"spoKREWnieni służbą" w województwie mazowieckim

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa mazowieckiego włączyły się w akcję „spoKREWnieni służbą”, której honorowego patronatu udzielił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński. Idea kampanii zakłada złożenie hołdu Żołnierzom Wyklętym  poprzez honorowe oddawanie krwi.

Akcja została zainaugurowana  1 marca - w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Przez cały marzec w Komendach Powiatowych/Miejskich Państwowej Straży Pożarnej na terenie Mazowsza, trwały zbiórki krwi. Akcja krwiodawstwa została także zorganizowana przez Klub „Jednostka Honorowych Dawców Krwi” przy Komedzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Na terenie województwa mazowieckiego, największą ilość krwi - 25650 ml (57 osób) - zebrano podczas akcji „spoKREWnieni służbą” zorganizowanej w KP PSP w Garwolinie.
W Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim oddano 24700 ml krwi, natomiast w Komendzie Powiatowej PSP   w Szydłowcu oraz w Komendzie Powiatowej PSP w Zwoleniu zebrano po 23400 ml krwi.

W ramach akcji „spoKREWnieni służbą” w jednostkach organizacyjnych PSP na terenie Mazowsza, w sumie, wzięło udział 795 krwiodawców, oddając 357 750 ml krwi.
W akcjach uczestniczyli funkcjonariusze PSP, pracownicy cywilni, druhowie OSP, przedstawiciele innych służb oraz osoby cywilne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom biorącym udział w akcji za ich zaangażowanie i wspaniały gest, bo krew jest „lekiem”, którego nie można wyprodukować. Zebrana krew trafi do chorych i potrzebujących przebywających     w szpitalach i klinikach w naszym regionie.

Opracowanie: Paulina Merks Wydział Organizacji i Nadzoru KW PSP w Warszawie

Wróć