Aktualności 2019

Fajerwerki? Korzystaj rozsądnie!

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – choć służą rozrywce i są powszechnie dostępne, zawierają materiały wybuchowe. Nieostrożne i nierozsądne używanie fajerwerków może doprowadzić do wypadku. Przypominamy, w jaki sposób bezpiecznie zakupić oraz stosować sztuczne ognie podczas zabawy sylwestrowej.

Więcej...

Podsumowanie świątecznych interwencji mazowieckich strażaków

Podczas Świąt Bożego Narodzenia od 24 do 26 grudnia 2019 roku mazowieccy strażacy interweniowali 277 razy, w tym przy 61 pożarach, 176 miejscowych zagrożeniach oraz 40 fałszywych alarmach.

Więcej...

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

W związku z trwającym sezonem grzewczym oraz okresem świąteczno-noworocznym Państwowa Straż Pożarna przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach. Pamiętajmy o dokonaniu okresowych przeglądów instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych. Dla własnego bezpieczeństwa w mieszkaniu warto zainstalować domową czujkę dymu, która ostrzeże nas głośnym sygnałem dźwiękowym o powstaniu ognia. Natomiast, użytkownicy pieców gazowych lub opalanych węglem mogą zabezpieczyć życie swoje rodziny montując czujkę czadu (tlenku węgla).

Więcej...

Wigilijne spotkanie w KW PSP w Warszawie

19 grudnia 2019 roku miało miejsce spotkanie opłatkowe w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Więcej...

Odprawa dowódców specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego

18 grudnia 2019 roku na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 6 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy odbyła się odprawa służbowa dowódców  Specjalistycznych  Grup Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z terenu woj. mazowieckiego  z przedstawicielami Ośrodka Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie.

 

Więcej...

Wigilijne spotkanie służb województwa mazowieckiego

16 grudnia 2019 r. w gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych województwa mazowieckiego.

Więcej...

Uroczystości pogrzebowe st. bryg. w st. spocz. Edwarda Gierskiego

14 grudnia 2019 roku w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie odbyły się uroczystości pogrzebowe st. bryg. w st. spocz. Edwarda Gierskiego byłego zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Więcej...

Odprawa pionu operacyjnego

13 grudnia 2019 roku w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce odprawa dla kadry kierowniczej PSP do spraw operacyjnych województwa mazowieckiego.

 

Więcej...

Doskonalenie zawodowe funkcjonariuszy PSP

12 grudnia 2019 roku w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce odprawa dotycząca doskonalenia zawodowego dla dowódców jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP województwa mazowieckiego.

Więcej...

Zmarł st. bryg. w st. spocz. Edward Gierski

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 9 grudnia 2019 roku, w wieku 79 lat, zmarł st. bryg. w st. spocz. Edward Gierski – były zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Warszawie.

Więcej...

Akcja "Szlachetna Paczka" w Płońsku

Strażacy oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku włączyli się w akcję „Szlachetnej Paczki”. Obdarowano rodzinę z terenu gminy Czerwińsk nad Wisłą, będącej w trudnej sytuacji życiowej (matka samotnie wychowująca troje dzieci).

 

Więcej...

Szkolenie druhów OSP powiatu mińskiego

8 grudnia 2019 r. zakończyło się trwające od 26 października 2019 r. „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP”, które było realizowane w systemie weekendowym dla druhów z jednostek: OSP Guzew, OSP Kamionka, OSP Kędzierak, OSP Cegłów, OSP Dębe Wielkie, OSP Siennica, OSP Zamienie, OSP Lubomin, OSP Łaziska, OSP Mienia, OSP Pełczanka, OSP Ruda, OSP Wąsy i OSP Stojadła.

Więcej...

Komunikat personalny - KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki

4 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania bryg. Radosława Parapury na stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Więcej...

Szkolenie druhów OSP powiatu wołomińskiego

W sobotę 30 listopada 2019 roku odbyły się egzaminy kończące jednoetapowe szkolenie podstawowe dla strażaków – ratowników ochotniczych straży pożarnych powiatu wołomińskiego. Szkolenie rozpoczęło się 5 września 2019 roku, w systemie weekendowym. Zajęcia odbywały się  na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, gdzie odbywały się ćwiczenia ratownicze oraz zajęcia z obsługi sprzętu.

 

Więcej...

Bezpieczeństwo podczas sezonu zimowego

Udzielanie pomocy osobom bezdomnym, sprawdzenie sprawności instalacji grzewczej, zachowanie ostrożności na jezdni podczas niskich temperatur, noszenie odblasków – to niektóre z prawidłowych zachowań, o których powinniśmy pamiętać podczas zimy. W  Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś posiedzenie Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W trakcie spotkania służby poinformowały Wojewodę Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła o prowadzonych działaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza.

Więcej...

Komunikat personalny - KP PSP Płońsk

Z dniem 3 grudnia 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Łasica powierzył bryg. Januszowi Majewskiemu pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego PSP w Płońsku.

Więcej...

XVI Maraton Komandosa

30 listopada 2019 roku w Lublińcu odbył się XVI Maraton Komandosa. W rywalizacji wzięli udział strażacy z województwa mazowieckiego st. ogniomistrz Krzysztof Jastrzębski oraz st. str. Michał Zugaj, którzy reprezentowali Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie.

Więcej...

Komunikat personalny - KP PSP Wyszków

Z dniem 1 grudnia 2019 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Łasica powołał na stanowisko pełniącego obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Wyszkowie bryg. Sławomira Pietrzaka.

Więcej...

Nagrody komendanta głównego PSP

26 listopada 2019 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Siedlcach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej dla bryg. Marka Łupińskiego oraz bryg. Tomasza Ławeckiego, którzy byli członkami komisji sędziowskiej podczas XV Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w dniach 30 sierpnia - 1 września 2019 roku w Polanicy Zdroju.

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Miedzna

Przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedznie 

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Czarnolas

Przekazanie nowego samochodu  ratowniczo – gaśniczego GBA 3/16 dla OSP w Czarnolesie

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Przyłęk

16 listopada 2019 roku  odbył się  uroczysty apel  z okazji przekazania i poświęcenia średniego samochodu ratowniczego GBA 2,5/23 Renault Midlum, jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyłęku, gm. Przyłęk, pow. Zwoleń.

Więcej...

Komunikat personalny - KP PSP Wyszków

Z dniem 15 listopada 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Łasica powołał na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Wyszkowie mł. bryg. Marka Krzyżańskiego. Wręczenie aktu powołania miało miejsce w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Wyszkowie.

Więcej...

Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i Strażaków

13 listopada 2019 roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Bazylice Katedralnej Świętego Floriana na warszawskiej Pradze odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i Strażaków.

 

Więcej...

Uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości

13 listopada w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej...

Apel o pomoc dla strażaka

Pilnie potrzebna krew dla kolegi strażaka z JRG PSP nr 17 KM PSP m. st. Warszawy.

Więcej...

List komendanta głównego PSP

List komendanta głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Więcej...

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości, przywrócone przez sejm w 1989 roku, to bez wątpienia najważniejsze polskie święto narodowe. To święto radości i dumy narodowej. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niebytu nasz kraj powrócił na mapę Europy. Gdy mówimy o wolności i niepodległości to zdajemy sobie sprawę, że są to wartości bezcenne, za które w naszej historii wielu rodaków oddało swe życie.

Więcej...

Uroczysta zmiana służby z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2019 roku, na placu przed Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, odbył się apel z okazji Narodowej Święta Niepodległości.

 

Więcej...

"Biało-Czerwona" i "Hymn Polski"

Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego wykonywania Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

Więcej...

Odprawa kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego

8 listopada 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce odprawa kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej woj. mazowieckiego, której przewodniczył mazowiecki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Bogdan Łasica.

Więcej...

Ćwiczenia "EKONIP 2019" w Żyrardowie

7 listopada 2019 r. w miejscowości Radziejowice, powiat żyrardowski odbyły się ćwiczenia z udziałem Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "SGRChem-Eko Radom 6 COO”. Ich celem było doskonalenie zasad współdziałania i koordynacji działań ratowniczych JRG PSP w Żyrardowie, specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego,  jednostek OSP oraz innych służb podczas zdarzeń z udziałem materiałów niebezpiecznych.

 

 

Więcej...

Szkolenie pionu logistycznego

W związku z wejściem w życie nowych przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, w dniu 7 listopada 2019 roku zorganizowała szkolenie z zakresu stosowania ww. przepisów.

 

Więcej...

Złożenie hołdu zasłużonym pożarnikom

30 października 2019 roku, z okazji zbliżających się uroczystości, Wszystkich Świętych oraz Narodowego Święta Niepodległości, delegacje strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP złożyły wiązanki kwiatów w kwaterze strażackiej upamiętniającej ruch oporu „Skała”, strażaków poległych w czasie II wojny światowej oraz na grobach zasłużonych pożarników, spoczywających w warszawskich nekropoliach – Cmentarzu Komunalnym (d. Wojskowy) i Cmentarzu Powązkowskim.

