Aktualności 2016

Fajerwerki

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – choć służą rozrywce i są powszechnie dostępne, zawierają materiały wybuchowe. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do wypadku. Przypominamy o zasadach zakupów i używania fajerwerków

Więcej...

Świąteczny podarunek

Strażacy oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, postanowili wesprzeć materialnie jedną z potrzebujących rodzin na terenie powiatu gostynińskiego.

Więcej...

Interwencje w związku z silnym wiatrem

539 razy interweniowali mazowieccy strażacy w związku z silnym wiatrem, który przechodził przez woj. mazowieckie w dniach 26-27 grudnia 2016 roku. Interwencje dotyczyły usuwania powalonych drzew oraz połamanych gałęzi z ulic i chodników.

Więcej...

Podsumowanie świątecznego weekendu

334  razy interweniowali mazowieccy strażacy podczas świątecznego weekendu 24-26 grudnia, w tym przy 74 pożarach, 228 miejscowych zagrożeniach oraz 32 fałszywych alarmach.

Więcej...

Wizyta delegacji obrony cywilnej z chińskiej prowincji Anhui

22 grudnia 2016 roku Państwowa Straż Pożarna gościła delegację z Chińskiej Republiki Ludowej. Do siedziby Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przybyli przedstawiciele Biura ds. Obrony Cywilnej przed Atakami z Powietrza z liczącej ponad 60 mln mieszkańców prowincji Anhui we wschodniej części kraju.

Więcej...

Świąteczne spotkanie w KM PSP w Radomiu

22 grudnia 2016 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe.

Więcej...

Spotkanie wigilijne służb podległych MSWiA

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielu funkcjonariuszy czuwa na co dzień nad ich bezpieczeństwem, także podczas świąt Bożego Narodzenia. Dlatego właśnie minister Mariusz Błaszczak oraz wiceminister Jarosław Zieliński złożyli życzenia funkcjonariuszom, którzy podczas najbliższych świąt będą pełnić służbę. W spotkaniu wigilijnym wzięli także udział komendanci i szefowie wszystkich służb podległych MSWiA.

Więcej...

Reprezentacja woj. mazowieckiego mistrzem Polski w halowej piłce nożnej

14 grudnia 2016 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyło się spotkanie Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosława Kurka z Reprezentacją Mazowsza w Piłce Nożnej,   która zajęła I miejsce w XXII Mistrzostwach Polski Strażaków w Halowej Piłce Nożnej oraz Reprezentacją Mazowsza w Piłce Nożnej Oldboyów, która zajęła III miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Oldboyów.

Więcej...

Świąteczne spotkanie w KW PSP w Warszawie

21 grudnia 2016 roku miało miejsce spotkanie opłatkowe w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Więcej...

Świąteczne spotkanie w KM PSP Siedlce

19 grudnia 2016 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Siedlcach odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jarosława Kurka, które było okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia, a spotkaniu towarzyszyła radosna i życzliwa atmosfera.

Więcej...

Świąteczne spotkanie w KP PSP Grodzisk Mazowiecki

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia odbywa się wiele spotkań, podczas których składane są życzenia oraz wzajemne łamanie się opłatkiem. 20 grudnia 2016 roku taka uroczystość miała miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Więcej...

Przekazanie samochodu pożarniczego w Płońsku

16 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku odbyło się uroczyste przekazanie samochodu rozpoznawczo-ratowniczego, połączone ze spotkaniem wigilijnym.

Więcej...

Narada pionu kontrolno-rozpoznawczego woj. mazowieckiego

19 grudnia 2016r., w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przeprowadzono naradę pionu kontrolno-rozpoznawczego województwa mazowieckiego.

Więcej...

Konferencja "Czad i Ogień" w Radomiu

16 grudnia 2016 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dotychczasowe działania radomskich strażaków w ramach kampanii "Czad i Ogień. Obudź czujność".

Więcej...

Spotkanie "Czad i Ogień" w Ciechanowie

14 grudnia 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ciechanowie odbyło się zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie spotkanie z udziałem prezesów, naczelników i członków ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu ciechanowskiego. W spotkaniu wzięli udział policjanci z KPP w Ciechanowie oraz uczniowie szkół Technikum Mundurowego w Ciechanowie i I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Ciechanowie.

Więcej...

Inauguracja akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”

16 grudnia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce inauguracja akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”, w której udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu (pow. piaseczyński).

Więcej...

Narada szkoleniowa kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego

15 grudnia 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce narada szkoleniowa kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej woj. mazowieckiego której przewodniczył st. bryg. Jarosław Kurek mazowiecki komendant wojewódzki PSP.

Więcej...

Szkolenie "Czad i ogień-Obudź czujność" w Radomiu

14 grudnia w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Radomiu miało miejsce szkolenie dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w ramach kampanii informacyjnej MSWiA „Czad i ogień – Obudź czujność” mającej na celu podniesienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstawania pożarów i zatruć tlenkiem węgla.

Więcej...

Akcje edukacyjne w Żurominie

14 grudnia 2016 roku do budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przybyła na zaproszenie grupa uczniów, licząca ok. 50 osób, ze szkół Podstawowych ze Sławęcina, Jonnego, Swojęcina, które wzięły udział w kampaniach społecznych: "Czad i Ogień. Obudź czujność", „Każdy adres jest ważny”, prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną.

Więcej...

Czad i ogień w Grójcu

13 grudnia 2016 roku o godz. 12.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyło się spotkanie z komendantami gminnymi Ochotniczych Straży Pożarnych, prezesami oraz naczelnikami z jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Więcej...

Akcja honorowego oddawania krwi

Pierwsza akcja honorowego oddawania krwi, inaugurująca działalność Klubu JHDK, planowana jest na dzień 10 stycznia 2017 roku (wtorek) na terenie KW PSP w Warszawie przy ulicy Domaniewskiej 40, gdzie pomiędzy godziną 9.00, a 13.00 będzie można oddać krew jak i zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Więcej...

Odprawa z zakresu działań przeciwpowodziowych

W dniach 28-29 listopada 2016 r. w Ośrodku Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie odbyła się odprawa służbowa pionu operacyjnego dla zastępców komendantów powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. mazowieckiego, której tematem przewodnim były działania przeciwpowodziowe.

Więcej...

Powołanie zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem 9 grudnia 2016 roku powołał na stanowisko zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP w Warszawie st. bryg. mgr. inż. Bogdana Łasicę.

Więcej...

Szkolenie "Czad i ogień-Obudź czujność"

8 grudnia w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie miało miejsce szkolenie dla funkcjonariuszy państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w ramach kampanii informacyjnej MSWiA „Czad i ogień – Obudź czujność” mającej na celu podniesienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstawania pożarów i zatruć tlenkiem węgla.

Więcej...

Twój miś może zostać ratownikiem

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie postanowiła czynnie włączyć się w kampanię „I Twój miś może zostać ratownikiem”. Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach.

Więcej...

Gala straży pożarnych

2 grudnia 2016 r. odbyła się uroczysta Gala Straży Pożarnych w Centrum Olimpijskim w Warszawie, z udziałem gości specjalnych m.in. zastępcą komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek Jasiński oraz wicemistrza olimpijskiego w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego.

Więcej...

Każdy adres jest ważny

W działania promujące dbałość o dane adresowe włączyła się również Państwowa Straż Pożarna, która wspólnie z GUGiK edukuje mieszkańców oraz pracowników gmin na terenie całej Polski realizując zadania kampanii „Każdy adres jest ważny”. W akcji czynnie bierze udział starszy kapitan Kamil Karpiński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, praktyk, który na co dzień ratuje zdrowie i życie ludzi. Popiera on idee kampanii, sam doświadcza w swojej pracy błędów adresowych, więc wie jak ważne są poprawne i kompletne dane kiedy ważą się ludzkie losy.

