Toughest Firefighter Alive 2018

Miniony weekend dla strażaków był areną rywalizacji w najtrudniejszych zawodach na świecie które już po raz 10 odbywały się w Toruniu. Na te najbardziej prestiżowe i najlepiej zorganizowane zawody przybyli strażacy z 16 krajów świata oraz strażacy z Polski.

Reprezentacja województwa mazowieckiego zameldowała się na zawodach aby rywalizować z najlepszymi przez trzy dni zmagań na Toruńskiej starówce. Strażacy z TEAM WARSZAWA bo pod taka nazwą startują w zawodach już pierwszego dnia pokazali siłę w startach TANDEMÓW. Para Tomasz Grzelak/Paweł Kurach startowali na samym początku rywalizacji co postawiło strażaków z Warszawy w sytuacji oczekiwania na wyniki pozostałych Tandemów a było ich prawie 90 par strażackich. Wygrana w tej rywalizacji w zeszłym roku stawiała ich jako obrońców trofeum w tej widowiskowej kategorii. Czas jaki uzyskali w swoim starcie wprawił w osłupienie widownię oraz oczekujących na start zawodników z całego świata. Do końca rywalizacji nie oddali prowadzenia w tej kategorii i z niesamowitym czasem wygrali kategorię TANDEM uzyskując bardzo duża przewagę czasową.

Kolejną wygraną w kategorii TANDEM ale MIX nasz reprezentant Tomasz Grzelak w parze z Agnieszką Wojciechowską z Krakowa pokazali że w parach mieszanych także są najlepsi wśród zawodników biorących udział w tej kategorii.

Pierwszego dnia odbyły się także starty kwalifikacyjne SZTAFET strażackich gdzie TEAM WARSZAWA uzyskała drugi czas eliminacji ustępując miejsca tylko strażakom z Litwy.

Faza pucharowa i emocje z biegu na bieg. Reprezentacja województwa mazowieckiego pokonuje kolejnych rywali i pnie się w górę fazy pucharowej aż w półfinale trafia na znakomicie dysponowanych strażaków reprezentujących Łódź. Po zaciętej walce nasi reprezentanci przechodzą do finału gdzie czeka na nich reprezentacji Litwy która była bardzo dobrze przygotowana do zawodów. Wielki finał i emocje do samej mety gdzie każda z drużyn nie ustrzegła się błędów w swoich biegach. Na torze minimalnie szybciej linię mety przekroczyła drużyna z Litwy ale po błędach na torze nasza drużyna dostaje 2 sekundy kary. Pozostaje wyczekiwanie na ostateczną decyzję sędziego głównego ale TEAM WARSZAWA już w tym momencie wiedział że przeciwnicy w swoim biegu dostana co najmniej 5 sekund karnych za przewrócenie przeszkody. Ostatecznie reprezentacja Mazowsza wygrywa po raz drugi z rzędu klasyfikację SZTAFET w Toruńskich zawodach co jest niesamowitym osiągnięciem drużyny TEAM WARSZAWA.

Trzeciego dnia równocześnie ze stratami w zawodach o miano Najtwardszego Strażaka odbywała się rywalizacja w równie trudnej konkurencji jaka jest CROSSFIT. W tej dyscyplinie także na start stawili się zawodnicy z całego świata. TEAM WARSZAWA reprezentowali Mateusz Knap ubiegłoroczny zwycięzca tej konkurencji oraz Tomasz Grzelak. W finale nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony a nasz obrońca trofeum znów pokazał że nie ma sobie równych w tej dyscyplinie wygrywając bezapelacyjnie we wszystkich zadaniach z jakimi musieli się zmierzyć strażacy.

Reprezentacja TEAM WARSZAWA osiągnęła tak znakomite wyniki w składzie:

  1. kpt. Mateusz Knap
  2. mł. kpt. Tomasz Grzelak
  3. mł. kpt. Adrian Kulik
  4. mł. asp. Tomasz Milczarczyk
  5. st. str. Paweł Kurach
  6. kpt. Jarosław Białas ( kapitan drużyny)

Wielkie gratulacje i powodzenia na kolejnych zawodach !!!  

Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronie:

http://www.tfa-poland.pl/

Wróć