XII piknik strażacki w Radomiu

17 czerwca 2018 roku na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Borkach w powiecie radomskim w ramach akcji edukacyjno - informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odbył się XII Piknik Strażacki. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku atrakcji nie zabrakło.

Ideą imprezy było promowanie bezpieczeństwa dla całych rodzin ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej. Podobnie jak w latach ubiegłych przygotowano wiele atrakcji m. in. konkursy dla dzieci i całych rodzin, pokazy udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa technicznego, wodnego, czy też pokaz gaszenia oleju. Bardzo dużą popularnością cieszyły się strażackie tory przeszkód, ścianka wspinaczkowa oraz stoisko wspinaczki po skrzynkach przy asekuracji strażaków z grupy wysokościowej.

Podczas pikniku strażacy tłumaczyli jak ważne jest bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku zwłaszcza nad wodą. Uczyli m.in. jak zachowywać się w przypadku gdy zobaczymy osobę tonącą, a także jak odpowiednio zaalarmować służby ratunkowe.

Dzięki obecności radomskiej Policji podczas pikniku można było również oznakować rower, jak również oddać krew w mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa.

Opracowanie: kpt. Konrad Neska,

Zdjęcia: Echo Dnia - Sławomir Dobosz.

Wróć