Bezpieczne Ferie 2020 - spotkanie w Radomiu

Bezpieczeństwo na akwenach i w górach, bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży, zagrożenia w cyberprzestrzeni i bezpieczeństwo pożarowe w domu to tematy, które poruszone zostały 3 lutego podczas spotkania z uczniami, zorganizowanego przez Aurelię Michałowską, Mazowieckiego Kuratora Oświaty w IV Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu. Licealiści uczestniczyli w pokazie ratownictwa przygotowanego przez przedstawicieli WOPR i instruktora górskiego.

„Bardzo proszę, abyście jadąc na obóz, sprawdzali czy wypoczynek został zgłoszony do Kuratora Oświaty. Jeśli zauważycie nieprawidłowości w trakcie trwania wypoczynku, niezwłocznie poinformujcie o tym Kuratorium. Każdą taką sprawę wyjaśniamy współpracując z innymi służbami” – zwróciła się do uczniów Kurator Oświaty Aurelia Michałowska.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Krzysztof Chojnacki – Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie: bryg. Artur Gonera – zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz mł. bryg. Karol Kierzkowski – oficer prasowy, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu: mł. insp. Witold Krawczyk – Naczelnik Wydziału Prewencji, kom. Emilia Kosma z Wydziału Ruchu Drogowego i kom. Irmina Małek z Wydziału Prewencji, przedstawiciele Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: Michał Bęc i Arkadiusz Gradowski.

Podobne spotkania organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Warszawie w szkołach na terenie całego województwa mazowieckiego.

W ramach Akcji Bezpieczne Ferie 2020 Kuratorium Oświaty przygotowało m. in. 9 stycznia spotkanie dla organizatorów wypoczynku dotyczące zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa. W miejscach wypoczynku przeprowadzonych zostanie 50 kontroli planowych, jeżeli będą zgłoszenia również kontrole doraźne. Zarejestrowane i zaakceptowane przez Kuratora Oświaty zgłoszenia wypoczynku, publikowane są na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl. Dotychczas do Kuratorium wpłynęły 1 703 zgłoszenia z terenu województwa mazowieckiego, obejmujące wypoczynek 73 830 uczestników (stan na dzień 3 lutego).

Dodatkowe informacje dotyczące zapewnienia uczniom bezpieczeństwa podczas ferii znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie w zakładce Bezpieczne Ferie 2020.

 

Czytaj także "4 grosze dziennie mogą uratować Tobie życie"

 

Opracowanie: Kuratorium Oświaty w Warszawie,

Zdjęcia: Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz mł. bryg. Karol Kierzkowski - KW PSP w Warszawie.

Wróć