Więcej...

Akcja honorowego krwiodawstwa w KW PSP w Warszawie

29 października 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Klub Jednostka Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie, który w październiku 2019 roku obchodzi swoje trzecie urodziny.

 

Więcej...

Zapraszamy na akcję krwiodawstwa w KW PSP w Warszawie

Klub Jednostka Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie serdecznie zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się we wtorek 29 października 2019 roku w godzinach 9:00 – 13:00.

Więcej...

Włączenie OSP Dobieszyn do KSRG

W sobotę 19 października 2019 roku miało miejsce uroczyste przekazanie decyzji o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie  (pow. białobrzeski) do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

 

Więcej...

Włączenie OSP w Ładzyniu oraz OSP w Zamieniu do KSRG

19 października 2019 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji wręczenia decyzji komendanta głównego PSP jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Ładzyniu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamieniu o włączeniu do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Więcej...

Szkolenie dla druhów OSP w Mińsku Mazowieckim

19 października 2019 r. zakończyło się trwające od 7 września 2019 r. „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP”, które było realizowane w systemie weekendowym dla druhów z jednostek: OSP Grzebowilk, OSP Brzóze, OSP Cegłów, OSP Dębe Wielkie, OSP Długa Kościelna, OSP Grodzisk, OSP Kałuszyn, OSP Latowicz, OSP Ładzyń, OSP Mrozy, OSP Okuniew, OSP Redzyńskie, OSP Siennica, OSP Stanisławów, OSP Sulejówek, OSP Żaków i OSP Waliska.

Więcej...

Ćwiczenia "PILICA 2019"

Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planu operacyjnego funkcjonowania powiatu białobrzeskiego w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny to temat dwudniowych kompleksowych, wieloszczeblowych ćwiczeń pod kryptonimem "PILICA 2019", które odbyły się w dniach 8-9 października 2019 roku.

 

Więcej...

Dotacje dla jednostek OSP w Ostrowi Mazowieckiej

W piątek 11 października 2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrowi Mazowieckiej przy miało miejsce wręczenie decyzji o przyznaniu dofinansowania dla jednostek ochotniczych straży pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku. Podczas spotkania wręczono decyzje dla jednostek ochotniczych dla powiatów ostrowskiego oraz wyszkowskiego.

Więcej...

Dotacje dla jednostek OSP w Pułtusku

W piątek 11 października 2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Pułtusku miało miejsce wręczenie decyzji o przyznaniu dofinansowania dla jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu pułtuskiego na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku.

Więcej...

Dotacje dla jednostek OSP subregionu radomskiego

W środę 9 października 2019 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu miało miejsce wręczenie decyzji o przyznaniu dofinansowania dla jednostek ochotniczych straży pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku.

Więcej...

Dotacje dla jednostek OSP subregionu warszawskiego

W środę 9 października 2019 roku w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce uroczyste wręczenie decyzji o przyznaniu dofinansowania dla jednostek ochotniczych straży pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku.

 

Więcej...

Dotacje dla jednostek OSP w Węgrowie

9 października 2019 roku wicemarszałek senatu Maria Koc z wicewojewodą mazowieckim  Sylwestrem Dąbrowskim oraz bryg. Arturem Gonerą zastępcą mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP i starostą węgrowskim wizytowali plac budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Węgrowie.

 

Więcej...

Dotacje dla jednostek OSP w Ostrołęce

W środę 9 października 2019 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce przy ulicy Celnej 11 miało miejsce wręczenie decyzji o przyznaniu dofinansowania dla jednostek ochotniczych straży pożarnych na zadanie publiczne „Dofinansowanie jednostek OSP” w 2019 roku. Podczas spotkania wręczono decyzje dla jednostek ochotniczych dla powiatów ostrołęckiego oraz makowskiego.

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Wierzbno

6 października 2019 r. miał miejsce uroczysty apel z okazji przekazania i poświęcenia ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Wierzbno w powiecie węgrowskim.

Więcej...

Zawody sportowo-pożarnicze OSP powiatu garwolińskiego

6 października 2019 roku w Żelechowie odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Garwolińskiego.

 

Więcej...

23. Bieg o Nóż Komandosa

5 października 2019 roku przy jeziorze Posmyk w podlublinieckim Kokotku odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Crossie rozgrywane w ramach 23 Biegu o Nóż Komandosa. im. gen. bryg. Włodzimierza Potasińskiego.

 

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Brzozów Stary

5 października 2019 roku miała miejsce uroczysta zbiórka podczas której przekazano średni samochód ratowniczo-gaśniczy jednostce Ochotniczej Straży pożarnej w Brzozowie Starym w pow. sochaczewskim.

Więcej...

Jubileusz 140 lat OSP Gostynin

W sobotę, 5 października, gostynińska brać strażacka obchodziła jubileusz 140-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie. Jest to jedna z najstarszych, aktywnie  działających, jednostek ochotniczych straży pożarnych na Mazowszu.

 

Więcej...

Ćwiczenia z zakresu organizacji zaopatrzenia wodnego

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie zorganizowała 1 października 2019 roku na terenie powiatu płockiego w miejscowości Popłacin gm. Nowy Duninów ćwiczenia z zakresu organizacji zaopatrzenia wodnego.

 

Więcej...

VII Sokołowski Turniej w Dwuboju Pożarniczym

1 października 2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono VII Sokołowski Turniej w Dwuboju Pożarniczym w ramach Mazowieckiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze w Płocku

30 września 2019 roku,  zgodnie z planem ćwiczeń Mazowieckiej Brygady Odwodowej na rok 2019 rok, na terenie Zakładu Dużego Ryzyka Powstania Poważnej Awarii Przemysłowej ORLEN PALIWA sp. z o.o. - Terminal Gazu Płynnego w Płocku ul. Długa 1 odbyły się ćwiczenia manewrowe.

Więcej...

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Więcej...

Komunikat personalny - Płońsk

Z dniem 1 października 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Łasica powołał na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Płońsku st. bryg. Dariusza Brzezińskiego.

Więcej...

Interwencje w związku z silnym wiatrem 30.09.2019

754 razy interweniowali mazowieccy strażacy w związku z silnym wiatrem w poniedziałek 30 września 2019 roku. Interwencje dotyczyły usuwania powalonych drzew i połamanych gałęzi z ulic i chodników. Strażacy zabezpieczali również uszkodzenia budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Więcej...

Ćwiczenia przeciwpowodziowe "BUG 2019"

28 września 2019 roku na terenach zalewowych rzeki Bug w miejscowości Brok, gmina Brok, powiat ostrowski, odbyły się ćwiczenia sztabowo-terenowe z zakresu działań przeciwpowodziowych pk.. „BUG 2019” zorganizowane przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Więcej...

"Aktywny Senior+" w Przasnyszu

Promocja aktywnego życia seniorów poprzez uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności to główny cel spotkania „Aktywny Senior Plus”. Partnerami wydarzenia zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i Mazowiecki Urząd Wojewódzki byli m.in.: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz mazowieckie służby i inspekcje.

 

Więcej...

III Bieg Terytorialsa

28 września 2019 roku w Kampinoskim Parku Narodowym na polanie rekreacyjno-wypoczynkowej Opaleń odbył się III Bieg Terytorialsa.

Więcej...

Zawody sportowo-pożarnicze OSP powiatu sokołowskiego

29 września 2019 r.  na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim przy ulicy Lipowej 50, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP. Rozegrane zostały według regulaminu  zawodów sportowo-pożarniczych OSP z 2011 r. w dwóch konkurencjach : sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

Więcej...

Spotkanie z Mistrzem Polski w Tenisie Stołowym

27 września 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Artur Gonera złożył gratulacje oraz podziękował, str. Pawłowi Chmielowi z KM PSP m. st. Warszawy za wywalczenie tytułu Indywidualnego Mistrza Polski podczas XXXVI Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym.

Więcej...

List Prezesa Rady Ministrów

List Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego do druhen i druhów ochotniczych straży pożarnych.

Więcej...

Finał Mistrzostw Strażaków w Halowej Piłce Nożnej w Siedlcach

26 września 2019 roku na hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Popiełuszki 8 w Siedlcach odbył się turniej finałowy XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej.

 

Więcej...

List sekretarza stanu w MSWiA

List sekretarza stanu MSWiA Jarosława Zielińskiego do druhen i druhów ochotniczych straży pożarnych w sprawie dodatkowych środków przeznaczonych na realizację zadań OSP.

Więcej...

Wsparcie finansowe od resortu środowiska dla straży pożarnej

„Wsparcie dla strażaków to inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo ludzi oraz środowiska” – powiedział minister Henryk Kowalczyk podczas uroczystości podpisania przez WFOŚiGW w Warszawie 43 umów ze strażą pożarną na kwotę ponad 5,3 mln zł.

