"Nasza krew - Nasza Ojczyzna"

Ruszyła 9. edycja ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi funkcjonariuszy służb mundurowych pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”. Do tej pory w ramach akcji funkcjonariusze przekazali do Narodowego Centrum Krwi ponad 11 550 litrów krwi.

Akcja, której organizatorem jest Komendant Główny Straży Granicznej, jest objęta w tym roku honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia i Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Krew można oddawać od 20 października do 20 grudnia br. w poszczególnych jednostkach organizacyjnych oraz szkoleniowych Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, Straży Miejskiej oraz w innych instytucjach, organizacjach i w punktach krwiodawstwa.

Ze względu na czas prowadzenia akcji – przypadające w tym okresie Narodowe Święto Niepodległości,  wydarzenie jest ważną i potrzebną formą uczczenia tego święta. Dzięki tej akcji podtrzymujemy tradycję, że mundur kojarzy się z gotowością niesienia pomocy, służbą narodowi i gotowością oddania krwi dla Ojczyzny.

W tym roku krew jest wyjątkowo potrzebna. Z powodu epidemii COVID-19 w całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców. Sytuacja stanowi bardzo poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników,  dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji.

W ubiegłym roku udało się nam zebrać 2155 litrów krwi, w tym roku chcemy oddać więcej. 

Dołączcie do akcji! Zapraszamy !

Wróć