Jubileusz 100 lat OSP Zychorzyn

12 maja 2019 r. w Zychorzynie, w  gminie Rusinów w powiecie przysuskim, odbyły się gminne obchody „Dnia Strażaka” oraz jubileusz 100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zychorzynie.

Obchody rozpoczęły się od Mszy Św. w kaplicy w Zychorzynie, natomiast główna uroczystość odbyła się na placu przy budynku OSP w Zychorzynie.

Po powitaniu gości, które wygłosił Wójt gminy Pan Marian Andrzej Wesołowski, uczestnicy zostali zapoznani z historią OSP w Zychorzynie. Następnie udekorowano sztandar Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zychorzynie Złotym Znakiem Związku i wręczono medale zasłużonym strażakom. Kolejnym elementem uroczystości było poświęcenie pamiątkowej tablicy upamiętniający jubileusz OSP w Zychorzynie ufundowanej przez Radę Gminy Rusinów i mieszkańców Zychorzyna.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia. zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Artur Gonera dziękując strażakom gminy Rusinów i jubilatom z OSP Zychorzyn przekazał list  mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Bogdana Łasicy i pamiątkowy obraz z wizerunkiem Katedry Św. Floriana w Warszawie. Głos zabrał również Komendant Powiatowy PSP w Przysusze mł. bryg Marcin Sokół, który z okazji jubileuszu OSP w Zychorzynie przekazał pamiątkowy dyplom.

 

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Przysucha.

Wróć