XVI Maraton Komandosa

30 listopada 2019 roku w Lublińcu odbył się XVI  Maraton Komandosa. W rywalizacji wzięli udział strażacy z województwa mazowieckiego st. ogniomistrz Krzysztof Jastrzębski oraz st. str. Michał Zugaj, którzy reprezentowali Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie.

Maraton Komandosa jest jednym z najcięższych maratonów w Polsce. Jego uczestnicy mieli do pokonania 42 kilometry 195 metrów w pełnym umundurowaniu, z plecakiem ważącym minimum 10 kilogramów. Trasa wiodła przez okoliczne lasy Lublińca.

Zawodnikom, którzy decydują się na uczestnictwo w biegu zakazuje się korzystać z pomocy osób trzecich. Mogą oni liczyć tylko na siebie i współzawodników. Bieg ukończyło 438 uczestników w tym 36 kobiet.

Mimo bardzo silnej konkurencji st. str. Michał Zugaj z czasem 4:48:04 zajął 1 miejsce w kategorii Straż Pożarna i 82 miejsce w kategorii OPEN. Natomiast, st. ogn. Krzysztof Jastrzębski z czasem 6:18:43 zajął 5 miejsce w kategorii Straż Pożarna i 342 miejsce w kategorii OPEN.

Opracowanie: Andrzej Kreczman - Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie,

Zdjęcia: Andrzej Kreczman - KW PSP w Warszawie, Zmierzymy Czas Opole.