Więcej...

Turniej w dwuboju pożarniczym w Ciechanowie

24 września 2019 roku Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie była gospodarzem Turnieju w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Skaryszew

22 września 2019 r odbyły się uroczystości przekazania i poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego VOLVO FL 4x4 GBA 3/16 oraz poświęcenie budynku remizy OSP po modernizacji.

 

Więcej...

Włączenie OSP Radzymin pow. płoński do KSRG

21 września 2019 roku w Radzyminie, gmina Naruszewo powiat płoński miała miejsce uroczystość wręczenia decyzji o włączeniu jednostki OSP Radzymin pow. płoński do krajowego systemu ratowniczo–gaśniczego.

Więcej...

Ćwiczenia przeciwpowodziowe "LUCIMIA 2019"

20 września 2019 roku w miejscowości Lucimia, gmina Przyłęk, powiat Zwoleń, odbyły  się ćwiczenia przeciwpowodziowe Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego, Kompanii Powodziowej „Lipsko”, przy wsparciu sił i środków z terenu powiatu zwoleńskiego oraz SLDł z KP PSP w Pruszkowie.

 

Więcej...

Dziesiąta edycja projektu "Jesteśmy Razem"

19 września odbyła się uroczystość upamiętniająca tragicznie zmarłych ofiar na terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady i obozu pracy w Treblince.

Więcej...

Gra miejska w KP PSP Przasnysz

21 września 2019 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu w swojej siedzibie przygotowała etap zadań do wykonania dla dzieci i młodzieży uczestniczącej w „IX Profilaktycznej Grze Miejskiej”

 

Więcej...

Jubileusz 110 lat OSP Starawieś

14 września 2019 r. w miejscowości Starawieś w powiecie węgrowskim na Mazowszu odbyła się uroczystość 110-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej Starawieś oraz nadania jednostce nowego sztandaru.

Więcej...

Interwencje w związku z silnym wiatrem

Do godziny 8:00 w środę 18 września 2019 roku mazowieccy strażacy interweniowali 126 razy w związku z silnym wiatrem. Najwięcej interwencji odnotowano w Warszawie 26, powiecie legionowskim 16 oraz powiatach wołomińskim 10 i sochaczewskim 10.

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze w Żurominie

16 września 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu żuromińskiego.

 

Więcej...

Szkolenie dla druhów OSP oraz strażaków PSP w Przasnyszu

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu od 15 sierpnia do 15 września 2019 roku przeprowadziła szereg szkoleń dot. „występowania przypadków pożarów pojazdów ratowniczo-gaśniczych podczas działań związanych z pożarami ściernisk”.

 

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze w Przasnyszu

W dniach 9-11 września 2019 roku na terenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu odbyła się pozoracja pożaru na oddziale wewnętrznym.

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw w piłce halowej strażaków w Piasecznie

12 września 2019 r. na hali sportowej GOSiR w Piasecznie odbyły się eliminacje strefowe do XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej.

Więcej...

W hołdzie ofiarom ataku terrorystycznego na WTC

11 września 2019 roku w Parku Skaryszewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość pod Pomnikiem Pamięci Polaków Ofiar Ataku na World Trade Center. W osiemnastą rocznicę zamachu terrorystycznego delegacje strażaków, przedstawicieli ambasady USA oraz władz dzielnicy Praga Południe złożyły wieńce w hołdzie poległym Polakom oraz wszystkim ofiarom tragicznych wydarzeń w Nowym Jorku z 11 września 2001 roku.

 

Więcej...

Strażacy zabezpieczali budowę zastępczego rurociągu przez Wisłę

27 sierpnia 2019 roku w Warszawie miała miejsce awaria dwóch kolektorów w lewobrzeżnej części Warszawy. W wyniku tego nieczystości zaczęły dostawać się do Wisły. W celu likwidacji awarii zdecydowano o budowie zastępczego rurociągu na moście pontonowym. Zbudowany rurociąg odprowadza nieczystości do oczyszczalni „Czajka” zlokalizowanej na prawym brzegu Wisły.

Więcej...

Narada szkoleniowa pionu kadr

W dniach 9-10 września 2019 roku odbyła się narada szkoleniowa pionu kadr na terenie poligonu szkoleniowego w Kręsku Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Więcej...

Narada szkoleniowa pionu logistycznego

W dniach 3-4 września 2019 roku odbyła się narada szkoleniowa pionu logistycznego na terenie Poligonu Szkoleniowego w Kręsku Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Więcej...

Zmarł st. bryg. mgr inż. Dariusz Pacyna

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 5 września 2019 r. zmarł st. bryg. mgr inż. Dariusz Pacyna, Zastępca Dyrektora Biura Informatyki i Łączności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Podpisanie umowy na rozbudowę KP PSP w Sochaczewie

5 września 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie miało miejsce podpisanie umowy na wykonanie prac budowlanych w związku z rozbudową siedziby Komendy Powiatowej PSP w Sochaczewie.

 

Więcej...

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

Więcej...

Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od środy 28 sierpnia 2019 r. (od godz. 00:01) do wtorku 3 września 2019 r. (do godziny 23:59). Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz oficjalną wizytą w Polsce Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Więcej...

Szkolenie dla druhów OSP w Żurominie

26 sierpnia 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Żurominie przeprowadzono spotkanie informacyjne z prezesami i naczelnikami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu żuromińskiego w sprawie działań gaśniczych związanych z pożarami ściernisk, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym bezpieczeństwa ratowników oraz właściwego posługiwania się pojazdami ratowniczymi.

Więcej...

Spotkanie wiceministra MSWiA w CPR w Radomiu

22 sierpnia 2019 roku w siedzibie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu miało miejsce spotkanie wiceministra MSWiA Pana Sylwestera Tułajewa z kierownikami wszystkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego.

Więcej...

99. Rocznica Bitwy Warszawskiej („Cudu nad Wisłą”)

W dniu 15 sierpnia 2019 roku w Ossowie (powiat wołomiński) odbyły się uroczystości z okazji 99. Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Więcej...

Bieg Katorżnika

10 sierpnia 2019 r., przy jeziorze Posmyk w Kokotku, na zaproszenie Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” i Jednostki Wojskowej Komandosów dwie drużyny i czterech zawodników indywidualnie reprezentowało Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie w XV Biegu Katorżnika.  

Więcej...

Na szlaku XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków na Jasną Górę

9 sierpnia Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzki PSP st. bryg. Mirosław Jasztal wraz z Komendantem Miejskim PSP m. st. Warszawy st. bryg. Leszkiem Smuniewskim, Komendantem Powiatowym PSP w Przysusze mł. bryg. Marcinem Sokołem, kapelanem mazowieckich strażaków ks. kpt. Jerzym Sieńkowskim oraz pielgrzymami, uczestniczył w Mszy Świętej na szlaku XIII Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Strażaków i ich Rodzin na Jasną Górę. Nabożeństwo, w miejscowości Studzianna (gm. Poświętne, powiat opoczyński, woj. łódzkie), odprawił Jego Ekscelencja Biskup Romuald Kamiński – Biskup Diecezji Warszawsko – Praskiej.

 

Więcej...

Ćwiczenia „PRÓG 2019” w Kozienicach

W dniu 6 sierpnia 2019 r. na rzece Wisła w okolicach progu podpiętrzającego przy elektrowni Enea Wytwarzanie sp. z o.o.” odbyły się ćwiczenia dla jednostek PSP i OSP z terenu gminy Kozienice.  
W ćwiczeniach uczestniczyli również funkcjonariusze Policji oraz pracownicy elektrowni ”Enea Wytwarzanie sp. z o.o.”.

 

 

Więcej...

Komunikat personalny

W dniu 7 sierpnia 2019 roku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, w obecności Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Artura Gonery, wręczył akt powołania, z dniem 7 sierpnia 2019 roku, na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu st. bryg. Markowi Krassowskiemu.

 

Więcej...

Bezpieczny wypoczynek pod namiotami w powiecie radomskim

2 sierpnia 2019 roku strażacy z wydziału kontrolno – rozpoznawczego oraz z jednostki ratowniczo - gaśniczej PSP nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu odwiedzili obóz harcerski w Rajcu Poduchownym w gm. Jedlnia – Letnisko.

Więcej...

Komunikat personalny

Z dniem 6 sierpnia 2019 roku Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Artur Gonera powołał mł. bryg. Pawła Kowalskiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kozienicach.

Więcej...

Tour de Pologne amatorów

Puchar Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego za zajęcie I miejsca w Tour de Pologne amatorów 2019 w kategorii mistrz polski straży pożarnej – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zaprasza wszystkich strażaków do wzięcia udziału w wyścigu kolarskim 76. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się 9 sierpnia 2019 w Bukowinie Tatrzańskiej.