Więcej...

Interwencje w związku z intensywnymi opadami śniegu

690 razy interweniowali mazowieccy strażacy w związku z intensywnymi opadami śniegu, które przeszły przez woj. mazowieckie w dniach 1 i 2 grudnia 2016 roku. Interwencje dotyczyły usuwania powalonych drzew na budynkach oraz połamanych gałęzi tarasujących ulice i chodniki.

Więcej...

Czad i ogień w Mławie

W listopadzie w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – Obudź czujność” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi w szkołach podstawowych z terenu powiatu.

Więcej...

XIII Maraton Komandosa

26 listopada 2016 r. odbył się XIII Maraton Komandosa pod patronatem Prezesa Wojskowej Federacji Sportu gen. dywizji Lecha Konopki na, którym tradycyjnie nie zabrakło strażaków z woj. mazowieckiego.

Więcej...

Czad i ogień - akcja żyrardowskich strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie oraz redakcja ,,Głosu Żyrardowa i Okolicy'' zorganizowały kolejną akcję informacyjną.

Więcej...

Powołanie komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP z dniem 22 listopada 2016 r. powołał mł. bryg. Romana Murgrabia na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie.

Więcej...

”Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” w Ciechanowie

22 listopada 2016 r. strażacy z KP PSP w Ciechanowie wspólnie z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowali kolejną edycję akcji. Dzięki dobrej współpracy z Mediami lokalnymi, które przekazały apel na swoich antenach radiowych oraz zamieściły w portalach internetowych w akcję włączyli się nie tylko strażacy z ciechanowskiej komendy i jednostek OSP ale również mieszkańcy miasta i powiatu ciechanowskiego.

 

Więcej...

Ćwiczenia "JESIEŃ 2016"

18 listopada 2016 r. około godziny 10.30 przy Alei Marszałkowskiej w okolicy ronda „Flagi Polskiej” oraz na terenie leśnictwa Krajewo przeprowadzone zostały ćwiczenia zgrywające z udziałem kompanii gaśniczej „MŁAWA” wojewódzkiego odwodu operacyjnego oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu mławskiego i służb współdziałających pod kryptonimem „JESIEŃ 2016”.

Więcej...

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

17 listopada 2016 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej...

Porozumienie z Instytutem Techniki Budowlanej

14 listopada w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP a dyrektorem Instytutu Techniki Budowlanej.

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze w Gostyninie

10 listopada 2016 r. zostały przeprowadzone ćwiczenia manewrowe na terenie Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego MARK GAZ w Gostyninie.

Więcej...

Msza Święta w intencji Ojczyzny i Strażaków

16 listopada 2016 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Bazylice Katedralnej Świętego Floriana na warszawskiej Pradze odbyła się Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Strażaków.

Więcej...

Konferencja prasowa "Zimowe zagrożenia"

15 listopada w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce konferencja prasowa wojewody mazowieckiego oraz mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP dotycząca zimowych zagrożeń, a w szczególności pożarów w obiektach mieszkalnych oraz zatruć tlenkiem węgla.

Więcej...

Ślubowanie strażaka w komendzie powiatowej PSP w Mławie

10 listopada 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie odbyła się uroczystość ślubowania strażaka Kamila Bartnickiego, który wstąpił w szeregi Państwowej Straży Pożarnej. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy PSP w Mławie st. bryg. Jarosław Kuciński.

Więcej...

Jubileusz 60-lecia powstania pierwszej Komendy Powiatowej Straży Pożarnych w Lipsku

11 listopada 2016 roku w Lipsku odbyły się obchody Jubileuszu 60-lecia powstania pierwszej Komendy Straży Pożarnych w Lipsku oraz 98 rocznicy odzyskania niepodległości.

Więcej...

Warsztaty szkoleniowe dla kontrolerów

W dniach 8-9 listopada 2016 r. zostały przeprowadzone warsztaty szkoleniowe dla kontrolerów mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Więcej...

Inauguracja kampanii "Czad i Ogień" w Żurominie

10 listopada 2016 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie zainaugurowano kampanię społeczną pod nazwą "Czad i ogień-Obudź czujność".

 

Więcej...

Złożenie hołdu zasłużonym pożarnikom

10 listopada 2016 roku delegacje strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP złożyły wiązanki kwiatów w kwaterze strażackiej upamiętniającej ruch oporu „Skała”, strażaków poległych w czasie II wojny światowej oraz na grobach zasłużonych pożarników, spoczywających w warszawskich nekropoliach – Cmentarzu Komunalnym (d. Wojskowy) i Cmentarzu Powązkowskim.

Więcej...

Uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości wyróżniającym się funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie wręczone zostały awanse w korpusie podoficerskim oraz listy gratulacyjne

Więcej...

Czad i ogień w Żyrardowie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie wraz z redakcją ,,Głosu Żyrardowa i Okolicy'' rozpoczęła akcję promującą bezpieczeństwo związane z korzystaniem z pieców oraz instalacji grzewczych wśród młodych mieszkańców powiatu żyrardowskiego. Jej inauguracja miała miejsce w czwartek i piątek (3-4.11) w ZSP nr 3 w Żyrardowie.

Więcej...

Powołanie zastępców komendanta miejskiego PSP m.st. Warszawy

Mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek z dniem 4 listopada powołał bryg. Artura Rudzika na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP m. st. Warszawy.

Więcej...

Otwarcie sali edukacyjnej "Ognik" w Ciechanowie

28 października 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie miało miejsce uroczyste otwarcie sali edukacyjnej „OGNIK”, która powstała w ramach programu „Bezpieczna +”.

Więcej...

Klub Honorowych Dawców Krwi

26 października w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce spotkanie założycielskie „Klubu Jednostka Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie” (skrócona nazwa JHDK).

Więcej...

Finał mistrzostw strażaków w halowej piłce nożnej

26 października 2016 r. w Węgrowie został rozegrany XIV Finał Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej. W mistrzostwach udział wzięło osiem najlepszych drużyn woj. mazowieckiego, zwycięzców eliminacji strefowych.

Więcej...

Powołanie komendanta powiatowego PSP w Wyszkowie

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP z dniem 26 października powołał bryg. Marka Krassowskiego na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Wyszkowie.

Więcej...

Czad i Ogień

25 października 2016 roku konferencją prasową w siedzibie ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji zainaugurowano kampanię społeczną pod nazwa "Czad i Ogień. Obudź czujność".

Więcej...

Czujka dymu ratuje życie

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym straż pożarna przypomina o dokonaniu okresowych przeglądów instalacji gazowej, wentylacyjnej oraz kominowej. Dla własnego bezpieczeństwa w mieszkaniu warto zainstalować domową czujkę dymu, która ostrzeże nas głośnym sygnałem dźwiękowym o powstaniu ognia. Natomiast, użytkownicy pieców gazowych lub opalanych węglem mogą zabezpieczyć życie swoje rodziny montując czujkę czadu (tlenku węgla).

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw strażaków w halowej piłce nożnej

18 października 2016 roku odbyły się eliminacje strefowe XIV Mistrzostw woj. mazowieckiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej. Organizatorami tegorocznych rozgrywek była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze w Kozielsku

19 października 2016 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie zorganizowała i przeprowadziła ratownicze ćwiczenia pożarnicze na obiekcie produkcyjno-hodowlanym (kurnika wielkopowierzchniowego) w Kozielsku.

