Działania mazowieckich strażaków związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa

Mazowieccy strażacy prowadzą działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na dzień 19 marca 2020 roku strażacy utworzyli i dozorują 13 polowych izb przyjęć przy szpitalach z wykorzystaniem 34 mobilnych namiotów pneumatycznych.

Polowe izby przyjęć przy szpitalach funkcjonują w Ciechanowie, Garwolinie, Kozienicach, Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlcach, Wołominie oraz w Warszawie (przy 5 szpitalach).

W niedzielę ,15 marca, strażacy z KP PSP w Sierpcu ze względu na zagrożenie koronawirusem, realizowali dostarczenie posiłku dla 49 osób objętych kwarantanną ( 44 uczniów i 5 opiekunów z ZS nr 2 w Sierpcu) powracających ze skróconych, z powodu COVID-19, praktyk w Hiszpanii w ramach programu ERAZMUS +.

Zgodnie z procedurą wystosowana przez Wojewodę Mazowieckiego i Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w porozumieniu ze Starostą Sierpeckim młodzież została zakwaterowana w Internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu na okres 14 dni kwarantanny, a dalsze zapewnienie potrzeb tym osobom realizuje Starosta Sierpecki.

Wróć