Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Skaryszew

22 września 2019 r odbyły się uroczystości przekazania i poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego VOLVO FL 4x4 GBA 3/16 oraz poświęcenie budynku remizy OSP po modernizacji.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Skaryszewie w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie pododdziały strażaków i osób zaproszonych przemaszerowały pod Skaryszewską Remizę OSP, gdzie rozpoczął się uroczysty apel.

Dowódcą Uroczystości był druh Jerzy Barański który złożył meldunek o rozpoczęciu uroczystego apelu mazowieckiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP nadbrygadierowi Bogdanowi Łasicy. Następnie podniesiono flagę państwową na maszt oraz odegrano hymn narodowy.

Punktem kulminacyjnym było przekazanie kluczyków do nowego pojazdu i jego poświęcenie oraz odczytanie aktu przekazania samochodu pożarniczego. W dalszej części uroczystości wręczono podziękowania dla osób które wspierają działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Skaryszewie oraz medale pamiątkowe dla wszystkich zaproszonych na uroczystość .

Wśród zaproszonych gości byli m.in.

  • Pan Marek Suski – szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów,
  • nadbryg. Bogdan Łasica – mazowiecki komendant wojewódzki PSP,
  • st. bryg. Marek Krassowski - komendant miejski PSP w Radomiu,
  • bryg. Bartosz Musiał - zastępca komendanta miejskiego PSP w Radomiu,
  • Druhowie prezesi OSP z terenu gminy Skaryszew,
  • Mieszkańcy gminy oraz sympatycy straży pożarnej.

 

 

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Miejska PSP w Radomiu.

Wróć