Katorżnik 2015

 

8 sierpnia, przy jeziorze Posmyk w podlublinieckim Kokotku na zaproszenie Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” i Jednostki Wojskowej Komandosów dwie drużyny i jeden zawodnik indywidualnie reprezentowało Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie w XI Biegu Katorżnika. „Katuje, upadla i miesza z błotem” - to sztandarowe hasło imprezy, cyklicznie organizowanej przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” oraz Jednostkę Wojskową Komandosów.  XI edycja Biegu Katorżnika zaskoczyła nie tylko rekordową frekwencją, ale przede wszystkim najwyższą temperaturą w historii zawodów. Blisko 1400 uczestników musiało stawić czoła dwunastokilometrowej trasie prowadzącej przez najbardziej podmokłe i błotniste tereny lublinieckiego Kokotka, a wśród nich nasi strażacy:

Drużyna KW PSP I

- Przemysław Głoskowski

- Zbigniew Brodecki

- Bartłomiej Wilczyński

- Marcin Cichecki

 

Drużyna KW PSP II

- Kulicki Łukasz

- Mirosław Nowicki

- Paweł Rosiak

- Jarosław Jakubaszek

 

Zawodnik startujący indywidualnie

- Jarosław Latuszek

 

Ponadto mazowieckich strażaków reprezentowała drużyna wystawiona przez Komendę Miejską PSP w Płocku w składzie:

-Marcin Traczyk

-Łukasz Filipiak

-Rafał Hincz

-Michał Żółtowski

W tym gigantycznie trudnym przedsięwzięciu na trasie o długości ok. 12,5 km, której szlak wiódł przez bagna, rowy melioracyjne i leśne dróżki, w niebywale ciężkiej walce z własnymi słabościami, efektywnie pokonując kolejne czyhające przeszkody, reprezentacje drużynowe KW PSP w Warszawie na 48 drużyn startujących zajęły 7 i 16 miejsce.

Drużyna Komendy Miejskiej PSP w Płocku zajęła 23 miejsce.

Zawodnik startujący indywidualnie na 37 startujących w kategorii VIP zajął 1 miejsce.

W ceremonii dekoracji zawodników i wręczeniu nagród uczestniczyli m.in. Dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego gen broni Lech Konopka, były Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen dyw. Roman Polko, Dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów płk Wiesław Kukuła.

Naszym strażakom serdecznie gratulujemy.

Foto: Andrzej Kreczman – KW PSP w Warszawie

Tekst: Andrzej Kreczman – KW PSP w Warszawie

Wróć