Więcej...

100 –lecie OSP w Sadownem

W dniu 28 lipca br. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mirosław Jasztal uczestniczył w obchodach 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadownem (powiat węgrowski).

Więcej...

Szkolenie Naczelników OSP w Mińsku Mazowieckim

21 lipca 2019 roku zakończyło się realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim „Szkolenie Naczelników OSP”, dla druhów z jednostek: OSP Mistów, OSP Kędzierak, OSP Dębe Małe, OSP Dobre, OSP Wola Rafałowska, OSP Gołębiówka, OSP Zamienie, OSP Pustelnik, OSP Wiśniew, OSP Łaziska, OSP Starogród i OSP Ładzyń.

 

Więcej...

Apel o pomoc

Apel o pomoc dla rodzin druhów OSP.

Więcej...

Spotkanie z harcerzami w powiecie otwockim

22 lipca 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Otwocku oraz Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wizytowali, drugi już, obóz harcerski zlokalizowany w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie.

Więcej...

"Bezpieczne Wakacje 2019" w Przysusze

15 lipca 2019 roku na zalewie w Toporni Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowała dla wypoczywających harcerzy pokazy ratownictwa wodnego.

 

Więcej...

"Bezpieczne Wakacje 2019" w Zwoleniu

W ramach akcji  ”Bezpieczne Wakacje 2019”  w dniach  13-17 lipca 2019 roku strażacy z  Komendy Powiatowej PSP w Zwoleniu wizytowali obóz harcerski  ZHP Chorągiew Łódzka - Hufiec Łask, odbywający się  na terenie ośrodka sportu i rekreacji w Zwoleniu.

Więcej...

XIII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków

Tradycją jest już, że każdego roku, w sierpniu, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze swoimi rodzinami podążają pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę by zaczerpnąć siły, mądrości, nadziei ale przede wszystkim miłości do Boga, Ojczyzny i człowieka.

Więcej...

List Sekretarza Stanu w MSWiA

List sekretarza stanu MSWiA Jarosława Zielińskiego do druhen i druhów ochotniczych straży pożarnych w sprawie dodatkowych środków przeznaczonych na realizację zadań OSP.

Więcej...

XI Wojewódzkie Zawody Sikawek Strażackich

7 lipca w Pilawie pow. garwoliński odbyły się XI Wojewódzkie Zawody Sikawek Strażackich w których bezkonkurencyjnymi okazali się druhowie z Garwolina i Zabruzd. W zawodach udział wzięło pond 100 strażaków ochotników z 19 oddziałów Ochotniczych Straży Pożarnych z całego woj. mazowieckiego.

Więcej...

Bezpieczny wypoczynek pod namiotami w powiecie białobrzeskim

Harcerskie namioty na wysokości na terenach leśnych w miejscowości Kamień gm. Białobrzegi pojawiły się 8 lipca 2019r. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Białobrzegach przeprowadzili kontrolę obozu harcerskiego pod względem bezpieczeństwa pożarowego.

 

Więcej...

Bezpieczny wypoczynek pod namiotami w powiecie mińskim

W dniach 1 - 8 lipca 2019 r.  w ramach poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczących w obozach harcerskich pod namiotami strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim uczestniczyli w spotkaniach z harcerzami.

Więcej...

Jubileusz 100 lat OSP Solec nad Wisłą

6 lipca 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą połączona z Gminnym Dniem Strażaka 2019 oraz przekazaniem jednostce nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego SCANIA GBA P 360.

 

Więcej...

Bezpieczny wypoczynek pod namiotami w powiecie otwockim

8 lipca 2019 roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Otwocku wizytowali obóz harcerski usytuowany w Centrum Edukacji Leśnej miejscowości Celestynów.

 

Więcej...

Bezpieczny wypoczynek w powiecie sierpeckim

W dniach 24 czerwca oraz 2 lipca 2019 roku  przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu przeprowadzili wizytację na Stanicy Harcerskiej Hufca ZHP „Nasz Dom” w Słupi  pow. sierpecki w związku z trwającym letnim wypoczynkiem dzieci i młodzieży.

 

Więcej...

Bezpieczny wypoczynek pod namiotami w powiecie garwolińskim

W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2019" oraz w związku z „Protokółem uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami” dnia 2 lipca 2019 r. strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie udali się z wizytą do obozu harcerskiego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego, który odbywa się w Oziemkówce, gm. Miastków Kościelny.

Więcej...

Bezpieczny wypoczynek pod namiotami w powiecie przasnyskim

26 czerwca  2019 roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu byli z wizytą w obozie harcerskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej stacjonującym w miejscowości Nowa Wieś Zarębska gm. Chorzele.

 

Więcej...

Piknik edukacyjny "Bezpieczne Wakacje 2019" w Pruszkowie

26 czerwca2019 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie we współpracy z Urzędem Miasta Pruszków, Miejską Krytą Pływalnią „KAPRY”, Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie, Strażą Miejską w Pruszkowie oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Piastowie zrealizowała akcję edukacyjną związaną z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą.

Więcej...

Ćwiczenia "LAS 2019" w powiecie ciechanowskim

29 czerwca 2019 roku na terenie Lasów Państwowych w Leśnictwie Lekowo w powiecie ciechanowskim miały miejsce ćwiczenia "LAS 2019". Celem ćwiczeń było sprawdzenie umiejętności organizacji akcji gaszenia wielkopowierzchniowego pożaru lasu, doskonalenie sposobu dostarczania wody do miejsca pożaru w trudnych warunkach terenowych oraz współdziałanie z innymi podmiotami.

Więcej...

Ćwiczenia "Konopaty 2019" w powiecie żuromińskim

28 czerwca 2019 roku na terenie powiatu żuromińskiego odbyły się ćwiczenia pododdziałów Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego na obiekcie  kompleksu leśnego  Nadleśnictwa Lidzbark – leśnictwo Konopaty, gmina Lubowidz.

 

Więcej...

Ćwiczenia "GOSTYNIN 2019"

 W czwartek 27 czerwca 2019 roku,  odbyły się ćwiczenia manewrowe sił i środków Kompanii powodziowej ,,Płońsk” oraz sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu gostynińskiego pod kryptonimem ,, Gostynin 2019 ” na terenie zbiornika wodnego ,,Gaśno”.

 

Więcej...

Spotkanie z reprezentacją woj. mazowieckiego w sporcie pożarniczym

24 czerwca 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie mazowiecki komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Bogdan Łasica złożył gratulacje oraz podziękował za wywalczenie tytułu mistrza Polski reprezentacji woj. mazowieckiego w sporcie pożarniczym.

Więcej...

Piknik edukacyjny "Bezpieczne Wakacje 2019" w Przysusze

W dniu 23 czerwca 2019 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP w Przysusze, po raz drugi odbył się Piknik Strażacki w ramach kampanii  „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Bezpieczne wakacje 2019” .

 

Więcej...

„Bezpieczne wakacje 2019” działania mazowieckich służb

Policja, straż pożarna, sanepid, inspekcja transportu drogowego i kuratorium oświaty zadbają o bezpieczeństwo podczas tegorocznych wakacji. Służby będą m.in. sprawdzać stan autokarów wiozących dzieci i młodzież na letni wypoczynek, patrolować zbiorniki wodne, uczyć prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia, czy sprawdzać jakość wody w kąpieliskach. Stan przygotowań do akcji „Bezpieczne wakacje 2019” omówiono podczas spotkania Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery z przedstawicielami mazowieckich służb i inspekcji.

Więcej...

XXXVI Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym

XXXVI Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym, po roku przerwy, ponownie zostały rozegrane w Częstochowie. Zawodnicy rywalizowali w dniach 13-14 czerwca 2019 roku na obiektach sportowych Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

 

Więcej...

Szkolenie z zakresu współpracy ze środkami masowego przekazu

28 maja oraz w dniach 10-14 czerwca 2019 roku miało miejsce szkolenie dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy z zakresu współpracy jednostek ksrg ze środkami masowego przekazu.

Więcej...

Piknik edukacyjny "Bezpieczne wakacje z mazowieckimi strażakami"

W sobotę 15 czerwca w godzinach 11:00-15:00 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40miał miejsce piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje z mazowieckimi strażakami”.

 

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Przasnysz

14 czerwca w siedzibie KP PSP w Przasnyszu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka połączona z przekazaniem i poświęceniem nowo pozyskanych samochodów pożarniczych.

 

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Jabłonna Lacka

15 czerwca 2019 roku w Jabłonnie Lackiej w powiecie sokołowskim odbył się uroczysty apel z okazji przekazania ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego. Uroczystość poprzedziła msza św. w kościele parafialnym w Jabłonnie Lackiej. Następnie uczestnicy przeszli na plac w parku przy kościele.

Więcej...

