Spotkanie robocze przedstawicieli PSP oraz Instytutu Techniki Budowlanej

9 lipca 2020 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie miało miejsce spotkanie robocze przedstawicieli PSP oraz Instytutu Techniki Budowlanej w ramach projektu „Rozprzestrzenianie ognia przez konstrukcyjne elementy wykonane z litego drewna sosnowego”.

Od 2018 roku Instytut Techniki Budowlanej, we współpracy z Komendą Główną PSP oraz Komendą Wojewódzką PSP w Warszawie prowadzi badania w zakresie wypracowania rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa pożarowego dla budownictwa szkieletowego drewnianego z przeznaczeniem do użytku wielorodzinnego, którego w Polsce dotychczas nie praktykowano. Poruszane były sprawy związane z przeprowadzeniem badania ogniowego w pełnej skali budynku o konstrukcji drewnianej na Poligonie Ośrodka Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie zaplanowane na trzeci kwartał 2020 roku.

Planowane badanie ma być realizowane w ramach statutowego działania prowadzonego przez Instytut Techniki Budowlanej w związku z projektem Ministerstwo Środowiska „Wsparcia rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce. Działania legislacyjne w zakresie palności materiałów budowlanych oraz stopnia rozprzestrzeniania się ognia”.

W spotkaniu wzięli udział bryg. Jarosław Nowosielski mazowiecki komendant wojewódzki PSP, st. bryg. Dariusz Stumski zastepca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP,  bryg. Ernest Ziębaczewski dyrektor Biura Rozpoznawana Zagrożeń KG PSP, bryg. Rafał Szczypta zastępca dyrektora Biura Rozpoznawana Zagrożeń KG PSP, bryg. Paweł Fliszkiewicz naczelnik Ośrodka Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie.  Instytut Techniki Budowlanej reprezentowany był przez dyrektora dr inż. Roberta Geryło, zastępcę dyrektora ds. Badań i Innowacji dr inż. Krzysztofa Kuczyńskiego oraz kierownika zespołu badawczego dr. Inż. Pawła Sulika.

 

 

Opracowanie: mł. bryg. Robert Sałek – Ośrodek Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie,

Zdjęcia: mł. bryg. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie.

Wróć