Aktualności JHDK

Akcja krwiodawstwa na drugie urodziny JHDK

W piątek 12 października w godzinach 9:00-13:00 serdecznie zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ulicy Domaniewskiej 40.

Podczas akcji Klub Honorowych Dawców Krwi "Jednostka HDK" przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie świętować będzie swoje drugie (jak ten czas leci!) Urodziny!!!

Jak zawsze przygotowaliśmy małe niespodzianki dla wszystkich, którzy tego dnia zdecydują się oddać krew!!!

Z okazji drugich urodzin serdecznie zapraszamy na przepyszny tort!

Widzimy się o godzinie 9:00 przy sali konferencyjnej w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie (parter - prosto od wejścia głównego).

Odznaczenie dla klubowicza JHDK

26 września 2018 roku w siedzibie głównej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji wręczenia odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników otrzymali, z rąk Dyrektora RCKiK w Warszawie - lek. med. Dariusz Piotrowski odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

W tym szacownym gronie znalazł się również jeden z naszych klubowiczów – st. kpt. Paweł Mućko z Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie.

W spotkaniu brali udział również:

  • asp. sztab. w st. spocz. Krzysztof Roguski – prezes Klubu Jednostka Honorowych Dawców Krwi przy KW PSP w Warszawie.
  • st. kpt. mgr inż. Karol Marcinkowski - dowódca JRG PSP w Garwolinie.
Wakacyjna akcja krwiodawstwa 27 czerwca 2018 roku

Nasi Drodzy Klubowicze!

Z radością informujemy,że już 27 czerwca w godzinach 9.00-13.00 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, przy ulicy Domaniewskiej 40, odbędzie się akcja krwiodawstwa!

Zbliża się okres wakacyjny, a z tym niestety, poza chwilami beztroski, wiążą się także smutne statystyki związane ze wzmożoną wypadkowością. W czasie wakacji krew jest bardzo potrzebna!

Serdecznie zapraszamy naszych wszystkich Klubowiczów i Krwiodawców do wzięcia udziału w akcji!:)

Akcja "spoKREWnieni służbą" 16 marca 2018 roku

Klub "Jednostka HDK" przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie, włączy się w akcję pod patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji Pana Joachima Brudzińskiego "spoKREWnieni służbą". Idea akcji zakłada, przez cały miesiąc marzec, organizowanie akcji honorowego krwiodawstwa w jednostkach podległych MSWiA w hołdzie żołnierzom wyklętym.

Wzorem roku ubiegłego, akcji krwiodawstwa nie może zbraknąć także i w tym roku! Tym bardziej, że w 2017 roku odnieśliśmy spory sukces i dzięki Wam udało się zebrać sporą ilość krwi dla potrzebujących!

Akcja, za zgodą mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, odbędzie się w dniu 16 marca, w godzinach 9.00-13.00 w siedzibie KW PSP w Warszawie przy ulicy Domaniewskiej 40. (sala konferencyjna, parter).

Serdecznie zapraszamy i prosimy o uwzględnienie akcji krwiodawstwa w Waszym planach na marzec;)

Odznaczenia "Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

24 listopada członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie z Prezesem Krzysztofem Roguskim włącznie, mieli okazję gościć w Ministerstwie Zdrowia. Towarzyszył im zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal.

Nasi klubowicze - Krzysztof Roguski, Robert Tarkowski, Marcin Rola, Radosław Zarosa oraz Kamil Sawicki - zostali odznaczeni medalem: Honorowy Dawca Krwi. Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

Odznaczenie przyznawane jest krwiodawcom, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Odznaczenia wręczał podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, pan Marcin Czech.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym dzisiaj Honorowym Dawcom Krwi! Cieszymy się, że Wasza bezinteresowność i chęć pomocy potrzebującym została doceniona!;) Pomagacie potrzebującym w piękny i godny naśladowania sposób - oddajecie cząstkę siebie - krew, która ratuje życie i zdrowie.

Gratulacje!

 

Czytaj więcej:  Wręczenie odznaczeń „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Fotogaleria z uroczystości

 

Opracowanie: Paulina Merks,

Zdjęcia: st. bryg. Mirosław Jasztal.

Akcja krwiodawstwa w pierwszą rocznicę działalności JHDK

24 października 2017 roku w godzinach 9:00-13:00 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa, połączona z pierwszą rocznicą działalności Klubu „Jednostka HDK” przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Chęć oddania krwi wyraziło aż 50 osób, a 40 uzyskało zgodę lekarza na oddanie krwi z czego 4 osoby oddały krew po raz pierwszy. Udało się zebrać 18 litrów krwi! To świetny wynik, który, mamy nadzieję, pomoże potrzebującym. Warto także wspomnieć, że 5 osób, biorących udział w akcji, zdecydowało się na zarejestrowanie do bazy dawców szpiku. Klub zyskał także pięciu nowych członków.

Wśród uczestników naszej akcji znaleźli się m.in. mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal, przedstawiciele poszczególnych wydziałów KW PSP w Warszawie, delegacja podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, jak również członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Miętne. Nie mogło również zabraknąć funkcjonariuszy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych z Warszawy.

