoriach, zależnych od noszonego munduru: począwszy od wojsk lądowych, przez siły powietrzne, marynarkę wojenną, BOR, policjantów, straż pożarną, straż graniczną, służbę więzienną, służby zaopatrzenia i szkoleniowe, po straż miejską i służbę celną. W biegu mogli wystartować także cywile, musieli jednak mieć na sobie ubiór w typie wojskowego i buty z odpowiednio wysoką cholewką.

Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: mężczyzn – dystans liczył 10 kilometrów oraz kobiet, które musiały przebiec 5 kilometrów.

Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie reprezentowała drużyna w składzie 16 zawodników.

Najlepszy strażak z woj. mazowieckiego mł. kpt. Adrian Ptaszek z czasem 00:47:38 w kategorii Straż Pożarna zajął 7 miejsce, a w kwalifikacji generalnej 96 miejsce.

Bieg mężczyzn ukończyło 663 zawodników dorosłych i 875 dzieci. Medale zwycięzcom wręczyła m.in. Marta Potasińska, były Szef Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych gen bryg. rez. Jerzy Gut oraz dowódca Jednostki Wojskowej w Lublińcu.

 

 

Opracowanie i zdjęcia: Andrzej Kreczman – KW PSP w Warszawie

Wróć