Ćwiczenia ratownicze w Żurominie

16 września 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu żuromińskiego.

Głównym celem ćwiczeń było zapoznanie strażaków ze specyfiką obiektu oraz występującymi w nim zagrożeniami, a także przećwiczone zostały elementy współpracy JRG z jednostkami OSP w tym udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych.

Przed przybyciem zastępów na miejsce ćwiczeń, pracownicy obiektu przeprowadzili próbną ewakuację pracowników i uczniów szkoły w wyznaczone miejsce zbiórki.

Po części praktycznej ćwiczeń, strażacy przeprowadzili zajęcia z dziećmi i nauczycielami m.in. na temat bezpiecznej drogi do szkoły, stosowania czujek gazu i tlenku węgla szczególnie podczas zbliżającego się sezonu grzewczego. Dzieci miały możliwość obejrzenia pojazdów pożarniczych i sprzętu, jak również poznania zasad postępowania w chwili wystąpienia zagrożenia.

W ćwiczeniach udział brały jednostki JRG Żuromin, OSP Lutocin oraz OSP Bieżuń.

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Żurominie.

Wróć