Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą w Mławie

Zalew Ruda był miejscem ćwiczeń oraz pikniku w ramach akcji zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji "Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą".

W dniach 25,26 i 27 lipca odbyły się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mławie. Celem ćwiczeń było – sprawdzenie organizacji i przygotowania sprzętu ratowniczego, poznanie i doskonalenie technik ratownictwa wodnego oraz rozpoznanie zagrożeń występujących na terenie zalewu.

Piknik realizowano przy współpracy ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczenie wypadków.

27 lipca dodatkowo włączono do ćwiczeń strażaków ochotników z jednostek OSP wyznaczonych z terenu powiatu mławskiego do prowadzenie ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym. Były to jednostki OSP Lipowiec Kościelny, OSP Strzegowo, OSP Stupsk, OSP Szreńsk. Ćwiczenia na wodzie prowadzone były pod nadzorem i przy wsparciu ratowników WOPR reprezentowanych przez MOSiR Mława.

 

Opracowanie: st. kpt. Adam Gralewski – KP PSP Mława,

Zdjęcia: Aneta Ruszkowska – Komenda Policji w Mławie.

 

Wróć