Aktualności 2019

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, obchodzony 11 lutego, był okazją do podsumowania funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Z operatorami numeru alarmowego spotkał się minister Joachim Brudziński.

Więcej...

Stopień alarmowy BRAVO-CRP

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terenie miasta stołecznego Warszawy, obowiązujący od dnia 11 lutego, od godz. 00:00, do dnia 15 lutego, do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w związku z organizacją w Warszawie konferencji dotyczącej bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, odbędzie się 13-14 lutego.

Więcej...

Budowa nowej strażnicy w KP PSP w Węgrowie

W dniu 8 lutego 2019 roku, na terenie budowy nowej strażnicy KP PSP
w Węgrowie, wizytowali: Pani Maria Koc - Wicemarszałek Senatu, Pan Jarosław Zieliński  - Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, st. bryg. Bogdan
Łasica – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, Pani Ewa Besztak - Starosta Węgrowski wraz z w-ce Starostą Panem Markiem Renikiem  oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Więcej...

Ćwiczenia "Lodowe 2019" w Gostyninie

W dniach 5 - 7 lutego na terenie jeziora ,,Bratoszewo” w Gostyninie w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzone zostały ćwiczenia "Lodowe 2019”, dla strażaków z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP w Gostyninie oraz wytypowanych jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu gostynińskiego.

Więcej...

Ćwiczenia "Lodowe 2019" w Mińsku Mazowieckim

W ramach doskonalenia zawodowego w dniach 4 – 6 lutego 2019 r. zorganizowano „ćwiczenia lodowe” na zbiorniku wodnym „Łazienki” w Mińsku Mazowieckim dla JRG PSP Mińsk Mazowiecki i jednostek OSP z terenu powiatu mińskiego.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Sokołowie Podlaskim

5 lutego 2019 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”, przeprowadzili pokaz z komentarzem ratownictwa na zamarzniętym akwenie.

Więcej...

Ćwiczenia "Lodowe 2019" w Żyrardowie

W dniach 29, 30 i 31 stycznia na Zalewie Żyrardowskim strażacy ćwiczyli jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak wydobywać osoby poszkodowane oraz jak pomagać ludziom z objawami hipotermii.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Otwocku

Kampanię edukacyjno-informacyjną „BEZPIECZNE FERIE 2019” otwoccy strażacy rozpoczęli dwoma ćwiczeniami lodowymi na akwenie wodnym „Moczydło”.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Zwoleniu

24 i 25 stycznia 2019 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”, spotkali się z uczniami szkół podstawowych  w Zwoleniu oraz  Babinie  i Grabowie gm. Przyłęk.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Płońsku

W związku z feriami zimowymi, w dniu 24 stycznia 2019 roku, strażacy z JRG PSP w Płońsku przeprowadzili pokaz ratownictwa lodowego dla przedszkolaków i młodzieży z terenu miasta Płońska.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Pionkach

W dniach od 14 do 25 stycznia 2019 r. przed rozpoczęciem ferii zimowych funkcjonariusze ośrodka szkolenia PSP w Pionkach, we współpracy z dyrektorami szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Pionki, przeprowadzili akcje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Żurominie

Żuromińscy strażacy w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „BEZPIECZNE FERIE 2019” spotkali się z uczniami szkół z terenu powiatu żuromińskiego.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Ciechanowie

24 stycznia 2019 roku Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie zorganizowała ćwiczenia pod kryptonimem „LODOWE 2019” na terenie zbiornika wodnego Krubin.  Przedsięwzięcie odbyło się w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019”.

Więcej...

Bezpieczne ferie z mazowieckimi strażakami

W sobotę 26 stycznia w godzinach 10:00-20:00 mazowieccy strażacy wspólnie z Centrum Handlowym Blue City zorganizowali piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2019” .

Więcej...

Bezpieczne ferie w Mińsku Mazowieckim

W dniach 21 - 23 stycznia 2019 roku w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019” na akwenie  „Łazienki” w Mińsku Mazowieckim odbył się pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Mińsk Mazowiecki (około 240 uczniów).

