Bezpieczny wypoczynek pod namiotami w powiecie mińskim

W dniach 17, 23 oraz 24 lipca 2018 r. zastępca komendanta powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim wraz z funkcjonariuszami z Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej i Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim odwiedzili obozy harcerskie w miejscowości Ptaki i Wólka Dłużniewska zlokalizowane na terenie gminy Siennica w powiecie mińskim.

Wizyta miała na celu rozpoznanie terenu obozu pod kątem wdrożenia i spełnienia warunków bezpieczeństwa, a ponadto:

  • zapoznanie uczestników obozu ze sposobem alarmowania oraz postępowania na wypadek zagrożenia,
  • działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej,
  • sprawdzenie działania łączności telefonicznej pomiędzy komendantem obozu a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim.


Podczas wizyty zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem obozowiska, w tym rozpoznaliśmy wyznaczone miejsca zbiórki do ewakuacji w przypadku zagrożenia, drogę dojazdową dla służb ratowniczych oraz miejsca bezpiecznego schronienia.

Spotkanie harcerzy i przedstawicieli służb na terenie obozowiska zostało przeprowadzone w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2018" oraz w związku z podpisaniem przez komendanta głównego PSP, komendanta głównego Policji oraz dyrektora generalnego Lasów Państwowych „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” z przedstawicielami organizacji harcerskich w dniu 21 czerwca 2018 roku.

 

Opracowanie: KP PSP Mińsk Mazowiecki.

Protokół uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami
Protokol_uzgodnien_2018.pdf (1.5 MiB)

Wróć