XIII Piknik Strażacki w Radomiu

16 czerwca 2019 roku na Placu Corazziego w Radomiu w ramach akcji edukacyjno - informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo " odbył się XIII Piknik Strażacki.

Więcej...

Bezpieczne wakacje 2019 w Garwolinie

14 czerwca w ramach akcji „BEZPIECZNE WAKACJE 2019” na akwenie na „Zarzeczu” w Garwolinie odbył się pokaz edukacyjno-informacyjny, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Garwolin oraz klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie.

Więcej...

Bezpieczne wakacje z mazowieckimi strażakami

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje z mazowieckimi strażakami” połączony z akcją krwiodawstwa, który odbędzie się w sobotę 15 czerwca w godzinach 11:00-15:00 w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 40.

 

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Maków Mazowiecki

14 czerwca 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Makowie Mazowieckim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji „Dnia Strażaka”, podczas której wręczono medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

Więcej...

Zgrupowanie kadry oldboyów PSP woj. mazowieckiego w piłce nożnej

W dniach 10-11 czerwca 2019 roku na obiektach sportowych Komendy Powiatowej PSP w Płońsku oraz MCSiR Płońsk i Hali Widowiskowo – Sportowej w Baboszewie odbyło się zgrupowanie Kadry Oldboyów PSP (+35) woj. mazowieckiego w piłce nożnej. Na zgrupowanie powołani zostali funkcjonariusze z Komend Miejskich / Powiatowych PSP z Warszawy, Radomia, Siedlec, Pułtuska, Lipska, Piaseczna, Sochaczewa i Płońska.

Więcej...

Pożar budynku wysokościowego w Warszawie

W piątek 7 czerwca 2019 roku o godzinie 22:52 powstał pożar  na terenie budowy wieżowca przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Ogień pojawił się początkowo na 27. kondygnacji, krótko potem przeniósł się na kolejne piętra.

Więcej...

Ćwiczenia "Powódź 19" w Garwolinie

10 czerwca w miejscowości Holendry w powiecie garwolińskim, znajdującej się nad rzeką Wisłą odbyły się ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych obejmujących również pomoc humanitarną, których organizatorem był Wydział Operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

 

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Budki Piaseckie

8 czerwca 2019 r. miał miejsce uroczysty apel z okazji „Dnia Strażaka” podczas którego m. in nastąpiło przekazanie nowego  średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży pożarnej Budki Piaseckie w pow. sochaczewskim.

 

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Kozienice

7 czerwca w Kozienicach miały miejsce uroczyste obchody powiatowego Dnia Strażaka. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Świętego Krzyża.

Więcej...

Dzień Strażaka w KM PSP Siedlce

1 czerwca 2019 roku w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach (gm. Kotuń) odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka.

 

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Mińsk Mazowiecki

1 czerwca 2019 r. o godz. 14:00 w miejscowości Rudzienko pow. miński, polową mszą świętą w intencji strażaków rozpoczęto obchody „Powiatowego Święta Strażaka i Jubileuszu 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienku”.

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Sochaczew

1 czerwca 2019 roku na Placu Tadeusza Kościuszki w Sochaczewie miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Węgrów

3 czerwca 2019 roku  przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka.  

Więcej...

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim

W dniach od 29 maja do 2 czerwca 2019 r. na obiektach Biathlonowego Klubu Sportowego „Wojsko Polskie Kościelisko” odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biathlonie Letnim pamięci Kurierów Tatrzańskich.

Więcej...

Dzień Dziecka w powiecie grójeckim

Pierwszego czerwca 2019 roku Ochotnicza Straż Pożarna w  Zalesiu gm. Grójec wraz z organizacjami pozarządowymi kolejny raz zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka.

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Grodzisk Mazowiecki

31 maja 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

 

Więcej...

XX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym

W dniach 29-30 maja 2019 roku na stadionie KCRiS w Kozienicach odbyły się XX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym dla jednostek organizacyjnych PSP województwa mazowieckiego.

Więcej...

Aktualna sytuacja pogodowa i hydrologiczna

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla Mazowsza związane ze wzrostem stanu Wisły w strefie wody wysokiej wywołane przemieszczaniem się fali wezbraniowej. W ciągu najbliższej doby stan alarmowy przekroczony zostanie na wodowskazach: Modlin, Wyszogród i Kępa Polska. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:00 28 maja br., do godziny 12:00, 30 maja 2019 roku.

 

Więcej...

Wyniki zawodów "Wieżowiec 2019"

26 maja 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie miały miejsce III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2019".

Więcej...

Mazowiecki Dzień Strażaka

25 maja 2019 roku miał miejsce uroczysty apel na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie z okazji Mazowieckiego Dnia Strażaka.

 

Więcej...

Dzień Strażaka w KM PSP Ostrołęka

24 maja 2019 roku przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Strażaka.

 

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Otwock

24 maja 2019 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Otwocku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji „Powiatowego Dnia Strażaka”.

Więcej...

Stopień alarmowy BRAVO-CRP

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terytorium całego kraju, obowiązujący od 23 maja od godz. 22:00, do 27 maja do godz. 16:00. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów do Parlamentu Europejskiego.

 

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw w sporcie pożarniczym w Płońsku

21 maja 2019 r. w Płońsku odbyły się eliminacje strefowe XX Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym.

Więcej...

III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2019"

26 maja 2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się III Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach "Wieżowiec 2019". Zawody będą rozgrywane w czterech kategoriach PSP, PSP70+, OSP oraz pary mieszane mężczyźni i kobiety MIX.

Więcej...

Narada dotycząca zagadnień informatyki i łączności dla jednostek PSP woj. mazowieckiego

15 maja 2019 r., w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, przeprowadzono naradę służbową dotyczącą zagadnień informatyki i łączności.

Celem spotkania było doskonalenie zawodowe oraz działania nadzorcze nad komendantami powiatowymi/miejskimi Państwowej Straży Pożarnej w zakresie informatyki i łączności.

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Przysucha

18 maja 2019 r. w Przysusze obchodzono „Dzień Strażaka”, który rozpoczął się Mszą św. w Kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Przysusze. Następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przed komendą powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Szydłowiec

18 maja 2019 roku uroczystą mszą świętą w Kościele pod wezwaniem św. Zygmunta Króla  w Szydłowcu rozpoczęły się tegoroczne obchody szydłowieckiego „Dnia Strażaka”. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pododdziałów się na plac wewnętrzny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu gdzie odbyły się główne uroczystości.

 

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Pułtusk

19 maja 2019 r. odbyły się w Pułtusku Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki pododdziałów i zaproszonych gości przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku.

 

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego OSP Wola Rębkowska

19 maja 2019 roku odbyło się uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rębkowskiej, powiat garwoliński.

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego OSP Podebłocie

19 maja 2019 roku odbyło się uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Podebłociu, powiat garwoliński.

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego OSP Sterdyń

19 maja 2019 roku w Sterdyni odbył się uroczysty apel z okazji obchodów gminnych „Dnia Strażaka” gminy Sterdyń połączony z przekazaniem samochodów ratowniczo - gaśniczych dla OSP Sterdyń oraz OSP Ratyniec.

Więcej...

Noc Muzeów w MSWiA

Strażacki pneumatyczny tor przeszkód, skoki na poduchę, policyjne radiowozy i motocykle oraz robot pirotechniczny – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na zwiedzających podczas Nocy Muzeów w MSWiA.

Więcej...

Dzień Strażaka w KM PSP Radom

17 maja 2019 roku w Pionkach  na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 4 Komendy Miejskiej PSP w Radomiu odbyły się uroczystość z okazji  „Dnia Strażaka”.

Więcej...

Dzień Strażaka w KM PSP Płock

17 maja 2019 roku na terenie jednostki ratowniczo- gaśniczej PSP nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Płocku odbyły się obchody „Dnia Strażaka”.

.

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Lipsko

17 maja 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbyła się uroczystości z okazji „Dnia Strażaka 2019”.

Więcej...

Dzień Strażaka w KP PSP Sokołów Podlaski

17 maja 2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji „Dnia Strażaka”.

 

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze "TRIAGE 2019"

16 maja 2019 r. o godz. 14:00 w miejscowości Lipówki, powiat garwoliński odbyły się ćwiczenia z udziałem pododdziałów Mazowieckiej Brygady Odwodowej "TRIAGE 2019”.

Więcej...

Dzień Strażaka w Grójcu

15 maja 2019 roku miał miejsce uroczysty apel z okazji "Dnia Strażaka" w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.

 

Więcej...

Komunikat personalny

15 maja 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Łasica wręczył akty powołania na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP trzem oficerom Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Mazowiecki Turniej w Dwuboju Pożarniczym w Pruszkowie

14 maja 2019 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie odbył się Mazowiecki Turniej w Dwuboju Pożarniczym.

 

Więcej...

