Usuwanie skutków burz na terenie woj. mazowieckiego

Do godziny 7:00 w poniedziałek 8 czerwca 2020 roku mazowieccy strażacy interweniowali 268 razy usuwając skutki burz, które przechodziły przez woj. mazowieckie w niedzielę 7 czerwca 2020 roku.

Interwencje dotyczyły usuwania powalonych drzew oraz połamanych gałęzi z ulic i chodników (192) oraz usuwania lokalnych podtopień ulic i budynków mieszkalnych (76) Porywisty wiatr uszkodził 9 budynków, w tym 5 mieszkalnych oraz 4 gospodarcze.

W Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Komorowie w powiecie pruszkowskim drzewo przewróciło się na samochód osobowy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Strażacy dwukrotnie zasilali aparaturę medyczną (koncentrator tlenu), przy pomocy agregatu prądotwórczego. W wyniku awarii zasilania spowodowanej zerwaniem linii energetycznej Działania prowadzono w miejscowości Orońsko w powiecie Szydłowieckim oraz w Wołominie.

Najwięcej interwencji odnotowano w:

  • Warszawie 45,
  • powiecie kozienickim 23,
  • powiecie piaseczyńskim 22,
  • powiecie otwockim 22,
  • powiecie garwolińskim 22.

 

Ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. mazowieckiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na poniedziałek 8 czerwca 2020 roku  wystąpienie na terenie woj. mazowieckiego  burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm
do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie meteo

 

Pożary hal magazynowych

Jednocześnie z usuwaniem skutków burz, w niedzielę 7 czerwca 2020 roku, mazowieccy strażacy walczyli z pożarami, które powstały w krótkim odstępie czasu w godzinach wieczornych.

O godzinie 21:23 w miejscowości Wólka Załęska w powiecie piaseczyńskim doszło do pożaru hali magazynowej o wymiarach około 30X20 metrów. Spaleniu uległo ok. 150 m2 dachu oraz tworzywa sztuczne składowane w magazynie. W Działaniach brało udział 51 strażaków oraz 14 samochodów gaśniczych.

O godzinie 21:49 doszło do pożaru hali magazynowej przy ul. Artyleryjskiej w Siedlcach o wymiarach około 30X60 metrów. Spaleniu uległo ok. 400 m2 hali i 200m2 pomieszczeń biurowych z wyposażeniem. W działaniach brało udział 108 strażaków i 23 samochody straży pożarnej.

 

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie

Wróć