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw strażaków w halowej piłce nożnej

17 października 2016 r. w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku odbyły się eliminacje IV strefy XIV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Halowej Piłce Nożnej Strażaków PSP.

Więcej...

Ćwiczenia "KAMPINOS 2016"

14 października w miejscowości Palmiry oraz Czosnów (pow. nowodworski) miały miejsce ćwiczenia pod kryptonimem „Kampinos 2016”.

 

Więcej...

Bieg przełajowy o "Nóż Komandosa"

7 października 2016 r. w XX Biegu przełajowym o Nóż Komandosa im. gen dyw. Włodzimierza Potasińskiego i zarazem Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Crossie udział wzięło ponad 700 zawodników, którzy pokonywali trasę w lesie pod Lublińcem w umundurowaniu służbowym.

Więcej...

Ćwiczenia w hotelu InterContinental

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji wspólnie z żołnierzami Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariuszami Biura Ochrony Rządu oraz Państwowej Straży Pożarnej i pracownikami hotelu Intercontinental Warszawa odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo gości ćwiczyli sprawność w działaniu w sytuacji zagrożenia, polegającej na wtargnięciu do hotelu osób uzbrojonych w broń palną i niebezpieczne materiały, ratownictwo chemiczne oraz ewakuację osoby poszkodowanej z 21 piętra.

Więcej...

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie

7 października 2016 roku w Warszawie miała miejsce uroczystość otwarcia nowej siedziby Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Więcej...

Po pierwsze dziecko

29 września 2016 roku w warszawie fundacja Salvatti.pl wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej zainaugurowała akcję edukacyjną pod nazwą ”Po pierwsze dziecko”.

Więcej...

Szkolenie obronne dla funkcjonariuszy PSP

W dniach 27-28 września 2016 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie przeprowadzono szkolenie obronne dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, którego tematem było doskonalenie systemu przygotowań obronnych w Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Łódź Firefighter Combat Challenge- Najsilniejszy Strażak

W dniach 23-24 września na rynku Łódzkiej Manufaktury odbył się finał zmagań strażaków o Puchar Komendanta Głównego PSP w formule Firefighter Combat Challenge. Reprezentacja województwa mazowieckiego uzyskała bardzo dobre wyniki walcząc z najlepszymi strażakami z Polski.

Więcej...

Ćwiczenia "SOSNA 2016"

22 września 2016 roku na terenie Nadleśnictwa Marcule w leśnictwie Ruda, gm. Kazanów, pow. Zwoleń odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek ochotniczej i państwowej straży pożarnej oraz podmiotów współdziałających pod kryptonimem „SOSNA 2016”.

Więcej...

Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Przysusze

25 września 2016 r. w Przysusze odbyła się uroczyste wręczenia sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze.

Więcej...

Noc Kultury w Legionowie

W sobotę 17 września 2016 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie przy ul. Mickiewicza 11 odbyła się druga edycja „Nocy Kultury” w Legionowie.

Więcej...

Ogólnopolskie zawody sportowo-pożarnicze

W dniach 16-18 września 2016 r. w Polanicy Zdrój odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze wg regulaminu CTIF.

Więcej...

Ćwiczenia obronne "KOZIENICE 2016"

W dniach 16-17.09.2016 r. na terenie powiatu kozienickiego odbyły się ćwiczenia obronne pod kryptonimem „KOZIENICE 2016”.

Więcej...

Ćwiczenia "Dębe 2016"

15 września 2016 r. odbyły się ćwiczenia taktyczno – bojowe dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Legionowie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie powiatu legionowskiego pod kryptonimem ”DĘBE 2016” .

Więcej...

Mały strażak w pow. przasnyskim

10 września 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu podczas inauguracji kampanii „Nie stój - wsiądź na rower” przed gronem szkolnych kolegów i koleżanek oraz kadry dydaktycznej szkoły (ponad 400 osób) za bohaterską postawę podczas akcji gaszenia pożaru wyróżniono 11 letniego Kacpra Witka dyplomem oraz nagrodą komendanta głównego PSP.

Więcej...

W hołdzie ofiarom zamachów na WTC

11 września 2016 roku w Parku Skaryszewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość pod Pomnikiem Pamięci Polaków Ofiar Ataku na World Trade Center.

Więcej...

Gminne zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn OSP

10 września 2016 r. na obiekcie „Relax Radziwiłłów” odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Puszcza Mariańska.

Więcej...

Zawody w sporcie pożarniczym w Ciechanowie

8 września 2016 roku Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie była gospodarzem Mazowieckiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Wypadek drogowy na DK 7 w pow. białobrzeskim

7 września 2016 r. o godzinie 15:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu autobusu z samochodem ciężarowym na pasie drogi krajowej nr 7 w kierunku Radomia.

Więcej...

Podziękowania dla funkcjonariuszy

Serdecznie dziękuję Państwu za służbę i poświęcenie – powiedział 3 września 2016 roku minister Mariusz Błaszczak w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podczas pikniku dla funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali Światowe Dni Młodzieży i Szczyt NATO oraz ich rodzin.

Więcej...

Maraton rowerowy Transcontinental

31 lipca 2016 roku w miejscowości Geraardsbergen /Belgia/ rozpoczęła się po zmroku /o godzinie 22.00/ na słynnym bruku De Muur, czwarta edycja najdłuższego i najtrudniejszego szosowego maratonu rowerowego w Europie „Transcontinental”.

Więcej...

Inauguracja roku szkolnego w LO im. Józefa Piłsudskiego

W uroczystej inauguracji roku szkolnego w L.O. im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie wziął udział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz nadbryg. Leszek Suski komendant główny Państwowej Straży Pozarnej. 

Więcej...

Polscy strażacy najlepsi w Europie

27 sierpnia 2016 r. we włoskim Feltre odbyły się 16. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Na linii startu stanęła również oficjalna reprezentacja Polski i Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Pożar w budynku wielorodzinnym w Ciechanowie

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru, który w dniu 27 sierpnia powstał na VIII piętrze w budynku wielorodzinnym przy ul. Ściegiennego w Ciechanowie.

Więcej...

Ćwiczenia na fermie wiatrowej

W dniach 25 oraz 29 sierpnia 2016 roku strażacy Komendy Powiatowej PSP w Żurominie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych połączonych z zapoznaniem się z obiektem, zorganizowanych na Fermie Wiatrowej należącej do PGE EO S.A., zlokalizowanej na terenie gminy Kuczbork.

Więcej...

Wprowadzenie p.o.zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP

26 sierpnia 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce wprowadzenie nowego pełniącego obowiązki zastępcę mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Łasicę.

Więcej...

Komunikat personalny

Decyzją komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z 25 sierpnia 2016 r., na wniosek mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, na stanowisko pełniącego obowiązki zastępcę mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został st. bryg. Bogdan Łasica.

Więcej...

Usuwanie skutków burz na terenie pow. sochaczewskiego

21 sierpnia strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu sochaczewskiego kilkukrotnie wyjeżdżali do interwencji związanych z usuwaniem skutków wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Jasieńcu, Nowym Szwarocinie i Helenowie.

Więcej...

Pożegnanie ze służbą

23 sierpnia 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyło się pożegnanie ze służbą zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Szylara, który w z dniem 23 sierpnia 2016 roku po 34. latach służby przeszedł w stan spoczynku.

Więcej...

