Aktualności ZEiRP RP

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2017 Roku Mazowiecki Zarząd Wojewódzki ZEiRP RP życzy wszystkim emerytom i rencistom pożarnictwa, strażakom w służbie i strażakom działającym w Ochotniczych Strażach Pożarnych dużo zdrowia i spokoju. Świąt przepełnionych miłością i rodzinnym ciepłem. Nadchodzący Rok niech będzie wypełniony radosnymi chwilami, optymizmem i szczęściem.

 

W imieniu Zarządu

Prezes Barbara Łukasiewicz

 

 

 

Z okazji Dnia Kobiet

Wszystkiego co najlepsze

spełnienia marzeń

zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu

oraz wiele radości życiowej życzy

Mazowiecki Zarząd Wojewódzki Emerytów i Rencistów Pożarnictwa  RP

 

 

Spotkanie noworoczne

W Kołach Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa województwa mazowieckiego odbywają się uroczyste spotkania noworoczne w których uczestniczą emeryci i renciści pożrnictwa, komendanci miejscy i powiatowi PSP oraz przedstawiciele Zarządu ZEiRP RP.woj. mazowieckiego.

12 stycznia 2016 roku warszawskie koło ZEiR  RP zorganizowało spotkanie noworoczne członków Koła w siedzibie OSP Wesoła na którym obecni byli min.:

 • Komendant Miejski PSP m.st.Warszawy, st. bryg. Zbigniew Szczygieł;
 • Z-ca Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy st.bryg. Bogdan Łasica;
 • Przewodniczący Komisji Funduszu Socjalnego Emerytów PSP st.bryg. Bogdan Grochowski;
 • Z-ca Naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP mł. kpt. Radosław Kozicki;
 • Honorowy Prezes Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP, kol. Witold Gryc;
 • Prezes Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego ZEiRP RP kol. Barbara Łukasiewicz;
 • V-ce Prezes MZW i Prezes Koła w Otwocku, kol. Jerzy Pokrewczyński;
 • Członek MZW i Prezes Koła w Nowym Dworze Maz. kol. Grażyna Mikitiuk;
 • Prezes Koła przy SGSP, kol. Jan Rubinkowski.

 

Zebranych powitał Prezes Koła Warszawskiego ZEiRP RP kol. Marek Lazarowicz., który poprosił o uczczenie chwilą ciszy pamięci zmarłych koleżanek i kolegów .Następnie złożył wszystkim życzenia, zdrowia i pomyślności w Nowym 2016 Roku.

Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy pan st.bryg. Zbigniew Szczygieł przekazał życzenia noworoczne we własnym imieniu, a także w imieniu  Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP pana nadbrygadiera Józefa Galicy.

Pan Komendant obdarował emerytów i rencistów pięknymi kalendarzami wydanymi przez Komendę Miejską PSP m.st. Warszawy z okazji 180-lecia Warszawskiej Straży Pożarnej

Prezes Mazowieckiego Zrządu Wojewódzkiego ZEiRP RP, kolezanka Barbara Łukasiewicz podziękowała gościom za uświetnienie swoją obecnością noworocznego spotkania, życząc wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

 Wyszła też z inicjatywą pomocy finansowej strażakowi z JRG Nr 9 KM PSP we Wrocławiu, Mateuszowi Maluszkiewiczowi, który uległ poważnemu wypadkowi podczas działań ratowniczych. Pozytywny odzew emerytów i rencistów pożarnictwa był natychmiast i Skarbnik MZW kol. Marek Miszczak zebrał pokaźną kwotę, którą przekażemy na wskazane konto. 

Spotkanie - jak zwykle - było okazja do złożenia sobie nawzajem życzeń, wspomnień i snucia planów na przyszłość, a ciepła miła atmosfera wskazywała na chęć kolejnych wspólnych spotkań.

 

Wyjazd wypoczynkowo-rehabilitacyjny

Mazowiecki Zarząd Wojewódzki ZEiRP RP planuje zorganizować w okresie 3 – 17 kwietnia 2016 r. dla emerytów i rencistów pożarnictwa województwa mazowieckiego wyjazd wypoczynkowo-rehabilitacyjny do Centrum Zdrowia i Relaksu VERANO w Kołobrzegu. Koszt wynosi 1.800 zł.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do 23 lutego 2016 r. w każdy wtorek w godz. 11.00 – 15.00 do Mazowieckiego Zarządy Wojewódzkiego, ul. Chłodna 3.

