Bezpieczny wypoczynek pod namiotami w powiecie mińskim

W dniach 1 - 8 lipca 2019 r.  w ramach poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczących w obozach harcerskich pod namiotami strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim uczestniczyli w spotkaniach z harcerzami.

Działania strażaków prowadzono w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje", w oparciu o podpisane przez Komendanta Głównego PSP, Komendanta Głównego Policji oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” z przedstawicielami organizacji harcerskich.

Podczas wizytacji obozów harcerskich zweryfikowano warunki i organizację obozowisk oraz warunki ewakuacji. W czasie spotkań strażacy przeprowadzili pogadanki dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie oraz omówili sposoby postępowania na wypadek zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu z uwzględnieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych m.in. burz, huraganowych wiatrów i nawałnic.

Podczas spotkań uzgodniono sposoby łączności oraz komunikowania się osób funkcyjnych obozu harcerskiego ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim.

Łącznie na terenie powiatu mińskiego od początku wakacji sformowano już 4 obozy harcerskie. W spotkaniach z mińskimi strażakami udział wzięło 92 osoby, harcerze i osoby funkcyjne.

 

Opracowanie: Ewa Zajma – KP PSP Mińsk Mazowiecki,

Zdjęcia: KP PSP Mińsk Mazowiecki.

Wróć