VIII Wojewódzki Konkurs Kronik OSP

20 sierpnia 2016 roku w Szydłowcu odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Kronik OSP woj. mazowieckiego „Z dziejów OSP”. Konkurs zorganizowano w ramach XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Kronik i XXIII Konkursu na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje „Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”. Organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. mazowieckiego.

Więcej...

XII Bieg Katorżnika

13 sierpnia, przy jeziorze Posmyk w podlublinieckim Kokotku na zaproszenie Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” i Jednostki Wojskowej Komandosów trzy drużyny i jeden zawodnik indywidualnie reprezentowali Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie w XII Biegu Katorżnika.

Więcej...

X Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków

5 sierpnia 2016 roku z Warszawy, z Bazyliki Katedralnej Świętego Floriana, wyruszyła X Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę.

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze w powiecie mławskim

W dniach 27-29 lipca 2016 roku na zbiorniku wodnym „RUDA” w powiecie mławskim przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe JRG PSP Mława przy udziale Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Mławie.

Więcej...

72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Z okazji 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie cmentarza powązkowskiego w Warszawie, delegacja strażaków złożyła wieńce w kwaterze Strażackiego Ruchu Oporu „Skała” oraz mogiły 10 strażaków rozstrzelanych 18 sierpnia 1944 roku przy ul. Grójeckiej w Warszawie.

Więcej...

Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego w Mińsku Mazowieckim

31 lipca 2016 roku zakończyło się trwające od 25.07.2016 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Cyganka, OSP Czarna, OSP Guzew, OSP Dębe Wielkie, OSP Jędrzejnik, OSP Królewiec, OSP Łukówiec, OSP Oleksianka, OSP Stara Niedziałka i OSP Okuniew

Więcej...

Podziękowanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Za nami Światowe Dni Młodzieży – największe wyzwanie organizacyjne ostatnich lat. Minister Mariusz Błaszczak podziękował funkcjonariuszom wszystkich służb podległych MSWiA – Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu za zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży.

 

Więcej...

Wypadek samochodowy na drodze krajowej nr 7

29 lipca na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Grzędy (pow. piaseczyński) doszło do zderzenia dwóch busów oraz samochodu ciężarowego. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do stanowiska kierowania komendy powiatowej PSP w piasecznie o godzinie 13:51. Na miejsce zadysponowano jednostki straży pożarnej z terenu powiatu piaseczyńskiego.

Więcej...

Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego w Mińsku Mazowieckim

24 lipca 2016 r. zakończyło się trwające od 16.07.2016 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Czarna, OSP Gołębiówka, OSP Górki, OSP Jędrzejnik, OSP Długa Kościelna, OSP Grodzisk, OSP Kałuszyn i OSP Rządza.

Więcej...

Wyróżnienia dla funkcjonariuszy PSP

21 lipca 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. mazowieckiego w związku z ich postawą i zaangażowaniem podczas usuwania skutków burz i nawałnic w dniach 17-20 oraz 25-26 czerwca 2016 roku.

Więcej...

Szkolenie pionu logistycznego

Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie w związku z nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych w dniu 19 lipca 2016 roku zorganizowała szkolenie z zakresu stosowania ww. przepisów.

Więcej...

Ćwiczenia straży pożarnej w powiecie grójeckim

18 lipca 2016 r. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski oraz mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek złożyli wizytę w Nowym Mieście nad Pilicą w powiecie grójeckim gdzie zaplanowano spotkanie z władzami samorządowymi oraz wizytę miejscowej ochotniczej straży pożarnej.

Więcej...

"Bezpieczne Wakacje" w Żurominie

11 lipca 2016 roku grupa około 30 osób, uczestników projektu „Słoneczne Wakacje” przybyła do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie aby zapoznać się z pracą strażaka.

Więcej...

Interwencje w pierwszym półroczu 2016

31 869 razy interweniowali mazowieccy strażacy w pierwszym półroczu 2016 roku, w tym przy 10 692 pożarach, 17 561 miejscowych zagrożeniach oraz 3 616 fałszywych alarmach.

Więcej...

Wypadek samochodowy w pow. siedleckim

11 lipca w Domanicach-Kolonii pow. siedlecki doszło do tragicznego wypadku. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali rozerwany na części samochód osobowy - przednią część owiniętą wokół drzewa oraz porozrzucane w promieniu kilkudziesięciu metrów elementy samochodu.

Więcej...

Przegląd Pożarniczy 6/2016

Dostępny jest czerwcowy numer czasopisma "Przegląd Pożarniczy", gorąco zachęcamy do lektury.

Więcej...

Zapraszamy do sali edukacyjnej "ISKIERKA"

„Iskierka” – sala edukacyjna dla dzieci i młodzieży rozpoczęła swoją działalność w pierwszych dniach maja bieżącego roku. Od tego czasu do dnia dzisiejszego ścieżkę edukacyjną w sali przeszło już 789 dzieci, uzyskując tytuł „Małego Dzielnego Ratownika”, potwierdzony certyfikatem komendanta powiatowego PSP w Legionowie. Zajęcia odbywały się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania komendy powiatowej PSP .

Więcej...

Ćwiczenia straży pożarnej w Warszawie

5 lipca 2016 roku o godzinie 21:00 przy ul. Smolnej w Warszawie miały miejsce ćwiczenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej w ramach przygotowania do szczytu NATO w Warszawie.

Więcej...

Ćwiczenia pożarnicze na terenie leśnictwa "Zielona"

29 czerwca 2016 roku na terenie leśnictwa Zielona Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie wraz z Nadleśnictwem Dwukoły zorganizowała wspólne ratownicze ćwiczenia pożarowe.

Więcej...

Szkolenie druhów OSP w Żurominie

W okresie od 29 kwietnia 2016 r. do 26 czerwca 2016 r. odbyło się Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu żuromińskiego. Jest to kolejne tego typu szkolenie organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Było to jednoetapowe szkolenie prowadzone w systemie weekendowym.

Więcej...

Ćwiczenia kompanii powodziowej "BUG 2016"

W sobotę 25 czerwca w Kani Polskiej odbyły się ćwiczenia kompanii powodziowej „Legionowo”

Więcej...

Ćwiczenia "Katastrofa 2016"

Katastrofa samolotu pasażerskiego podczas podchodzenia do awaryjnego lądowania to założenia ćwiczeń pod kryptonimem „Katastrofa 2016”. Zostały one przeprowadzone na terenie zakładów mleczarskich w Płocku. Ich celem było doskonalenie i sprawdzenie umiejętności poszczególnych służb w sytuacji kryzysowej.

Więcej...

Uroczystość wręczenia nagród ministra SWiA funkcjonariuszom PSP

28 czerwca 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia nagród finansowych ministra SWiA wyróżnionym funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w związku z ich postawą i zaangażowaniem podczas usuwania skutków burz i nawałnic w dniach 17-20 oraz 25-26 czerwca 2016 roku.

Więcej...

Eliminacje wojewódzkie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

35 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rywalizowało podczas eliminacji wojewódzkich w sporcie pożarniczym według regulaminu CTiF w Garwolinie. Zawody rozegrano 25 czerwca 2016 roku na stadionie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Więcej...

Skutki burz na terenie woj.mazowieckiego

1334 razy interweniowali mazowieccy strażacy w związku z burzami, które przechodziły przez woj. mazowieckie w niedzielę 26 czerwca 2016 roku.

Więcej...

