Piknik edukacyjny "Bezpieczne Wakacje 2019" w Przysusze

23 czerwca 2019 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP w Przysusze, po raz drugi odbył się Piknik Strażacki w ramach kampanii  „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Bezpieczne wakacje 2019” .

Publiczność mogła poznać, między innymi, tajniki pracy strażaków oraz zobaczyć pokaz akcji ratowania rannych w wypadku samochodowym. Piknik Strażacki był okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Najbardziej efektowny był pokaz  ratownictwa i rozcinanie sprzętem hydraulicznym samochodu osobowego, z którego wydobyto osobę poszkodowaną. Strażacy pokazali też, jak pali się rozgrzany olej i jak nie należy go gasić. Był pokaz sprawności blisko 50-letniego samochodu pożarniczego marki Star 25. Równocześnie prowadzone były wykłady na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na placu wewnętrznym komendy powiatowej PSP w Przysusze nowoczesność mieszała się z przeszłością, była wystawa strażackich wozów, tych nowoczesnych, ale też starych. Akcentów historycznych było więcej - na specjalnym stoisku można było obejrzeć starodawny sprzęt strażacki w tym stare hełmy i sikawki.

Dzieci miały możliwość przejechać się strażackim melexem. Dużym powodzeniem cieszyła się ściana wspinaczkowa, którą można było pokonać z solidnym zabezpieczeniem i pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Dzieci miały możliwość wspólnie porywalizować podczas konkurencji strażackich. Każdy chętny mógł spróbować, jak działa hydronetka lub pokonać strażacki tor przeszkód.  Dla ochłody przed upałem rozstawiono kurtynę wodną.

 

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Przysusze.

 

Wróć