Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą w Ciechanowie

W sobotę 7 lipca 2018 r. na kąpielisku Krubin w Ciechanowie odbył się piknik zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przy współudziale WOPR, Harcerzy, Strażaków Ochotników. Piknik odbył się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” , zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczenie wypadków.

W ramach przygotowanych atrakcji odbył się pokaz ratownictwa wodnego, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, prezentacja  sprzętu straży pożarnej, konkursy sprawnościowe oraz plastyczne, a także zabawy na „strażackim dmuchańcu”.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody. Podczas spotkania przed nierozwagą nad wodą przestrzegał swoich rówieśników uratowany w ostatnim czasie przez ciechanowskich strażaków 17 – letni Dominik. Spotkanie obserwowali mieszzkańcy Ciechanowa i okolic oraz zaproszeni goście.

Czytaj również "MSWiA apeluje o rozsądek nad wodą"

 

Opracowanie: Ewa Walecka – KP PSP Ciechanów,

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów.

Wróć