Szkolenie rzeczoznawców ds. ochrony przeciwpożarowej

W dniach 21-22 czerwca 2016 roku zgodnie z rozkazem nr 15/2016 r. Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z dnia 6 czerwca 2016 r. w Ośrodku szkolenia w Pionkach odbyło się szkolenie dla rzeczoznawców do spraw przeciwpożarowych "Projektowanie konstrukcji na warunki pożarowe wg. eurokodów". Szkolenie przeprowadzone zostało zgodnie z zakresem tematycznym uzgodnionym przez komendanta głównego PSP z dnia 6 kwietnia 2016 r.

Więcej...

Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP powiatu przysuskiego

19 czerwca 2016 r. na stadionie gminnym w Wieniawie zostały rozegrane  VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Więcej...

Fala upałów na terenie woj. mazowieckiego

Prognozuje się temperaturę maksymalną w piątek od 29°C do 32°C, w sobotę i niedzielę od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C.

Więcej...

Narada oficerów prasowych PSP woj. mazowieckiego

22 czerwca 2016 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbyła się narada szkoleniowa oficerów prasowych komendantów powiatowych/miejskich PSP woj. mazowieckiego.

Więcej...

"Bezpieczne Wakacje" w Żurominie

W dniach 20 i 21 czerwca 2016 roku w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przeprowadzili pogadankę z uczniami Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie, której tematem były zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.

Więcej...

Wypadek na DK 50 w powiecie płońskim

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę 18 czerwca 2016 r. na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Biele gm. Sochocin.

Więcej...

Reprezentacja woj.mazowieckiego mistrzem Polski

W dniach 16-17 czerwca 2016 roku na terenie sportowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie rozegrano XXXIII Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.

Więcej...

Narada pionu kontrolno-rozpoznaczewgo

20 czerwca 2016 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie rozpoczęła się narada pionu kontrolno-rozpoznawczego woj. mazowieckiego. Spotkanie otworzył mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek. Następnie naczelnik wydziału kontrolno-rozpoznawczego KW PSP w Warszawie przedstawił ocenę działalności pionu kontrolno-rozpoznawczego woj. mazowieckiego.

Więcej...

Skutki burz na terenie woj.mazowieckiego

Ponad 3200 interwencji strażaków w wyniku burz jakie przeszły przez woj. mazowieckie w piątek 17 czerwca.

Więcej...

Akcja "Młody Bohater"

Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Więcej...

Ćwiczenia w placówce leczniczej w Żurominie

16 czerwca 2016 roku Komenda Powiatowa PSP w Żurominie zorganizowała i przeprowadziła ratownicze ćwiczenia pożarnicze na obiekcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Żurominie.

Więcej...

Odprawa pionu operacyjnego

W dniach 14-16 czerwca 2016 r. wydział operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie zorganizował odprawę służbową pionu operacyjnego naczelników wydziałów operacyjnych komend powiatowych/miejskich Państwowej Straży Pożarnej woj. mazowieckiego.

Więcej...

Jubileusz seniora pożarnictwa

11 czerwca w sali ślubów w ratuszu Urzędu Miasta Legionowo odbyły się uroczystości związane z obchodami jubileuszowymi dziewięciu par małżeńskich. Jednym z jubilatów świętujących okrągłą 65-rocznicę ślubu był zasłużony dla pożarnictwa emeryt, mieszkaniec powiatu legionowskiego - ppłk. w stanie spoczynku Stanisław Witkowski wraz z małżonką. Dostojnym jubilatom, w imieniu legionowskich strażaków, życzenia wraz z listem gratulacyjnym złożył Komendant Powiatowy w Legionowie – st. bryg. Mieczysław Klimczak. Zwieńczeniem uroczystości było przejście jubilatów przez strażacki szpaler.

Więcej...

Dzień Strażaka w Mławie

11 czerwca 2016 roku w Parku Miejskim w Mławie odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Strażaka 2016” oraz jubileusz „135 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie”.

Więcej...

Gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP w Mszczonowie

W sobotę 11 czerwca 2016 r. na boisku przy Zespole Szkół w Osuchowie przeprowadzono gminne zawody sportowo - pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Mszczonów.

Więcej...

Ćwiczenia RENEGADE/SAREX–16/I.

W ramach krajowych ćwiczeń „ANAKONDA 2016” w dniu 7 czerwca 2016 roku w miejscowości Rakowo gm. Wyszogród zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno – specjalistyczne pod kryptonimem RENEGADE/SAREX – 16/I.

Więcej...

Dzień Strażaka w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie

W środę 8 czerwca 2016 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji „Dnia Strażaka” podczas której odbyła się ceremonia przyjęcia obowiązków mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Więcej...

Dzień Strażaka w Grodzisku Mazowieckim

5 czerwca 2016 roku w Grodzisku Mazowieckim odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W bieżącym roku zbiegły się one z jubileuszem 50-cio lecia zawodowego pożarnictwa na ziemi grodziskiej. Na podstawie decyzji Wojewódzkiej Rady Narodowej z dniem 1 stycznia 1966 roku w siedzibie istniejącej od wielu lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, utworzona została Zawodowa Straż Pożarna.

Więcej...

XVII Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym

W dniach 2-3 czerwca 2016 roku na stadionie KCRiS w Kozienicach odbyły się XVII Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym dla jednostek organizacyjnych PSP województwa mazowieckiego.

Więcej...

Ćwiczenia na terenie kompleksu pałacowego w Żurominie

31 maja 2016 roku Komenda Powiatowa PSP w Żurominie zorganizowała i przeprowadziła ratownicze ćwiczenia pożarnicze na obiekcie Pałacu Zielona S.A.

Więcej...

Wypadek drogowy w Mszczonowie

2 czerwca 2016 roku około godziny 13:49 w Mszczonowie na wiadukcie nad drogą S-8 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

Więcej...

Komunikat personalny

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, na stanowisko mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został st. bryg. mgr Jarosław Kurek.

Więcej...

180 lat Warszawskiej Straży Pożarnej

Serdecznie zapraszamy na uroczystości z okazji jubileuszu 180 lat Warszawskiej Straży Pożarnej, które odbędą się w dniu 4 czerwca 2016 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Więcej...

Szkolenie z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego w Pionkach

W dniach 23-25 maja 2016 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie z siedzibą w Pionkach odbyły się warsztaty metodyczno-tematyczne z zakresu podstawowego w ratownictwie chemicznym i ekologicznym.

Więcej...

Piknik rodzinny w Pionkach

31 maja na placu jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 4 w Pionkach odbył się „V Piknik Rodzinny - z mundurem za pan brat".

Więcej...

Dzień Strażaka w Garwolinie

24 maja 2016 roku przed budynkiem komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka 2016.

Więcej...

Dzień Strażaka w Węgrowie

30 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Przegląd Pożarniczy 5/2016

Dostępny jest majowy numer czasopisma "Przegląd Pożarniczy", gorąco zachęcamy do lektury.

Więcej...

Dzień Strażaka w Żyrardowie

20 maja 2016 roku w Żyrardowie odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Strażaka 2016”, które rozpoczęły się w Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia, gdzie o godz. 16.00 została odprawiona msza święta w intencji strażaków oraz ich rodzin. Apel z okazji Dnia Strażaka rozpoczął się o godz. 17:00 na placu Jana Pawła II przed Ratuszem Miejskim.

Więcej...

Bezpieczna Mławianka

"Bezpieczne Mławianki" w ramach trwającego programu wzięły udział w zajęciach, przygotowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie obserwowały działania strażaków podczas symulowanego zdarzenia drogowego.

Więcej...

Dzień Strażaka w Żurominie

24 maja 2016 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka 2016. 

Więcej...

Dzień Strażaka w Legionowie

W sobotę 21 maja pod halą Arena w Legionowie odbyły się obchody „Dnia Strażaka 2016”

Więcej...

