Szkolenie pionu operacyjnego

18 października 2018 roku na terenie Ośrodka Szkolenia w Pionkach miała miejsce odprawa szkoleniowa pionu operacyjnego z zakresu działań na gazociągach wysokiego ciśnienia zorganizowana przez Wydział Operacyjny KW PSP w Warszawie.

W odprawie uczestniczyli zastępcy komendantów powiatowych i miejskich PSP ds. operacyjnych oraz dowódcy JRG PSP z terenu woj. mazowieckiego. Podczas odprawy zaproszeni eksperci z Gaz-System S. A. oraz Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o. o. zaprezentowali zagadnienia z zakresu zagrożeń powstających w wyniku awarii na gazociągach wysokiego i średniego ciśnienia i stacjach redukcyjnych, współpracy podczas działań ratowniczo-gaśniczych, prowadzonej ochrony przeciwpożarowej na obiektach podlegających spółkom a także poruszono tematy powiązane z bezpieczeństwem eksploatacji sieci gazowniczych w tym przez indywidualnych odbiorców.

W trakcie szkolenia st. bryg. Waldemar Dejneko naczelnik Wydziału Operacyjnego KW PSP w Warszawie omówił wnioski z ćwiczeń sztabowych pod kryptonimem „Gazociąg 2018”, które odbyły się 7 sierpnia 2018 roku na terenie gminy Stare Babice w powiecie warszawskim zachodnim.

 

Czytaj również "Ćwiczenia Gazociąg 18"

 

Opracowanie i zdjęcia: Wydział Operacyjny KW PSP w Warszawie.

Wróć