Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żurominie

14 marca 2019 roku o godz. 11:00 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych, szkól gimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyło łącznie 35 uczniów z wszystkich gmin powiatu żuromińskiego.

Turniej służy popularyzacji, wśród dzieci i młodzieży, znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, a także organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żurominie oraz Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie.

Po zakończeniu części pisemnej zarówno uczestników turnieju jak i ich opiekunów zapoznano z specyfiką pracy strażaka podczas podczas prezentacji sprzętu oraz wyposażenia Komendy Powiatowej PSP w Żurominie. W ramach kampanii „STOP pożarom traw” przypomniano o zagrożeniach dla ludzi i środowiska jakie powoduje wypalanie traw i nieużytków rolnych. 

Wyniki konkursu:
I grupa - szkoły podstawowe:

  1. Weronika Milewska – SSP nr 1 w Żurominie;
  2. Martyna Kąkolewska – SP Raczyny;
  3. Tobiasz Wesołowski - SSP nr 1 w Żurominie;

II grupa - szkoły gimnazjalne:

  1. Jakub Retajczyk – Gimnazjum nr 2 w Żurominie;
  2. Sebastian Kowallski – ZS w Siemiątkowie;
  3. Maja Kosek - SP nr 2 w Żurominie;

III grupa - szkoły ponadgimnazjalne:

  1. Radosław Suwiński  – LO w Żurominie;
  2. Joanna Dąbrowska – LO w Żurominie
  3. Weronika Pawlak – LO w Bieżuniu;

Do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowali się uczniowie, którzy zwyciężyli w poszczególnych grupach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach rozgrywek.

 

Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Szymański -  KP PSP Żuromin.

Wróć