Dzień Strażaka w Mińsku Mazowieckim

21 maja 2016 r. o godz. 1400 w miejscowości Dobre, mszą świętą w intencji strażaków odprawioną w Kościele Parafialnym Świętego Mikołaja, rozpoczęto obchody „Powiatowego Święta Strażaka i Jubileuszu 100 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrem”.

Więcej...

Ćwiczenia "KOLEJ 2016"

21 maja 2016 r. na terenie przyległym do peronu kolejowego w m. Celestynów, pow. otwocki odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe zastępów krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem „KOLEJ 2016”

Więcej...

Zmiana siedziby Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie zmieniła adres siedziby na ulicę Domaniewską 40 w Warszawie.

Więcej...

Dzień Strażaka w Płocku

19 maja 2016 roku na Starym Rynku przed Płockim Ratuszem odbyły się obchody „Dnia Strażaka”. W uroczystości oprócz strażaków i pracowników cywilnych Komendy Miejskiej PSP w Płocku udział wzięli strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych oraz strażacy zakładowych straży pożarnych PKN ORLEN S.A. i PERN PRZYJAŹŃ S.A.

Więcej...

Dzień Strażaka w Wołominie

20 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie odbyła się uroczystość z okazji obchodów „Dnia Strażaka”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Ostrołęce

W piątek 20 maja ostrołęccy funkcjonariusze obchodzili Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.

Więcej...

Dzień Strażaka w Makowie Mazowieckim

21 maja 2016 roku w Makowie Mazowieckim odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka oraz 135-leciem powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim.

Więcej...

Konkurs plastyczny w Żurominie

19 maja 2016 roku zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „O Puchar Szefa Obrony Cywilnej Powiatu” organizowanym przez referat zarządzania kryzysowego starostwa powiatowego w Żurominie przy współudziale komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie i komendy powiatowej Policji w Żurominie.

Więcej...

Dzień Strażaka w Radomiu

20 maja 2016 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu odbyły się apel z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w powiecie warszawskim zachodnim

20 maja 2016 roku w Starych Babicach, na uroczystej zbiórce z okazji Dnia Strażaka spotkali się Strażacy i Pracownicy Cywilni Komendy Powiatowej PSP w Powiecie Warszawskim Zachodnim.

Więcej...

Komunikat personalny

Decyzją komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z 19 maja 2016 r., na wniosek p.o. mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, na stanowisko pełniącego obowiązki zastępcę mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został st. bryg. mgr inż. Mirosław Jasztal.

Więcej...

Odprawa Mazowieckiej Brygady Odwodowej

19 maja 2013 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40a odbyła się odprawa kadry dowódczej centralnego oraz wojewódzkiego odwodu operacyjnego woj. mazowieckiego.

Więcej...

Dzień Strażaka w Białobrzegach

18 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Białobrzegach odbyły się obchody dnia strażaka. W uroczystości uczestniczył min. p.o. Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Jarosław Kurek.

Więcej...

Dzień Strażaka w Grójcu

Dzień 17 maja 2016 był świętem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. O godz 14.00 odbył się bowiem uroczysty apel z okazji obchodów "Dnia Strażaka".

Więcej...

Dzień Strażaka w Przysusze

12 maja 2016 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Strażaka”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Gostyninie

Tradycyjnie od szeregu lat, na terenie powiatu gostynińskiego obchody Dnia Strażaka organizowane są wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Tegoroczne obchody odbyły się 13 maja przed siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Więcej...

Dzień Strażaka w Siedlcach

14 maja 2016 roku na terenie Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach (gm. Kotuń) odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2016 powiatu siedleckiego, połączone z 10-tą rocznicą współpracy strażaków powiatu siedleckiego ze strażakami z Niemiec z miejscowości Oberhavel.

Więcej...

Dzień Strażaka w Sochaczewie

14 maja 2016 roku w Sochaczewie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. O godz. 11:00 w kościele św. Wawrzyńca odprawiono Mszę św. w intencji strażaków, podczas której kazanie wygłosił ks. Zbigniew Żądło – Kapelan powiatowy strażaków.

Więcej...

Dzień Strażaka w Szydłowcu

14 maja 2016 roku odbył się uroczysty apel z okazji obchodów „Dnia Strażaka” na terenie powiatu szydłowieckiego. Uroczystość rozpoczęła koncelebrowana Msza Święta w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu w intencji strażaków i ich rodzin, którą odprawili: ks. Dziekan Adam Radzimirski – Kapelan Powiatowy Strażaków oraz ks. Artur Fura – Kapelan Gminny Strażaków, gminy Chlewiska.

Więcej...

Dzień Strażaka w Sokołowie Podlaskim

13 maja 2016 r., odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka połączona z oddaniem do użytku Sali edukacyjnej „Ognik”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Ostrowii Mazowieckiej

13 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się uroczystości związane z obchodami "Dnia Strażaka". Wydarzenie to związane jest z przypadającym na 4 maja dniem św. Floriana - patrona strażaków. 

Więcej...

Zawody strefowe w sporcie pożarniczym w Ciechanowie

12 maja 2016 roku Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie była gospodarzem Eliminacji Strefowych do „XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Łosicach

4 maja 2016 r., na terenie powiatu łosickiego odbyły się uroczystości z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w Wyszkowie

8 maja 2016 roku w powiecie wyszkowskim odbył się uroczysty apel z okazji „Dnia Strażaka 2016”. Obchody połączone były z 90-leciem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku.

Więcej...

Przekazanie sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach

10 maja 2016 roku odbyła się uroczystość przekazania do użytkowania średniego  samochodu ratowniczo - gaśniczego z funkcją ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Samochód dzięki staraniom władz jednostki został pozyskany z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie. 

Więcej...

Dzień Strażaka w Piasecznie

8 maja 2016 roku w powiecie piaseczyńskim obchodzono uroczyście dzień strażaka. Obchody połączone były z 25-leciem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernidłach i nadaniem jednostce sztandaru.

Więcej...

Dzień Strażaka w Płońsku

6 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w Kozienicach

W piątek 6 maja 2016 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w Ciechanowie

6 maja 2016 roku w Opinogórze Górnej odbyły się powiatowe obchody „Dnia Strażaka 2016”, połączone z jubileuszem 111-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Opinogórze. Organizatorami uroczystości byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Opinogórze Górnej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

Więcej...

Dzień Strażaka w Lipsku

6 maja 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Strażaka 2016”.

Więcej...

Przegląd Pożarniczy 4/2016

Dostępny jest kwietniowy numer czasopisma "Przegląd Pożarniczy", gorąco zachęcamy do lektury.

Więcej...

Wypadek na Drodze Krajowej nr 7

3 maja o godz. 07:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Płońsku wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 7  w miejscowości Dłużniewo gm. Baboszewo.

Więcej...

Dzień Strażaka w Zwoleniu

Msza Święta w intencji strażaków odprawiona w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, rozpoczęła obchody Dnia Strażaka 2016 w Zwoleniu. Uroczystość odbyła się w dniu 1 maja 2016 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Pielgrzymka strażaków do relikwii św.Floriana

Z okazji święta Dnia Strażaka na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 w Warszawie przy ul. Marcinkowskiego 2 spotkali się uczestnicy XI Pielgrzymki Strażaków do Relikwii Św. Floriana, która wyruszyła ulicami warszawskiej Pragi (z ulicy Marcinkowskiego, ulicami Jagiellońską i Kłopotowskiego, a następnie ulicą Sierakowskiego) do Bazyliki Katedralnej Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Więcej...