Klub Honorowych Dawców Krwi „Jednostka HDK” przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie
  1. Klub Honorowych Dawców Krwi „Jednostka HDK” przy Komendzie Wojewódzkiej PSP
    w Warszawie liczy 87 członków
  2. Klubowicze JHDK w 2017 roku zebrali 40 litrów krwi
  3. Podczas wszystkich akcji organizowanych przez JHDK zebrano blisko 66 litrów krwi

 

Opracowanie: Paulina Merks - KW PSP w Warszawie,

Zdjęcia: kpt. Anna Kubicka – KW PSP w Warszawie.

Pierwsze urodziny klubu JHDK
"Ognista krew" w Płocku

7 lipca w Płocku miała miejsce kolejna akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem „Ognista krew” organizowana przez klub Jednostka Honorowych Dawców Krwi, a którą patronatem objęła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Podczas czterogodzinnej akcji chęć podzielenia się cząstką siebie zgłosiło blisko 34 osób, z czego 21 osób oddało krew. Uzyskaliśmy tym samym ponad 9 litrów krwi!!. Uczestnicy przedsięwzięcia mieli okazję do zarejestrowania się jako Dawcy Szpiku
i z tej możliwości skorzystało 5 osób, które zasiliły bazę DKMS.

Akcja nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie ogromne zaangażowanie i pomoc pana komendanta st. bryg. mgr inż. Andrzeja Borkowskiego oraz Strażaków z JRG 1, JRG 2 i JRG 3 w Płocku biorącym tego dnia udział w przedsięwzięciu.

Z tego miejsca chcemy Wam serdecznie podziękować. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wspólna akcja.

               

Więcej zdjęć można zobaczyć na fan page JHDK.

 

Opracowanie i zdjęcia: Małgorzata Rączka

Pierwsza akcja honorowego oddawania krwi

10 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce pierwsza akcja honorowego oddawania krwi, inaugurująca działalność Klubu „Jednostka HDK”. Podczas czterogodzinnej akcji chęć podzielenia się cząstką siebie zgłosiło blisko 50 osób, z czego 42 osoby oddały krew. Uzyskując tym samym 18,9 litra krwi!!!

Wśród uczestników naszej akcji znaleźli się m.in. mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal, przedstawiciele poszczególnych wydziałów KW PSP w Warszawie, delegacja podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, jak również członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego i Marek. Nie mogło również zabraknąć funkcjonariuszy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych z Warszawy. Naszą akcję oddawania krwi wsparli także żołnierze Jednostki Wojskowej 3934.

Celem akcji była popularyzacja idei honorowego krwiodawstwa oraz przełamywania barier związanych z oddawaniem krwi, dzięki czemu 6 osób postanowiło po raz pierwszy przyłączyć się do tej inicjatywy.

Uczestnicy przedsięwzięcia mieli również okazję do zarejestrowania się jako Dawcy Szpiku. Z tej możliwości skorzystało 12 osób, które zasiliły bazę DKMS i 5 osób, które zapisały się do bazy WCKiK. Osoby te, po przejściu stosownych badań, będą mogły uratować życie chorym na białaczkę.

W trakcie akcji, nowych członków zyskał także nasz Klub. Klub Jednostka HDK, jako jeden z patronów akcji „I Twój MIŚ może zostać RATOWNIKIEM”, zebrał przed i w trakcie akcji 346 pluszaków, a to dopiero początek.

Dziękujemy panom komendantom za wsparcie i udostępnienie sali konferencyjnej KW PSP w Warszawie, jak również wszystkim osobom, które brały udział w akcji i jej przygotowaniu. Mamy nadzieję, że tak samo licznie będziecie wspierać nas w kolejnych przedsięwzięciach.

Więcej zdjęć można zobaczyć na fan page JHDK

 

Opracowanie: Małgorzata Rączka,

Zdjęcia kpt. Anna Kubicka.

Spotkanie założycielskie

26 października w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce spotkanie założycielskie „Klubu Jednostka Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie” (skrócona nazwa JHDK).

Podczas spotkania przedstawiono i zatwierdzono statut klubu oraz wybrano władze klubu JHDK. W wyniku głosowania wybrano prezesa JHDK, którym został Krzysztof Roguski, pomysłodawca oraz inicjator utworzenia klubu honorowych dawców krwi w środowisku pożarniczym.

Serdecznie zachęcamy strażaków, pracowników cywilnych PSP oraz wszystkich zainteresowanych honorowym oddawaniem krwi do wstępowania w szeregi JHDK.

Aby zostać członkiem klubu wystarczy wypełnić deklarację członkowską i złożyć za pośrednictwem poczty e-mail na adres jhdk@mazowsze.straz.pl lub osobiście w siedzibie klubu na terenie Ośrodka Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Majdańskiej 38/40 w Warszawie.

Szczegółowych informacji udziela prezes klubu Krzysztof Roguski tel. 793 083 008