Jubileusz 100 lat OSP Zychorzyn

12 maja 2019 r. w Zychorzynie, w  gminie Rusinów w powiecie przysuskim, odbyły się gminne obchody „Dnia Strażaka” oraz jubileusz 100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zychorzynie.

 

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Pogorzelec

11 maja 2019 roku na placu przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogorzelcu odbył się uroczysty apel z okazji obchodów „Dnia strażaka” gminy Łochów.

Więcej...

Dzień Strażaka w Garwolinie

10 maja 2019 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Dzień Strażaka w Płońsku

10 maja 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Płońsku miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji  „Dnia Strażaka”.

 

Więcej...

Dzień Strażaka w Mławie

10 maja 2019 r. strażacy Komendy Powiatowej PSP w Mławie obchodzili swoje święto – Powiatowy Dzień Strażaka. Z tej okazji strażacy PSP oraz druhowie OSP spotkali się na uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym Św. Trójcy w Mławie.

 

Więcej...

XIII Ogólnopolski Turniej 4 Wspinalni w Drabinie Hakowej

W dniach 7-9 maja 2019 r. przeprowadzono XIII Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP. Turniej ten ma nietypową formułę oraz jest bardzo wymagającym sprawdzianem sprawności i mobilności strażaków, gdyż startują oni na wspinalniach w 4 województwach: podkarpackie (Nisko), świętokrzyskie (Sandomierz), lubelskie (Puławy) i mazowieckie (Kozienice).

Więcej...

Dzień Strażaka w Makowie Mazowieckim

7 maja 2019 r. w Makowie Mazowieckim odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka organizowane przez Komendę Powiatową PSP w Makowie Mazowieckim we współpracy z oddziałem powiatowym ZOSP RP w Makowie Mazowieckim.

Więcej...

Złożenie hołdu zasłużonym pożarnikom

7 maja 2019 roku z okazji „Dnia Strażaka” delegacje strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP złożyły wiązanki kwiatów w kwaterze strażackiej upamiętniającej ruch oporu „Skała”, strażaków poległych w czasie II wojny światowej oraz na grobach zasłużonych pożarników, spoczywających w warszawskich nekropoliach – Cmentarzu Komunalnym (d. Wojskowym) i Cmentarzu Powązkowskim.

Więcej...

Centralne Obchody Dnia Strażaka w Warszawie

4 maja 2019 roku odbyły się w Warszawie Centralne Obchody Dnia Strażaka pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Więcej...

XV Pielgrzymka strażaków do relikwii św. Floriana

Z okazji Dnia Strażaka 2019 na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP nr 5 w Warszawie przy ul. Marcinkowskiego 2 spotkali się uczestnicy XV Pielgrzymki Strażaków do Relikwii Św. Floriana, która wyruszyła ulicami warszawskiej Pragi, z ulicy Marcinkowskiego, ulicami Jagiellońską i Kłopotowskiego, a następnie ulicą Sierakowskiego do Bazyliki Katedralnej Diecezji Warszawsko-Praskiej, gdzie znajdują się relikwie patrona strażaków Świętego Floriana.

 

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Wyszków

5 maja 2019 roku odbył się jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie w powiecie węgrowskim.

Więcej...

Życzenia Sekretarza Stanu w MSWiA z okazji Dnia Strażaka

Życzenia Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Dnia Strażaka.

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Jedlnia

Trzeciego maja 2019 roku w przededniu obchodów „Dnia Strażaka” został poświęcony i symbolicznie przekazany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej Jedlnia.

Więcej...

Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Woźniki

W piątek, 3 maja 2019 roku, odbyła się uroczystość przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 13.290 dla  jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach gmina Radzanowo, powiat płocki.

 

Więcej...

Komunikat personalny - KP PSP Kozienice

Z dniem 1 maja 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kozienicach mł. bryg. Pawłowi Kowalskiemu.

Więcej...

Awanse generalskie w Państwowej Straży Pożarnej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, nadał stopnie generalskie oficerom Państwowej Straży Pożarnej. Wręczenie nominacji przez Prezydenta odbędzie się 4 maja br. podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Więcej...

Uroczysta zbiórka z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

30 kwietnia 2019 roku miała miejsce uroczysta zbiórka w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej...

Centralne Obchody Dnia Strażaka

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej serdecznie zaprasza na Centralne Obchody Dnia Strażaka 2019 połączone z promocją na pierwszy stopień oficerski Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

27 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Mrokowie (powiat piaseczyński) odbyły się eliminacje wojewódzkie XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków 23 kwietnia 2019 roku

We wtorek 23 kwietnia 2019 roku mazowieccy strażacy interweniowali 1550 razy w tym 982 razy w związku z usuwaniem skutków silnego wiatru. Ponadto, strażacy odnotowali 369 pożarów w tym 186 pożarów traw i 107 pożarów lasów, w tym pięć zdarzeń zakwalifikowano jako pożar duży oraz 43 pożary średnie.

Więcej...

Duże zagrożenie pożarowe w lasach

Ciepła i słoneczna pogoda utrzymująca się od kilku tygodni sprawiła, że na terenach leśnych ściółka jest bardzo sucha oraz utrzymuje się duże zagrożenie pożarowe. Straż pożarna apeluje o rozwagę podczas spacerów lub wypoczynku na łonie natury. Obecnie nawet najmniejsze źródło ognia może spowodować duży pożar lasu stwarzający zagrożenie dla ludzi oraz środowiska naturalnego.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków podczas świątecznego weekendu

751  razy interweniowali mazowieccy strażacy podczas świątecznego weekendu 20-22 kwietnia  2019 roku, w tym przy 484 pożarach, 209 miejscowych zagrożeniach oraz 58 fałszywych alarmach.

Więcej...

Wielkanocne spotkanie służb mundurowych

18 kwietnia 2019 roku w sali konferencyjnej gmachu Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego odbyło się wielkanocne spotkanie służb mundurowych Mazowsza.

Więcej...

Podpisanie aktu notarialnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie

15 kwietnia 2019 roku został podpisany akt notarialny przekazujący nieopłatnie przez Powiat Garwoliński działkę o powierzchni 1,500 ha w miejscowości Garwolin na rzecz Skarbu Państwa – Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Więcej...

Podpisanie aktu notarialnego pod budowę nowej siedziby JRG PSP w Tłuszczu

4 marca 2019 roku został podpisany akt notarialny, dzięki któremu Skarb Państwa – Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pozyskała nieodpłatnie działkę o powierzchni 1,2101 ha w miejscowości Tłuszcz pod budowę przyszłej nowej siedziby Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Tłuszczu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Więcej...

Ćwiczenia "Pożar Las" w Płocku

12 kwietnia 2019 roku na terenie powiatu płockiego w lasach państwowych należących do Nadleśnictwa Płock, Leśnictwo Sikórz zrealizowano ćwiczenia manewrowe pod kryptonimem „Pożar Las III/19”, których organizatorem była Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Więcej...

Warsztaty dla koordynatorów ratownictwa medycznego PSP

15 kwietnia 2019 roku w Ośrodku Szkolenia w Warszawie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przeprowadzono warsztaty doskonalące z zakresu ratownictwa medycznego dla koordynatorów ratownictwa medycznego w komendach powiatowych i miejskich PSP woj. mazowieckiego.

Więcej...

Ćwiczenia "Pożar Las" w Żurominie

15 kwietnia 2019 roku w powiecie żuromińskim odbyły się ćwiczenia pododdziałów Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego pod kryptonimem ‘POŻAR LAS IV/19’ na terenie Nadleśnictwa Dwukoły w miejscowości Chromakowo, gmina Lutocin.

 

Więcej...

Włączenie jednostki OSP Myszadła do KSRG

13 kwietnia 2019 r. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszadłach gm. Jadów pow. wołomiński odbyła się uroczysta zbiórka z okazji włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Więcej...

Otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Płońsku

13 kwietnia 2019 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

Więcej...

Ćwiczenia "Pożar Las" w Kozienicach

11 kwietnia 2019 roku na terenie powiatu kozienickiego w lasach Państwowych należących do Nadleśnictwa Zwoleń zrealizowano ćwiczenia manewrowe pod kryptonimem „Pożar Las II/19”, których organizatorem była Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Więcej...

XII Ogólnopolski Halowy Turniej Drabin Hakowych

11 kwietnia 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim odbył się XII Ogólnopolski Halowy Turniej Drabin Hakowych. Był to kolejny etap Pucharu Polski w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP.

Więcej...

Ćwiczenia ratownicze w Mińsku Mazowieckim

W dniach 8 – 10 kwietnia 2019 r. w ramach doskonalenia zawodowego, dzięki uprzejmości kierownictwa Zakładu Naprawczego Taboru Kolejowego w Mińsku Mazowieckim, przeprowadzono ćwiczenia dla strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim  i  Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu mińskiego.

Więcej...