4 maja "Dzień Strażaka"

4 maja w dniu św. Floriana składamy najlepsze życzenia wszystkim strażakom.

Więcej...

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypominamy zasady oraz dobre praktyki postępowania wobec polskich symboli państwowych.

Więcej...

Komunikat personalny

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, na wniosek komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, na stanowisko pełniącego obowiązki mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej powołany został st. bryg. mgr inż. Jarosław Kurek.

Więcej...

Mazowiecki finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

23 kwietnia w Siedlinie gm. Płońsk odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXXIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach udział wzięło ponad 100 osób finalistów eliminacji powiatowych z terenu województwa mazowieckiego.

Więcej...

Ćwiczenia "POWÓDŹ 2016"

26 kwietnia w miejscowości Ryczywół przeprowadzono ćwiczenia manewrowe z zakresu działań przeciwpowodziowych pod kryptonimem  „POWÓDŹ 2016”. W ćwiczeniach brały udział: Kompania Specjalna „Woda”, Pluton Logistyczny „Baza” oraz wydzielone siły  i środki z powiatów kozienickiego i radomskiego. 

Więcej...

Dni otwartej szkoły w Szydłowcu

22 kwietnia 2016 r. szydłowieccy strażacy przeprowadzili pokazy ratownictwa technicznego połączone z prezentacją udzielania pomocy medycznej dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Więcej...

Pożar zakładu w Młodzieszynie

W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku o godzinie 9:30 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie zakładu zajmującego się produkcją kleju i rozpuszczalników w Młodzieszynie.

Więcej...

Ćwiczenia "CZAPLA 2016"

22 kwietnia 2016 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach zorganizowała praktyczne ćwiczenia manewrowe służb ratowniczych powiatu siedleckiego i węgrowskiego oraz sił i środków kompanii gaśniczej „Siedlce” WOO. 

Więcej...

Otwarcie sali edukacyjnej "Iskierka" w Legionowie

 19 kwietnia 2016 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie miała miejsce uroczystość otwarcia sali edukacyjnej „Iskierka”. Salę otworzył Komendant Powiatowy PSP w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak wraz z Zosią jedną z pierwszych użytkowniczek sali. Wstęgę przecinali min. starosta legionowski Robert Wróbel, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Wśród zaproszonych gości był min. pełniący obowiązku Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Janusz Szylar.

Więcej...

Szkolenie pocztów sztandarowych PSP woj. mazowieckiego

20 oraz 21 kwietnia 2016 roku w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 17 w Warszawie odbyło się szkolenie z zakresu musztry dla składów pocztów sztandarowych i dowódców uroczystości dla komend powiatowych i miejskich PSP oraz Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Więcej...

Pożar budynku inwentarskiego w Żurominie

14 kwietnia 2016 roku o godzinie 5:46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żurominie, przyjął zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Sarnowo, gm. Kuczbork.

Więcej...

VIII Subregionalne Targi Edukacji i Pracy w Ciechanowie

12 kwietnia 2016 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Ciechanowie uczestniczyła w VIII Subregionalnych Targach Edukacji i Pracy  w Ciechanowie. 

Więcej...

Targi Pracy i Edukacji w Żurominie

8 kwietnia 2016 roku w hali sportowej przy  Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbyły się Targi Pracy i Edukacji.

Więcej...

IX Ogólnopolski Halowy Turniej Drabiny Hakowej w Sokołowie Podlaskim

6 kwietnia 2016 roku w obiekcie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono „IX Ogólnopolski Halowy Turniej Drabiny Hakowej”. Tym samym została otwarta tegoroczna edycja rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej skierowana do najsprawniejszych w Polsce strażaków, w widowiskowej konkurencji sportu pożarniczego pn. „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni”.

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Szydłowcu

6 kwietnia 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa powiatowego w Szydłowcu odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do eliminacji przystąpiło 27 uczestników – zwycięzcy eliminacji gminnych w trzech kategoriach wiekowych (szkoły: podstawowe, gimnazjalne
i ponadgimnazjalne). 

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Zwoleniu

Turniej zorganizowany  przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP oraz Komendę Powiatową PSP w Zwoleniu,  odbył się  w dniu 6 kwietnia 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego. Honorowy patronat  nad eliminacjami objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Zwoleński. 

Więcej...

Komunikat personalny

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Leszek Suski, z dniem 6 kwietnia 2016 r. na stanowisko pełniącego obowiązki zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP powołał bryg. mgr Jarosława Kurka.

Więcej...

STOP pożarom traw w Szydłowcu

4 kwietnia 2016 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szydłowcu odbyła się konferencja inauguracyjna Powiatowego Programu Przeciwdziałania Wypalaniu Traw „STOP, NIE WYPALAJ TRAW”.

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Płońsku

1 kwietnia 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2016.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w I kwartale 2016 roku

10 168  razy interweniowali mazowieccy strażacy w I kwartale 2016 roku, w tym przy 4 213 pożarach, 4 625 miejscowych zagrożeniach oraz 1 330 fałszywych alarmach.

Więcej...

Pożegnanie ze służbą Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

W czwartek, 31 marca 2016 r. na placu przed nową siedzibą Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej miała miejsce  uroczysta zbiórka w związku z pożegnaniem ze służbą Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Podsumowanie interwencji strażaków podczas świątecznego weekendu

489  razy interweniowali mazowieccy strażacy podczas świątecznego weekendu 26-28 marca, w tym przy 307 pożarach, 148 miejscowych zagrożeniach oraz 34 fałszywych alarmach.

Więcej...

Wielkanocne spotkanie służb mundurowych

Już tradycyjnie w gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego odbyło się Wielkanocne Spotkanie Służb Mundurowych Mazowsza. Przy świątecznym stole spotkali się dziś funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, Straży Granicznej, Izby Celnej, Służby Więziennej, Delegatury Stołecznej ABW, Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej oraz zaproszeni goście.

Więcej...

STOP Pożarom Traw!

22 marca 2016 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie odbył się briefing prasowy inaugurujący kampanię pod hasłem „STOP pożarom traw!”, który poprowadził st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy KG PSP. 

Więcej...

Mistrzostwa Świata "FireFighter Challenge 2016"

Reprezentacja Warszawy oraz województwa mazowieckiego „FCC Warsaw Team” zdobyła brązowy medal  w Mistrzostwach Świata 911 FireFighter Challenge 2016 w Abu Dhabi. 

Więcej...

Kolizja drogowa samochodu ciężarowego w Żurominie

16 marca 2016 roku o godzinie 15:16 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żurominie, przyjął zgłoszenie o kolizji drogowej samochodu ciężarowego przewożącego trzodę chlewną, która miała miejsce na ulicy Mickiewicza w miejscowości Kuczbork.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Grójcu

15 marca 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn:,, Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Legionowie

W piątek 11 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo z inicjatywy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Legionowie oraz Komendy Powiatowej PSP w Legionowie, odbył  się powiatowy finał eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich udział  52 uczestników wyłonionych w toku wcześniejszych eliminacji na szczeblu szkół i gmin.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Sochaczewie

11 marca 2016 roku na terenie klasztoru O.O. Franciszkanów w Niepokalanowie odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół z terenu powiatu sochaczewskiego. Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Więcej...

Przekazanie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie

14 marca 2016 r. w Żyrardowie odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Mławie

11 marca 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej  w Mławie odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”

Więcej...

