XII Bieg Katorżnika

13 sierpnia, przy jeziorze Posmyk w podlublinieckim Kokotku na zaproszenie Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” i Jednostki Wojskowej Komandosów trzy drużyny i jeden zawodnik indywidualnie reprezentowali Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie w XII Biegu Katorżnika. W tłumie blisko 1 200 zawodników przeważali mężczyźni, ale nie brakło też odważnych pań. W tegorocznym Biegu Katorżnika wystartowało 155 kobiet, a w krótszych biegach dla dzieci i młodzieży całkiem spora grupa dziewcząt. W rywalizacji wzięli też udział najmłodsi, którzy pokonali Mikrokatorżnika wraz z rodzicami oraz seniorzy w Katorżniku Babci i Dziadka.

- Krzysztof Frączkowski czas indywidualny 2:30:22

Ponadto mazowieckich strażaków reprezentował wystawiony przez komendę miejską PSP w Płocku Przemysław Głoskowski, który wywalczył pierwsze miejsce w biegu o godz. 15 z czasem 2:05:27.

W tym gigantycznie trudnym przedsięwzięciu na trasie o długości ok. 13,5 km, której szlak wiódł przez bagna, rowy melioracyjne i leśne dróżki, w niebywale ciężkiej walce z własnymi słabościami, mozolnie pokonując kolejne czyhające przeszkody, reprezentacje drużynowe KW PSP w Warszawie na 49 drużyn startujących zajęły 6 ( III), 10 (II) i 11 (I) miejsce.

Zawodnik startujący indywidualnie, Krzysztof Frączkowski w kategorii VIP zajął wysokie II miejsce.

W ceremonii dekoracji zawodników i wręczeniu nagród uczestniczyli m.in. Posłanka na Sejm RP Barbara Dziuk, Zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych płk Ryszard Pietras, były Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen dyw. Roman Polko, Zastępca Dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów ppłk Robert Szczeszek.

Naszym strażakom serdecznie gratulujemy.

Opracowanie i Fotografie: Andrzej Kreczman – KW PSP w Warszawie.