Komunikat personalny - KM PSP Radom

Z dniem 11 kwietnia 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica powołał na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Radomiu mł. bryg. Pawła Tuzinka.

Więcej...

Nagrody dla mazowieckich strażaków

11 kwietnia 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie wręczono nagrody mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP dla strażaków z terenu woj. mazowieckiego. Nagrody wręczył zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal.

Więcej...

Szkolenie dla kadry dowódczej PSP woj. mazowieckiego

W dniach 25 i 27 marca 2019 r. Wydział Operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie zorganizował i przeprowadził odprawę szkoleniową dla  dowódców i zastępców dowódców Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych  PSP woj. mazowieckiego z zakresu sporządzania informacji ze zdarzeń.

Więcej...

Fotorelacja z XXXVI Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej

W dniach 4-5 kwietnia 2019 roku na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej  Orlen Arena przy Placu Celebry Papieskiej 1 w Płocku odbyły się XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej.

Więcej...

XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej

W dniach 4-5 kwietnia 2019 roku na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej  Orlen Arena przy Placu Celebry Papieskiej 1 w Płocku odbędą się XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej.  

 

Więcej...

Relacja "NA ŻYWO" z XXXVI Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej

W dniach 4-5 kwietnia 2019 roku na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej  Orlen Arena przy Placu Celebry Papieskiej 1 w Płocku odbędą się XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej.  

 

Więcej...

Powołania komendantów w Państwowej Straży Pożarnej

29 marca 2019 roku sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław ZIELIŃSKI w obecności komendanta głównego PSP gen. brygadiera Leszka SUSKIEGO wręczył akty powołania nowym komendantom Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

XV Mistrzostwa Strażaków w Tenisie Stołowym

27 marca 2019 r. na obiekcie hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie przy ul. Żółwińskiej 41 odbył się turniej finałowy „XV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Tenisie Stołowym”.

 

Więcej...

Szkolenie z ratownictwa technicznego w Mińsku Mazowieckim

31.03.2019 r. zakończyło się trwające od 16.03.2019 r. „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego strażaków ratowników OSP”, realizowane w systemie weekendowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim dla druhów z jednostek: OSP Podciernie, OSP Mistów, OSP Cisie, OSP Dębe Małe, OSP Rządza, OSP Jakubów, OSP Ruda, OSP Mińsk Mazowiecki, OSP Zamienie i OSP Gadka.

 

Więcej...

STOP pożarom traw w woj. mazowieckim

Wypalanie suchych traw niesie za sobą bardzo duże szkody i niebezpieczeństwo dla ludzi oraz przyrody. W Broniszach na terenie Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego miała miejsce akcja informacyjna inaugurująca kampanię społeczną „STOP pożarom traw" na terenie województwa mazowieckiego.

Więcej...

Komunikat personalny - KP PSP Ciechanów

Z dniem 28 marca 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Ciechanowie st. kpt. Radosława Osieckiego.

Więcej...

STOP pożarom traw!

22 marca 2019 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 w Warszawie podczas briefingu prasowego sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Leszkiem Suskim zainaugurowali kampanię społeczną „STOP pożarom traw”!

Więcej...

Akcja krwiodawstwa w KW PSP w Warszawie

22 marca 2019 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie miała miejsce akcja krwiodawstwa.

 

Więcej...

Ćwiczenia "PEGAZ 2019" w Kozienicach

20 marca 2019 r. na terenie gminy Kozienice odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „PEGAZ 2019” dla jednostek PSP i OSP z terenu powiatu kozienickiego. Ćwiczenia rozpoczęły się  na placu Komendy Powiatowej PSP w Kozienicach, gdzie przeprowadzono szkolenie teoretyczne dla wszystkich jednostek biorących udział w ćwiczeniach.Więcej...

Komunikat personalny - KP PSP Pułtusk

Z dniem 20 marca 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego PSP w Pułtusku mł. bryg. Stanisławowi Brzozowskiemu.

Więcej...

Akcja krwiodawstwa w Żurominie

15 marca 2019 r. strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie  wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Żurominie zorganizowali akcję krwiodawstwa.  

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Siedlcach

15 marca 2019 roku w Budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom.

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Łosicach

15 marca 2019 r. w Łosicach zostały przeprowadzone powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Płocku

13 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku odbyły się eliminacje powiatowe XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 29 uczestników z gmin powiatu płockiego podzielonych na trzy poszczególne grupy wiekowe.

Więcej...

Turniej Finałowy XVII Mistrzostw Strażaków w Piłce Siatkowej

14 marca 2019 roku w Przysusze rozegrano Turniej Finałowy XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej.

 

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Sochaczewie

14 marca 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie odbyły się eliminacje powiatowe XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. 

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Węgrowie

14 marca 2019 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury,  przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Więcej...

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żurominie

14 marca 2019 roku o godz. 11:00 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych, szkól gimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyło łącznie 35 uczniów z wszystkich gmin powiatu żuromińskiego.

 

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw strażaków w tenisie stołowym w Grodzisku Mazowieckim

14 marca 2019 r. w sali Klubu Sportowego BOGORIA Grodzisk Mazowiecki odbyły się eliminacje strefowe do „XV Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Tenisie Stołowym”.

Więcej...

Spotkanie z reprezentacją mazowieckich strażaków w halowej piłce nożnej

12 marca 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miało miejsce spotkanie mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Łasicy z reprezentacją województwa mazowieckiego w halowej piłce nożnej, która zajęła drugie miejsce w kategorii „35+” w X Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja rozgrywanym w dniach 13-15 lutego 2019 roku w Warszawie.

Więcej...

Interwencje w związku z silnym wiatrem

W sobotę oraz niedzielę 9 i 10 marca 2019 roku mazowieccy strażacy interweniowali 487 razy usuwając skutki silnego wiatru, który przechodził przez woj. mazowieckie. W niedzielę 10 marca strażacy interweniowali 364 razy, natomiast w sobotę 9 marca 123 razy.

Więcej...

Międzynarodowy Dzień Kobiet

W tym szczególnym dniu gorące życzenia wszystkiego dobrego oraz spełnienia marzeń składamy w pierwszej kolejności  funkcjonariuszkom i pracownicom cywilnym jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

Więcej...

Komunikat personalny

Z dniem 6 marca 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica powierzył dwóm oficerom PSP pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego PSP w Legionowie oraz zastępcy komendanta powiatowego PSP w Żyrardowie.

Więcej...

Zawiadomienie o pogrzebie funkcjonariusza KP PSP Legionowo

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 lutego 2019 roku na wieczną służbę odszedł Dowódca zmiany 2 Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Legionowie st. asp. Robert Boryszewski, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Więcej...

X Półmaraton Komandosa

16 lutego 2019 roku na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyła się X edycja Półmaratonu Komandosa. Uczestnicy biegu w umundurowaniu i z plecakiem ważącym minimum 10 kg musieli pokonać pięć okrążeń w urozmaiconym terenie.

 

Więcej...

Narada roczna kadry kierowniczej PSP woj. mazowieckiego

22 lutego 2019 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie miała miejsce narada roczna kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej województwa mazowieckiego. Podczas narady podsumowano działania mazowieckich strażaków w 2018 roku.

Więcej...

Spotkanie w CPR w Radomiu

We wtorek 19 lutego 2019 roku w siedzibie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu miało miejsce spotkanie mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Łasicy z operatorami numeru alarmowego 112.

Więcej...

X Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Halowej

Ponad 100 drużyn z kilkunastu krajów - w sumie około 1400 piłkarek i piłkarzy z kraju i zza granicy - brało udział w tegorocznym X Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej im. podkom. Andrzeja Struja, który miał miejsce w dniach 13-15 lutego 2019 roku w Warszawie.

 

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw strażaków w Piłce Siatkowej w Legionowie

20 lutego 2019 roku w hali sportowej w Wieliszewie przy ulicy Modlińskiej, powiat legionowski, zostały przeprowadzone eliminacje strefowe XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej.

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw strażaków w Piłce Siatkowej w Przasnyszu

20 lutego 2019 roku w hali sportowej w Przasnyszu przy ulicy Sadowej zostały przeprowadzone eliminacje strefowe XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej.

 

Więcej...

Zabezpieczenie międzynarodowej konferencji poświęconej bezpieczeństwu Bliskiego Wschodu

Od 13 do 14 lutego 2019 roku Polska była gospodarzem konferencji w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i wraz ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki jej współorganizatorem. Wzięło w niej udział 65 delegacji zagranicznych.

Więcej...

Szkolenie dla strażaków z powiatu żuromińskiego

15 lutego 2019 roku przedstawiciel firmy BARTER Spółka Akcyjna przeprowadził dla żuromińskich strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych szkolenie związane z wykorzystania skroplonego gazu ziemnego (ang. LNG).

