Spotkanie opłatkowe mazowieckich strażaków z biskupem warszawsko-praskim

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego biskup warszawsko-praski spotkał się z mazowieckimi strażakami.

Składając świąteczne życzenia biskup Romuald Kamiński nawiązał do aktualnej sytuacji międzynarodowej.

– W dniach kiedy świętujemy przyjście na świat Jezusa Chrystusa – Księcia Pokoju znajdują się tacy, którzy poprzez swoje działanie wyraźnie chcą pokazać, że są w stanie obyć się bez Boga. Naszą odpowiedzią na to winna być jeszcze większa troska o uporządkowaną relację z Bogiem i z drugim człowiekiem. Pielęgnując pokój we naszych osobistych relacjach starajmy się obdarzać nim innych – zaapelował biskup Kamiński.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podziękował strażakom za ich oddaną codzienną służbę na rzecz społeczeństwa. Wyraził jednocześnie zadowolenie, że ich profesja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodego pokolenia.

– Ciszy, że w czasach kiedy istnienie tak wiele różnych pokus i możliwości zaangażowania taka wieli młodych kobiet i mężczyzn garnie się do ruchu ochotniczych straży pożarnych.

W spotkaniu wzięli udział druhowie ochotniczych straży pożarnych oraz kadra kierownicza PSP woj. mazowieckiego pod przewodnictwem nadbryg. Bogdana Łasicy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Spotkanie uświetnił koncert kolęd.

 

Opracowanie i zdjęcia: Magdalena Gronek - Radio Warszawa.

Wróć