Kontakt Barbara Łukasiewicz, Tel. 608-291-283

 

Pomoc dla strażaka

Mazowiecki Zarząd Wojewódzki Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP pragnie współpracować, mieć bliski kontakt ze strażakami w służbie, cieszyć się ich osiągnięciami, ale także wspierać w trudnych sytuacjach.

Dowiedzieliśmy się z przekazów medialnych o ciężkim wypadku podczas prowadzenia działań ratowniczych, któremu uległ 37 letni Mateusz Maluszkiewicz – ratownik wysokościowy w JRG Nr 9 Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu. Doznał ciężkiego urazu wielonarządowego /stłuczenie płuc, złamanie żeber, kręgosłupa i czterech kończyn/.

Zwracam się z prośbą do koleżanek i kolegów Prezesów Kół ZEiRP RP województwa mazowieckiego, aby podczas świątecznych i noworocznych spotkań strażaków emerytów przedstawić członkom naszego Związku problem młodszego kolegi strażaka Mateusza i wesprzeć Go finansowo, by pomóc powrócić do zdrowia, przekazując choćby najdrobniejsze kwoty.

Szczegółowe informacje (min. numer konta bankowego) w tym miejscu

 

Dziękuję

Prezes MZW ZEiRP RP

Barbara Łukasiewicz

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt oraz zbliżającego się Nowego 2016 Roku w imieniu Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej i własnym mam przyjemność złożyć najlepsze życzenia.

Strażakom – emerytom i rencistom życzę dużo zdrowia. Strażakom zawodowym i strażakom ochotnikom życzę spokoju w ich odpowiedzialnej i trudnej służbie.

Wszystkim życzę, aby Rok 2016 okazał się pełnym ciepła, pomyślności, nadziei i spełnionych marzeń.

                                                                                   

                                                           Prezes MZW ZEiRP RP

                                                           Barbara Łukasiewicz

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 27 listopada 2015 r.

zmarła w wieku 78 lat nasza koleżanka

Bożenna Miler

Koleżanka Bożenna po zakończeniu służby nie straciła kontaktu z pożarnictwem. Zaangażowała się w działalność społeczną w Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa pełniąc funkcję skarbnika w Kole Warszawskim, a następnie w Zarządzie Wojewódzkim ZEiRP RP.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 3 grudnia 2015 r. o godz. 12.00 w Domu Pogrzebowym – Sala C na Cmentarzu Północnym, Wólka Węglowa w Warszawie.

            Rodzinie zmarłej koleżanki Bożenny składamy serdeczne wyrazy współczucia.

                                                          

Cześć jej pamięci!

Koleżanki i koledzy

z Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego i Zarządu Koła Warszawskiego ZEiRP RP

60 rocznica rozpoczęcia nauki I-go turnusu SOP

We wrześniu 2015 roku przypadła 60-ta rocznica rozpoczęcia nauki przez słuchaczy I-go turnusu Szkoły Oficerów Pożarnictwa.

Z tej okazji w dniu 27 września 2015 roku na terenie Przeciwpożarowej Bazy Leśnej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej „Zamczysko Nowe” odbyło się spotkanie przedstawicieli kierownictwa Komendy Głównej PSP i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z nielicznymi już absolwentami I rocznika SOP /w większości członkami naszego Związku/, którzy przybyli z terenu całego kraju.

Gospodarzy reprezentowali:

 • nadbrygadier Piotr Kwiatkowski - Zastępca Komendanta Głównego PSP,  
 • nadbrygadier Ryszard Dąbrowa - Komendant-Rektor SGSP.

Do uczestników spotkania Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław B. Leśniakiewicz skierował okolicznościowe pismo.

Weterani służby wspólnie z kandydatami na studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, licznie przybyłymi rodzinami i gośćmi wzięli udział w uroczystej Mszy św. polowej oraz pokazach sprawności.

Na zakończenie odbyło się spotkanie wspomnieniowe.

Inicjatorami spotkania i współorganizatorami z ramienia absolwentów byli nasi koledzy ze Związku pułkownicy pożarnictwa w stanie spoczynku:

 • Witold Gryc,
 • Henryk Jaworski,
 • Witold Sękowski.

Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa reprezentowała Prezes Mazowieckiego Zarządu koleżanka Barbara Łukasiewicz.

List Komendanta Głównego PSP