Więcej...

Bezpieczne ferie w Wyszkowie

25 stycznia 2019 roku w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019” na akwenie w Wyszkowie odbył się pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Wyszków.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Garwolinie

23 stycznia 2019 roku w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019” na akwenie na „Zarzeczu” w powiecie garwolińskim odbył się pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Garwolin.

Więcej...

Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego wypoczynku

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, a także moment wielu wyjazdów. Policjanci z Wydziału Prewencji KSP wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych zainaugurowali akcję „Bezpieczne Ferie 2019” w SP 358 im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Wilanowie.

Więcej...

Zagrożenia zimowe – spotkanie mazowieckich służb

Zagrożenia wynikające z zimowej aury, a także zapewnienie bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii były tematem spotkania służb, inspekcji i straży z terenu Mazowsza. Spotkanie poprzedził briefing prasowy Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i  Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego z Komendantami: stołecznej oraz wojewódzkiej policji, a także straży pożarnej oraz inspekcji transportu drogowego.

Więcej...

Dzielny Ognik w Makowie Mazowieckim

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II z Publicznym Przedszkolem w Młynarzach 8 stycznia 2019 r. miało miejsce wręczenie honorowego wyróżnienia „Dyplom komendanta głównego PSP Dzielny Ognik”  dla czteroletniego Patryka Popiołka, który swoją bohaterska postawą podczas pożaru domu jednorodzinnego, przyczynił się do uratowania zdrowia i życia swojego starszego brata i mamy.

Więcej...

Obowiązek usuwania śniegu i nawisów lodowych z dachu

W związku z prognozowanymi opadami śniegu jego przypominamy właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

Więcej...

Komunikat z dnia 8 stycznia 2019 roku w sprawie kontroli obiektów typu "escape room"

W związku z tragicznym pożarem w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie), w lokalu typu „escape room”, w którym straciło życie pięć osób strażacy Państwowej Straży Pożarnej województwa mazowieckiego, od soboty 5 stycznia 2019 roku, przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawcze  mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego

Więcej...

Komunikat w sprawie kontroli obiektów typu "escape room"

W związku z tragicznym pożarem w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie), w lokalu typu „escape room”, w którym straciło życie pięć osób strażacy Państwowej Straży Pożarnej województwa mazowieckiego, od soboty 5 stycznia 2019 roku, przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawcze  mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego

Więcej...

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

W związku z trwającym sezonem grzewczym straż pożarna przypomina o dokonaniu okresowych przeglądów instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych. Dla własnego bezpieczeństwa w mieszkaniu warto zainstalować domową czujkę dymu, która ostrzeże nas głośnym sygnałem dźwiękowym o powstaniu ognia. Natomiast, użytkownicy pieców gazowych lub opalanych węglem mogą zabezpieczyć życie swoje rodziny montując czujkę czadu (tlenku węgla).

Więcej...

Bezpieczne lodowiska 2019

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie zimowym oraz podczas ferii zimowych w 2019 roku mazowieccy strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne lodowiska 2019” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży
na zamarzniętych akwenach.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w 2018 roku

68837 razy interweniowali mazowieccy strażacy w 2018 roku, w tym przy 20376 pożarach, 40420 miejscowych zagrożeniach oraz 8045 fałszywych alarmach. To zaledwie o 143 interwencje mniej niż w 2017 roku.

Więcej...

Komunikat personalny - KM PSP Radom

Z dniem 1 stycznia 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego PSP w Radomiu mł. bryg. Pawłowi Tuzinkowi.

Więcej...

Podsumowanie interwencji podczas nocy sylwestrowej

Mazowieccy strażacy interweniowali 150 razy w noc sylwestrową, w tym przy 95 pożarach, 34 miejscowych zagrożeniach oraz 21 fałszywych alarmach. W porównaniu do nocy sylwestrowej z 2017 na 2018 rok strażacy odnotowali ponad 40 interwencji więcej.

Więcej...