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw strażaków w Piłce Siatkowej w Mińsku Maz.

14 lutego 2019 roku w hali widowiskowo sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach rozegrane zostały eliminacje strefowe do „XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej”. Poziom eliminacji w ocenie sędziów i zawodników był wysoki i mimo zaciętej rywalizacji turniej przebiegł w miłej sportowej atmosferze. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn.

Więcej...

Eliminacje strefowe mistrzostw strażaków w Piłce Siatkowej w Sochaczewie

12 lutego 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sochaczewie odbyły się eliminacje strefowe do XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej. W zawodach udział wzięły reprezentacje komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z Ciechanowa, Gostynina, Mławy, Sochaczewa i Żyrardowa.

Więcej...

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, obchodzony 11 lutego, był okazją do podsumowania funkcjonowania Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Z operatorami numeru alarmowego spotkał się minister Joachim Brudziński.

Więcej...

Stopień alarmowy BRAVO-CRP

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na terenie miasta stołecznego Warszawy, obowiązujący od dnia 11 lutego, od godz. 00:00, do dnia 15 lutego, do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w związku z organizacją w Warszawie konferencji dotyczącej bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, odbędzie się 13-14 lutego.

Więcej...

Budowa nowej strażnicy w KP PSP w Węgrowie

W dniu 8 lutego 2019 roku, na terenie budowy nowej strażnicy KP PSP
w Węgrowie, wizytowali: Pani Maria Koc - Wicemarszałek Senatu, Pan Jarosław Zieliński  - Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, st. bryg. Bogdan
Łasica – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, Pani Ewa Besztak - Starosta Węgrowski wraz z w-ce Starostą Panem Markiem Renikiem  oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Więcej...

Ćwiczenia "Lodowe 2019" w Gostyninie

W dniach 5 - 7 lutego na terenie jeziora ,,Bratoszewo” w Gostyninie w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzone zostały ćwiczenia "Lodowe 2019”, dla strażaków z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP w Gostyninie oraz wytypowanych jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu gostynińskiego.

Więcej...

Ćwiczenia "Lodowe 2019" w Mińsku Mazowieckim

W ramach doskonalenia zawodowego w dniach 4 – 6 lutego 2019 r. zorganizowano „ćwiczenia lodowe” na zbiorniku wodnym „Łazienki” w Mińsku Mazowieckim dla JRG PSP Mińsk Mazowiecki i jednostek OSP z terenu powiatu mińskiego.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Sokołowie Podlaskim

5 lutego 2019 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”, przeprowadzili pokaz z komentarzem ratownictwa na zamarzniętym akwenie.

Więcej...

Ćwiczenia "Lodowe 2019" w Żyrardowie

W dniach 29, 30 i 31 stycznia na Zalewie Żyrardowskim strażacy ćwiczyli jak dbać o własne bezpieczeństwo, jak wydobywać osoby poszkodowane oraz jak pomagać ludziom z objawami hipotermii.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Otwocku

Kampanię edukacyjno-informacyjną „BEZPIECZNE FERIE 2019” otwoccy strażacy rozpoczęli dwoma ćwiczeniami lodowymi na akwenie wodnym „Moczydło”.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Zwoleniu

24 i 25 stycznia 2019 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”, spotkali się z uczniami szkół podstawowych  w Zwoleniu oraz  Babinie  i Grabowie gm. Przyłęk.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Płońsku

W związku z feriami zimowymi, w dniu 24 stycznia 2019 roku, strażacy z JRG PSP w Płońsku przeprowadzili pokaz ratownictwa lodowego dla przedszkolaków i młodzieży z terenu miasta Płońska.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Pionkach

W dniach od 14 do 25 stycznia 2019 r. przed rozpoczęciem ferii zimowych funkcjonariusze ośrodka szkolenia PSP w Pionkach, we współpracy z dyrektorami szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Pionki, przeprowadzili akcje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Żurominie

Żuromińscy strażacy w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „BEZPIECZNE FERIE 2019” spotkali się z uczniami szkół z terenu powiatu żuromińskiego.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Ciechanowie

24 stycznia 2019 roku Komenda Powiatowa PSP w Ciechanowie zorganizowała ćwiczenia pod kryptonimem „LODOWE 2019” na terenie zbiornika wodnego Krubin.  Przedsięwzięcie odbyło się w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019”.

Więcej...

Bezpieczne ferie z mazowieckimi strażakami

W sobotę 26 stycznia w godzinach 10:00-20:00 mazowieccy strażacy wspólnie z Centrum Handlowym Blue City zorganizowali piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2019” .

Więcej...

Bezpieczne ferie w Mińsku Mazowieckim

W dniach 21 - 23 stycznia 2019 roku w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019” na akwenie  „Łazienki” w Mińsku Mazowieckim odbył się pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Mińsk Mazowiecki (około 240 uczniów).

Więcej...

Bezpieczne ferie w Wyszkowie

25 stycznia 2019 roku w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019” na akwenie w Wyszkowie odbył się pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Wyszków.

Więcej...

Bezpieczne ferie w Garwolinie

23 stycznia 2019 roku w ramach akcji „BEZPIECZNE FERIE 2019” na akwenie na „Zarzeczu” w powiecie garwolińskim odbył się pokaz technik ratownictwa wodnego, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Garwolin.

Więcej...

Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowego wypoczynku

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, a także moment wielu wyjazdów. Policjanci z Wydziału Prewencji KSP wraz z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych zainaugurowali akcję „Bezpieczne Ferie 2019” w SP 358 im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Wilanowie.

Więcej...

Zagrożenia zimowe – spotkanie mazowieckich służb

Zagrożenia wynikające z zimowej aury, a także zapewnienie bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii były tematem spotkania służb, inspekcji i straży z terenu Mazowsza. Spotkanie poprzedził briefing prasowy Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i  Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego z Komendantami: stołecznej oraz wojewódzkiej policji, a także straży pożarnej oraz inspekcji transportu drogowego.

Więcej...

Dzielny Ognik w Makowie Mazowieckim

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II z Publicznym Przedszkolem w Młynarzach 8 stycznia 2019 r. miało miejsce wręczenie honorowego wyróżnienia „Dyplom komendanta głównego PSP Dzielny Ognik”  dla czteroletniego Patryka Popiołka, który swoją bohaterska postawą podczas pożaru domu jednorodzinnego, przyczynił się do uratowania zdrowia i życia swojego starszego brata i mamy.

Więcej...

Obowiązek usuwania śniegu i nawisów lodowych z dachu

W związku z prognozowanymi opadami śniegu jego przypominamy właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

Więcej...

Komunikat z dnia 8 stycznia 2019 roku w sprawie kontroli obiektów typu "escape room"

W związku z tragicznym pożarem w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie), w lokalu typu „escape room”, w którym straciło życie pięć osób strażacy Państwowej Straży Pożarnej województwa mazowieckiego, od soboty 5 stycznia 2019 roku, przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawcze  mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego

Więcej...

Komunikat w sprawie kontroli obiektów typu "escape room"

W związku z tragicznym pożarem w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie), w lokalu typu „escape room”, w którym straciło życie pięć osób strażacy Państwowej Straży Pożarnej województwa mazowieckiego, od soboty 5 stycznia 2019 roku, przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawcze  mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego

Więcej...

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

W związku z trwającym sezonem grzewczym straż pożarna przypomina o dokonaniu okresowych przeglądów instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych. Dla własnego bezpieczeństwa w mieszkaniu warto zainstalować domową czujkę dymu, która ostrzeże nas głośnym sygnałem dźwiękowym o powstaniu ognia. Natomiast, użytkownicy pieców gazowych lub opalanych węglem mogą zabezpieczyć życie swoje rodziny montując czujkę czadu (tlenku węgla).

Więcej...

Bezpieczne lodowiska 2019

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie zimowym oraz podczas ferii zimowych w 2019 roku mazowieccy strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne lodowiska 2019” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży
na zamarzniętych akwenach.

Więcej...

Interwencje mazowieckich strażaków w 2018 roku

68837 razy interweniowali mazowieccy strażacy w 2018 roku, w tym przy 20376 pożarach, 40420 miejscowych zagrożeniach oraz 8045 fałszywych alarmach. To zaledwie o 143 interwencje mniej niż w 2017 roku.

Więcej...

Komunikat personalny - KM PSP Radom

Z dniem 1 stycznia 2019 roku mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego PSP w Radomiu mł. bryg. Pawłowi Tuzinkowi.

Więcej...

Podsumowanie interwencji podczas nocy sylwestrowej

Mazowieccy strażacy interweniowali 150 razy w noc sylwestrową, w tym przy 95 pożarach, 34 miejscowych zagrożeniach oraz 21 fałszywych alarmach. W porównaniu do nocy sylwestrowej z 2017 na 2018 rok strażacy odnotowali ponad 40 interwencji więcej.

Więcej...