Narada roczna kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego

Ponad 65 tysięcy interwencji, w tym 28 tysięcy pożarów oraz 31 tysięcy miejscowych zagrożeń, a także realizacja działalności kontrolno-rozpoznawczej, polityki kadrowej, zakupów sprzętu ratowniczego, rozbudowa i modernizacja strażnic, współpraca z jednostkami ochotniczych straży pożarnych oraz wiele innych zadań związanych z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej w 2015 roku zostało omówionych podczas narady rocznej kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego. 

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żurominie

7 marca 2016 roku na sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Żurominie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żurominie i Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie. 

Więcej...

Międzynarodowy Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu gorące życzenia wszystkiego dobrego składamy w pierwszej kolejności  funkcjonariuszkom oraz pracownicom cywilnym jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żyrardowie

5 marca 2016 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Puszcza Mariańska z/s w Bartnikach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Więcej...

Uroczyste otwarcie sali edukacyjnej "OGNIK" w Ostrołęce

W czwartek 25 lutego 2016 roku, w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce odbyła narada roczna podsumowująca działalność ostrołęckich strażaków w roku 2015 połączona z otwarciem sali edukacyjnej OGNIK, która powstałą w ramach rządowego programu "Bezpieczna +".

Więcej...

XIV Mistrzostwa Strażaków w Piłce Siatkowej

17 lutego 2016 roku na terenie hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy w powiecie grójeckim odbył się turniej finałowy XIV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej.

Więcej...

7 Półmaraton Komandosa

13 lutego 2016 roku miał miejsce „7 Półmaraton Komandosa”, w którym udział wzięło  ponad 260 zawodników. Zawody na dystansie  21,097 km rozegrano w lesie na warszawskim Bemowie

Więcej...

Wypadek na drodze krajowej nr 10 w powiecie płońskim

15 lutego 2016 roku o godz. 1923 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymało zgłoszenie o zderzeniu autokaru, samochodu ciężarowego marki Scania oraz samochodu osobowego w miejscowości Brody na drodze krajowej nr 10. 

Więcej...

Uhonorowanie operatorów numeru alarmowego 112

15 lutego 2016 roku szef MSWiA spotkał się w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu z operatorami numeru 112 z całej Polski. Spotkanie było okazją do uhonorowania 34 wyróżniających się pracowników Centrów. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu jest to największe tego typu miejsce w kraju. Zatrudnia największą liczbę operatorów i obsługuje największy teren – województwo mazowieckie (bez terenu Warszawy)

Więcej...

Złożenie hołdu ofiarom wybuchu w budynku Rotundy

15 lutego 2016 roku o godzinie 12.30 w Warszawie odbyło się uroczyste złożenie wieńców przed budynkiem Rotundy. Dokładnie 37 lat temu w budynku banku PKO  mieszczącego się u zbiegu ulic Marszałkowskiej i al. Jerozolimskich doszło do jednego z najtragiczniejszych wypadków w powojennej Warszawie. W wyniku wybuchu gazu w budynku zginęło 49 osób, a 135 zostało rannych. Sam budynek został zniszczony w 70 procentach.

Więcej...

Wypadki drogowe na terenie powiatu szydłowieckiego

15 lutego 2016 r. na drodze krajowej Nr 7 w miejscowości Barak około godziny 7:05 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Transpoter z samochodem ciężarowym DAF.

Więcej...

Żuromin "Bezpieczne Ferie 2016"

8 lutego 2016 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Żurominie, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2016” spotkali się z uczestnikami zimowiska zorganizowanego przy  Zespole Szkół nr 1 w Żurominie.

Więcej...

Dzień numeru alarmowego 112

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W 2015 r. odnotowano na numer 112 łącznie ponad 21 mln wszystkich zgłoszeń, czyli średnio ok. 1 mln 800 tys. miesięcznie w skali całego kraju. MSWiA i służby ratunkowe apelują i przypominają, że numer 112 służy do ratowania zdrowia i życia. Operatorzy numeru 112 sygnalizują, że wciąż jest wiele połączeń bezpodstawnych. Pamiętajmy, gdy zagrożone jest życie człowieka, liczy się każda sekunda! Nie marnujmy jej na żarty i fałszywe zgłoszenia.

Więcej...

Pożar budynku w Ciechanowie

9 lutego 2016 roku o godzinie 13:49 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania PSP w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Fabrycznej w Ciechanowie.

Więcej...

Szydłowiec - eliminacje strefowe Mistrzostw w Tenisie Stołowym Strażaków

29 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II przy  ul. Wschodniej 57 w Szydłowcu rozegrane zostały Eliminacje Strefowe Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Tenisie Stołowym Strażaków – strefa III Szydłowiec. 

Więcej...

Żuromin - "Jak ratować ludzkie życie?"

5 lutego 2016 roku Komendę Powiatową PSP w Żurominie  odwiedzili uczniowie Gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej. Przygotowywali oni projekt „Jak ratować ludzkie życie”.

Więcej...

Szydłowiec ćwiczenia "Bezpieczne Ferie 2016"

28 stycznia 2016 roku na zalewie miejskim przy ul. Folwarcznej w Szydłowcu odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa na zamarzniętych akwenach.

Więcej...

Ćwiczenia "LODOWE 2016"

25 oraz 26 stycznia 2016 roku odbyło się doskonalenie zawodowe pododdziałów specjalistycznych ratownictwa wodno – nurkowego województwa mazowieckiego wchodzących w skład Mazowieckiej Brygady Odwodowej.

Więcej...

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego w Żurominie

4 stycznia 2016 roku doszło do groźnego w skutkach zdarzenia na terenie powiatu ciechanowskiego w miejscowości Szulmierz (gmina Regimin). O godzinie 10.00 do powiatowego stanowiska kierowania PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o wybuchu pieca wewnątrz budynku.

Więcej...

Niskie temperatury - przypominamy o zasadach bezpieczeństwa

W najbliższych dniach meteorolodzy prognozują coraz niższe temperatury powietrza od -4°C nawet do -14°C w nocy. Niestety takie warunki pogodowe sprzyjają powstawaniu pożarów w obiektach mieszkalnych. Podczas mrozów dogrzewamy nasze mieszkania przy pomocy urządzeń elektrycznych, piecyków węglowych lub opalanych gazem.

Dodatkowym zagrożeniem jest tlenek węgla popularnie zwany „czadem”, który może powstawać w wyniku wad urządzeń grzewczych, niesprawnej wentylacji lub nieszczelnych przewodach dymowych i spalinowych.

Więcej...

Wybuch pieca w powiecie ciechanowskim

4 stycznia 2016 roku doszło do groźnego w skutkach zdarzenia na terenie powiatu ciechanowskiego w miejscowości Szulmierz (gmina Regimin). O godzinie 10.00 do powiatowego stanowiska kierowania PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o wybuchu pieca wewnątrz budynku.

Więcej...

Zimowe zagrożenia - pożary i tlenek węgla

Podczas noworocznego weekendu 1-3 stycznia 2016 roku na terenie woj. mazowieckiego powstało 246 pożarów, w których pięć osób zostało poszkodowanych a jedna straciła życie. Ponadto mazowieccy strażacy interweniowali 5 razy w związku z tlenkiem węgla, pięć osób zostało poszkodowanych. Niestety, w domu jednorodzinnym na trenie powiatu szydłowieckiego, prawdopodobnie na skutek zatrucia tlenkiem węgla (czadem), dwie osoby straciły życie.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w 2015 roku

65 503 razy interweniowali mazowieccy strażacy w 2015 roku, w tym przy 28 191 pożarach, 31 674 miejscowych zagrożeniach oraz 5 638 fałszywych alarmach. 

Więcej...