Uroczyste podniesienie flagi państwowej w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2018 na placu wewnętrznym w Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie miał miejsce apel, podczas którego odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej.

W uroczystości brali udział funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie wraz z pododdziałem strażaków z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 9 KM PSP m. st. Warszawy.

„Dzisiejsze święto jest wyrazem naszego szacunku i przywiązania do symbolu narodowego jakim jest flaga. W tym roku, kiedy obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, możemy być szczególnie dumni, że pomimo wielu bolesnych chwil w historii Polski, nasze symbole przetrwały i możemy się z nimi identyfikować.” powiedział st. bryg. Bogdan Łasica mazowiecki komendant wojewódzki PSP

Podczas apelu odczytano list komendanta głównego PSP z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Decyzją komendanta głównego PSP w dniu 2 maja 2018 roku podczas zmiany służby w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej.

 

Czytaj również "Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej"

 

Zdjęcia: kpt. Grzegorz Mszyca,

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie.

List komendanta głownego PSP z okazji Dnia Flagi RP

Wróć